Польща продовжила термін дії посвідок про тимчасовий захист, але українців це не стосується
Польща продовжила термін дії посвідок про тимчасовий захист для громадян третіх країн, які легально проживали в Україні на момент повномасштабного вторгнення
Про це заявили в посольстві України в Польщі.
"Довідки про користування тимчасовим захистом видавалися громадянам третіх країн, що на момент початку повномасштабного вторгнення легально проживали на території України й прибули до Польщі, втікаючи від воєнних дій", - поінформували в дипломатичній установі.
Там наголосили, що продовження терміну дії довідок про користування тимчасовим захистом не означає продовження терміну дії тимчасового захисту громадян України, які отримали PESEL зі статусом UKR.
Наразі українці, які мають тимчасовий захист у Польщі, можуть легально залишатися в цій країні лише до березня 2024 року. Про зміни буде повідомлено додатково.
Раніше "Радіо Свобода" повідомило про продовження дії посвідок на тимчасовий захист. Там вказали, що цей механізм, запущений імплементаційним рішенням Ради ЄС у березні 2022-го спочатку на один рік, було продовжено на наступний рік, до 4 березня 2025-го.
Що відомо про українських біженців у ЄС
13 вересня 2023 року очільниця Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн повідомила про подальшу допомогу українським біженцям у ЄС. 19 вересня Європейська комісія запропонувала продовжити тимчасовий захист для українців. 19 жовтня країни ЄС схвалили продовження до березня 2025 року.
25 вересня уряд Греції повідомив про продовження дії статусу тимчасового захисту для українських шукачів притулку до 4 березня 2024 року. 26 вересня схоже рішення ухвалила Естонія, 24 листопада – Німеччина, 2 грудня – Чехія, 4 грудня – Литва.
12 січня 2024 року Євростат повідомив, що статус тимчасового захисту в ЄС станом на кінець листопада 2023 року отримали 4,27 млн громадян України. Понад 20% із них – чоловіки. Найбільше українських біженців прийняли Німеччина (понад 1,2 млн осіб; 28,9% від загальної кількості ЄС), Польща (майже 1 млн; 22,3%) і Чехія (370 тис.; 8,6%).
- Актуальне
- Важливе