Для нового наступу з Білорусі потрібна важка техніка та професійні військові, цього там немає, - військовий експерт Нарожний
Щоб організувати новий наступ з території Білорусі, росіянам необхідно зібрати 120-150 тис. війська з професійними військовими та важкою технікою
Про це в ефірі Еспресо розповів військовий експерт Павло Нарожний.
"Я не вірю в те, що буде завданий удар з боку Білорусі. З технічної точки зору для цього удару треба зібрати угруповання в 120-150 тис. солдатів з важкою технікою, якої там не видно. Чмобіків треба розбавити більш-менш серйозними боєздатними військовими частинами - російськими ВДВ, морською піхотою. Цього там немає", - зазначив він.
Читайте також: У Білорусі до кордону з Україною перекидають російську військову техніку, - Гаюн
Нарожний наголосив, що фіксується переміщення важкої техніки з Білорусі, яка їде в бік Донбасу.
Читайте також: "Собака, який гавкає, не кусається": очільник Рівненської ОВА оцінив ризики можливого нападу з боку Білорусі
"Наразі зовсім інша ситуація. На кордоні з Білорусі зосереджені дуже серйозні наші війська, весь кордон замінований. Там всього 3-4 дороги, по яких зможе пересуватися велика кількість техніки - вони будуть доволі швидко перекриті. Якщо вони підуть у цю самовбивчу атаку, то окупанти зупиняться десь на кордоні і в річках та болотах Чернігівської та Рівненської області, де їх будуть успішно топити наші війська", - вважає експерт.
- 27 жовтня у Генштабі ЗСУ припустили, що росіяни можуть спробувати піти в наступ на Київ, використавши як плацдарм територію Білорусі.
- 30 листопада у ГУР заявили, що не бачать ознак формування наступального угруповання в Білорусі, але загроза зберігається
- 3 грудня Сергій Шойгу та Віктор Хренін підписали протокол про внесення змін до угоди про "забезпечення регіональної безпеки". В ISW зазначили, що міністр оборони РФ Сергій Шойгу зустрічався із самопроголошеним президентом Білорусі, аби продовжити тиск на нього для подальшої підтримки Мінськом російської агресії проти України.
- 6 грудня у Білорусі заявили про початок "планових занять із бойової підготовки".
- Вже наступного дня український Генштаб повідомляв, що серед військовослужбовців прикордонної служби та збройних сил Білорусі зростає невдоволення діяльністю військово-політичного керівництва.
- 12 грудня Інститут вивчення війни (ISW) повідомив, що Кремль штовхає режим Лукашенка на війну в Україні, аби посилити контроль над Білоруссю.
- Актуальне
- Важливе