Коли путінський наступ провалиться, Китай скорегує свою позицію на нашу користь, - Чалий
Дипломат, надзвичайний і повноважний посол України у США (2015-2019 рр.) Валерій Чалий зауважив, що Китай не хоче приєднуватися до війни на боці Путіна
Про це він сказав в ефірі телеканалу "Еспресо".
"На фронті є китайські пристрої, але сказати, що Китай залучений, як Іран чи Північна Корея ми не можемо. Китай не хоче зайти у цю війну на боці Путіна, щоб програти. У них інші цілі, китайці своїми способами намагаються регулювати інтенсивність війни. Китай підтримує Росію політично. Вони хоч і виступають за територіальну цілісність України, але займають нейтральну позицію", - зазначив Чалий.
За словами дипломата, після з'їзду Сі Цзіньпін пообіцяв розв'язати тайванське питання у найближчі роки.
"Пекін хоче взяти контроль над Тайванем. Зараз не розкривається питання, яким чином це буде зроблено, чи військовими заходами, чи іншими. Реформування збройних сил Китаю триває саме у такому напрямку. Китай вже давно перебуває з Америкою в стосунках конкуренції та конфліктності. Завдяки санкціям США, китайські компанії, які підтримували Росію, будуть мати проблеми. Зараз Китай остаточно визначає свою позицію. Путін запевнив Китай, що зробить кроки, щоб виправити помилки та піти знов у наступ. Коли цей наступ знову провалиться, Китай чітко скорегую свою позицію і тоді вже на нашу користь", - підкреслив Чалий.
- 9 січня військові Китаю заявили, що провели другі за місяць бойові навчання навколо Тайваню. 28 їхніх літаків 8 січня залетіли в зону протиповітряної оборони Тайваню. Китай розглядає демократично керований Тайвань як свою власну територію і посилює військовий, політичний та економічний тиск, щоб відстоювати ці претензії.
- 28 січня генерал США та голова Командування повітряної мобільності Майк Мініхан надіслав своїм підлеглим службову записку, у якій попередив, що США будуть у стані війни з Китаєм через два роки.
- Китай посилює співпрацю з РФ й дедалі більше інвестує в ядерну зброю та ракети дальнього радіуса дії, це загрожує не лише для Азії, а й Європі
- 3 лютого адміністрація президента США Джо Байдена вирішила відкласти поїздку держсекретаря Ентоні Блінкена до Пекіна після виявлення у своєму авіапросторі китайської повітряної кулі спостереження.
- Вже у суботу, 4 лютого, США збили китайську "шпигунську кулю", яка пролітала над повітряним простором Південної Кароліни. На що міністерство закордонних справ КНР виголосило "сильне невдоволення і протест".
- Посадовці в розвідці США заявили, що Китай використовував "кулю-шпигун" в межах великої програми спостереження за військовими об'єктами в декількох країнах. Він був оснащений обладнанням для радіоелектронної розвідки та був частиною розвідувальної програми КНР, що охоплює понад 40 країн на п'яти континентах.
- Актуальне
- Важливе