"Ми не змогли попередити вчасно": голова служби безпеки Ізраїлю взяв на себе відповідальність за напад ХАМАСу
Голова загальної служби безпеки (ШАБАК) Ізраїлю Ронен Бар взяв на себе відповідальність за напад ХАМАСу, оскільки, за його словами, служба не змогла попередити атаку вчасно
Про це пише Haaretz.
"Попри серію дій, які ми вжили, на жаль у суботу ми не змогли забезпечити достатнє попередження, яке дозволило б завадити нападу. Оскільки я керівник організації, відповідальність за це лежить на мені", - йшлося у зверненні Бара до співробітників служби.
Він також заявив, що "прийде час для розслідування, але зараз триває війна".
"Ми втратили десять наших найкращих людей, багато з нас отримали поранення, а наші військовослужбовці втратили своїх близьких. Незліченні історії про хоробрість", - вказано у заяві.
Також, за словами Бара, з першого дня конфлікту ШАБАК спільно з ЦАХАЛом створили спеціальну систему для виявлення, ідентифікації та концентрації зусиль з повернення заручників і зниклих безвісти.
"Ми перебуваємо у війні, а не в битві. Перемога у битві - це виграш та тиша, війни ж закінчуються рішучою зміною ситуації", - додав глава ШАБАКу.
Раніше відповідальність за атаку ХАМАСу на себе також взяли начальник штабу ЦАХАЛу, старший командувач ЦАХАЛу та голова Ради національної безпеки.
Війна в Ізраїлі
7 жовтня палестинські збройні формування ХАМАС та "Ісламський джихад" відразу в кількох місцях з повітря та на суходолі розпочали масовану атаку на державу Ізраїль. Очільник збройного крила ХАМАСу Мухаммед ад-Дейфа заявив, що його бойовики розпочали операцію "Повінь Аль-Акси". За його словами, ці дії покликані захистити мечеть Аль-Акса у Єрусалимі. Палестинці випустили по території Ізраїлю 2-3 тис. ракет й одночасно захопили 7 громад на півдні.
Прем’єр-міністр Беньямін Нетаньягу виступив з заявою щодо вторгнення бойовиків ХАМАСу в Ізраїль та заявив, що країна перебуває "у стані війни". Уряд країни застосував так званий пункт 40 Алеф, офіційно оголосивши про стан війни від 06:00 7 жовтня. Востаннє це ставалося 50 років тому, під час Війни Судного дня 1973-го.
Вранці 8 жовтня ліванська Хезболла оголосила про приєднання до сил ХАМАС і взяла на себе відповідальність за обстріл ракетами та мінометами бази ЦАХАЛ на півночі Ізраїлю. Палестинський Ісламський джихад також заявив, що його бойовики приєдналися до нападу ХАМАСу на Ізраїль.
Через ситуацію на Близькому Сході Рада Безпеки ООН скликала екстрене засідання. Проте після нього не було вжито жодних дій та ніяких рішень. Водночас уряд Великої Британії заявив, що буде підтримувати Ізраїль у його боротьбі з терористами та готовий надати йому всю необхідну допомогу.
Уночі та вдень того ж дня збройні сили Ізраїлю атакували сектор Гази. Головними цілями стали командні пункти, будинки командирів, бойовиків та рядових солдатів терористичної організації ХАМАС. Міністерство оборони Ізраїлю наказав військовим взяти сектор Гази у блокаду.
9 жовтня армія Ізраїлю повернула під контроль всі райони на кордоні із сектором Гази. При цьому не виключено, що на ізраїльській території все ще перебувають бойовики ХАМАСу. Ізраїль також оголосив про повну енергетичну та продовольчу блокаду сектора Гази.
Лідери Сполучених Штатів, Великої Британії, Німеччини, Франції та Італії оприлюднили спільну заяву, в якій висловили єдину підтримку Ізраїлю і засудили дії ХАМАСу.
Водночас після майже тижня ударів ЦАХАЛ по секторі Газа, де базуються палестинські бойовики ХАМАСу, очільник ізраїльського уряду Беньямін Нетаньяху заявив, що це лише початок.
Ранком 15 жовтня проіранське шиїтське угрупування з Лівану Хезболла здійснило ракетний удар по базі ЦАХАЛа Аль-Рахеб, що на ізраїльсько-ліванському кордоні.
В Ізраїлі вперше за усю історію евакуювали ціле місто. Заступниця мера міста Елад Калімі повідомила, що майже дві третини населення вже покинули місто, а ще декілька тисяч зроблять це найближчим часом.
- Актуальне
- Важливе