Туалет за перегородкою, душу немає: Дубінський розповів про умови перебування у Лук'янівському СІЗО
Нардеп Олександр Дубінський перебуває у звичайній камері Лук'янівського СІЗО. Там є умивальник, але немає гарячої води, а в душ дозволяють ходити раз на тиждень
Про це Дубінський розповів у Telegram.
Нардеп стверджує, що йому не дозволяють перевестися у VIP-камеру.
"Камера у мене загальна, тобто я в ній не сам, і безоплатна, тобто без особливих зручностей. З меблів - підвісна шафка, прибитий до стіни стіл, вішалка на шість гачків, табурет, нари. З електроприладів у нашій кімнаті лише чайник", - написав Дубінський.
За його словами, холодильника, мікрохвильовки й телевізора у камері немає, а користування телефоном заборонено.
"Для передачі інформації у зовнішній світ – папір із ручкою, або "тюремна пошта", але я нею користуватися поки що не навчився. Туалет є, і навіть за якоюсь умовною перегородкою. Є умивальник, але без гарячої води. Душа, ясна річ, немає, треба проситися в загальний, куди дозволяють ходити один раз на тиждень", - розповів нардеп.
За словами політика, йому доводиться спати під двома ковдрами, аби не змерзнути.
"Погано те, що нам вночі не відключають світло. Це через те, що маю особливий режим нагляду", - поскаржився він.
Також Дубінському заборонено спілкуватися з іншими людьми, які перебувають у СІЗО, тому на прогулянки його водять окремо від усіх.
Нардеп зазначив, що право розміщення публікацій на його сторінках у соцмережах він передав адвокатам.
Раніше у Департаменті з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції України на запит hromadske відповіли, що Дубінський не має ніяких особливих умов у СІЗО.
Вказано, що нардеп перебуває у "Київському слідчому ізоляторі" у стандартній камері разом з іще одним ув'язненим. Він має індивідуальне спальне місце та необхідний комплект постільної білизни. Камера облаштована інвентарем, меблями та предметами господарського призначення.
Як розповіли у Мін'юсті, Дубінський, попри свій статус, не має жодних привілеїв, адже це заборонено законодавчо. Скарг, заяв і пропозицій щодо умов тримання від депутата до адміністрації слідчого ізолятора не надходило.
Що відомо про справи Дубінського
3 серпня 2023 року співробітники СБУ і ДБР провели обшуки в народного депутата Олександра Дубінського, який нібито виїхав на відпочинок за кордон під виглядом супроводження свого батька на лікування. 8 серпня нардепу оголосили про підозру, а 10 серпня йому обрали запобіжний захід. 10 листопада стало відомо, що ДБР завершило розслідування у цій справі.
Інша справа стосується організації схеми виїзду за кордон для родича його співмешканки. 1 листопада Державне бюро розслідувань оприлюднило аудіозапис, на якому народний депутат інструктує свого співбесідника щодо того, як оформити виїзд за кордон через підконтрольну йому громадську організацію. Раніше того ж дня стало відомо, що правоохоронці проводять обшуки у спільників народного депутата Олександра Дубінського щодо організації незаконних виїздів через кордон України.
3 листопада Дубінському оголосили про підозру. За матеріалами слідства, депутату вдалося нелегально переправити до сусідньої європейської країни рідного брата своєї цивільної дружини. Для реалізації оборудки парламентар використовував підконтрольну громадську організацію, щоб через неї вносити "потрібних людей" у систему "Шлях" нібито як волонтерів. Дубінському обрали запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.
13 листопада Дубінський за матеріалами СБУ та ДБР отримав повідомлення про підозру в державній зраді. За матеріалами слідства, він мав позивний Буратіно і входив до складу злочинної організації, яку сформувало головне управління генштабу збройних сил Росії (ГРУ).
Згодом Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід Дубінському - він перебуватиме під вартою 60 діб, тобто до 12 січня.
Примітка: Згідно зі статтею 62 Конституції України особа вважається невинуватою в скоєнні злочину і не може бути кримінально покарана, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
- Актуальне
- Важливе