"В Європі є певні тривожні дзвіночки, і наше завдання, щоб вони не перейшли в який-небудь інший звук", - Павло Клімкін
Після повномасштабного вторгнення в Україну країна-агресор ще має і приховану, і відкриту підтримку на Заході
Про це заявив ексочільник українського зовнішньополітичного відомства Павло Клімкін.
Це, на думку дипломата, - дуже тривожний сигнал для України. "І прихована (підтримка, - ред.), і не прихована залишається. Ми бачимо шалену активність і путінських тролів, та частини політиків, журналістів, які мають історію зв'язків з путінським режимом", - сказав Клімкін.
"Це простежується в південно-європейських країнах, зокрема в Італії та Франції, але і в інших. У нас є два фундаментальні завдання - нам потрібно підтримувати тонус, емоцію західного світу. Це критично для солідарності. Там вже починаються певні тривожні дзвіночки, і наше завдання — щоб вони не перейшли в який-небудь інший звук", - застерігає ексміністр.
Він також зауважив неоднозначність у висловах деяких закордонних лідерів щодо війни в Україні поза Європою: "Але є і не західний світ. Там теж до нас ставлення однозначно позитивне. Багато теж нами там надихаються. Втім, дуже важливо, щоб вони нас не вважали геополітичним інструментом. В Африці, в Латинській Америці кажуть:"Ви, українці, реально круті, ви з Росією, Путіним боретеся і навіть перемагаєте, але нам кажуть, що вас використовують". Цю логіку теж потрібно перебити", - заявив Клімкін.
- Учора, 23 травня, коментуючи перебіг Давоського економічного форуму, Павло Клімкін висловив думку: якщо Україна стане членом ЄС менш ніж за 10 років, це буде достойний результат. У прямому ефірі Еспресо Клімкін оприлюднив побоювання щодо нерозуміння світовими лідерами, що війна в Україні може перерости у повномасштабну Третю світову війну.
- Президент Франції Емманюель Макрон вважає, що процес вступу України до Євросоюзу триватиме роками чи десятиліттями.
- Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок заявила, що Німеччина підтримує членство України в Євросоюзі в перспективі.
- Канцлер ФРН Олаф Шольц заявив, що Німеччина буде підтримувати Україну в інтеграції до Євросоюзу, але для набуття членства мають бути виконані всі необхідні критерії.
- Польща і Португалія планують підготувати привабливі рішення для України, які наблизять членство держави в Євросоюзі.
- Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна почала роботу над опитувальником для набуття статусу кандидата на членство в Євросоюзі.
Стежте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе