Україна має вийти на виробництво щонайменше 5-7 тис. 155 мм снарядів на місяць, - Згурець
Аналітик Defense Express Сергій Згурець вважає, що мінімальна кількість боєприпасів 155 мм, виготовлених в Україні, на початку виробництва має складати 5-7 тис. щомісячно
Таку думку він висловив в етері телеканалу "Еспресо".
"Польща почала виготовляти боєприпаси калібру 155-мм у 2015 році. У 2010 році вони підписали угоду з чехами про ліцензійне виробництво цих боєприпасів. Тобто на запуск повного циклу виробництва 155-мм боєприпасів пішло 5 років. В України були напрацювання щодо створення 155-мм боєприпасів. Ця програма дуже активно просувалась, проте дуже повільно реалізувалась на практиці", - розповів Згурець.
Аналітик також повідомив, що Україна пришвидшує виробництво боєприпасів та мін в кооперації із західними партнерами.
"Показники у необхідній на сьогодні кількості боєприпасів ми б не досягнули навіть раніше. Зараз ми пришвидшуємо виробництво боєприпасів та мін у кооперації з нашими західними партнерами. Дійсно на обсяги виготовлення боєприпасів ми не вийшли, але перші кроки для цього ми вже зробили. Питання лише в тому, щоб ці кроки вийшли вже на нормальну таку маршову ходу для виготовлення щонайменше 5-7 тис. боєприпасів на місяць. Такі б показники були б достатньо високими з огляду на ті стартові можливості, які ми мали напередодні повномасштабного вторгнення Росії", - зауважив він.
- 13 квітня Рада ЄС схвалила виділення €1 млрд на боєприпаси для України. 2 травня у ЄС підготували план виробництва 1 млн снарядів для України та власних запасів.
- 23 травня головний дипломат ЄС Жозеп Боррель заявив, що з початку року в межах ініціативи з надання Україні одного мільйона артилерійських боєприпасів держави Європейського Союзу вже передали понад 20%, а також ракети.
- 1 червня Європарламент підтримав законопроєкт про збільшення європейського виробництва боєприпасів і ракет, які підуть на підтримку армії України. 7 липня Рада Європейського Союзу та Парламент узгодили проєкт регламенту "Акту на підтримку виробництва боєприпасів" (ASAP), що дозволить збільшити виробництво ракет та БК.
- 13 липня Європарламент затвердив плани для збільшення виробництва боєприпасів і ракет в ЄС, щоб подолати їхній поточний дефіцит через постачання в Україну.
- 5 вересня стало відомо, що Європейське оборонне агентство підписало 8 рамкових контрактів з промисловістю на спільну закупівлю 155-мм боєприпасів для України.
- На початку листопада стало відомо, що в ЄС побоюються, що блок може не встигнути надати Україні мільйон боєприпасів в обіцяні терміни – до березня 2024 року.
- 14 листопада міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що ЄС не зможе виконати обіцянку щодо постачання мільйона артснарядів в Україну до березня 2024 року.
- 17 листопада Президент Латвії Едгар Рінкевичс заявив, що якщо в ЄС не вистачає боєприпасів та обладнання для допомоги Україні, то його потрібно закупити за кордоном і надати українській армії.
- 24 листопада заступник міністра оборони України Юрій Джигир заявив, що закупівля ракетного озброєння і боєприпасів - один із пріоритетів оборонного бюджету України на 2024 рік
- Актуальне
- Важливе