Аналітика

Послідовність Німеччини у зміцненні ППО України та відчуття дежавю після заяви керівника Rheinmetall. Колонка Сергія Згурця

Сергій Згурець
11 червня, 2024 вiвторок
20:40

Протягом найближчих тижнів та місяців Німеччина поставить Україні систему ППО Patriot, комплекс IRIS-T, зенітні установки Gepard, ракети та боєприпаси. Про це повідомив канцлер Німеччини Олаф Шольц на конференції з відновлення України в Берліні

Зміст

Військова допомога від Німеччини

Протягом найближчих тижнів та місяців Німеччина поставить Україні систему ППО Patriot, комплекс IRIS-T, зенітні установки Gepard, ракети та боєприпаси. Про це повідомив канцлер Німеччини Олаф Шольц на конференції з відновлення України в Берліні. Тут насамперед важливо те, що Україна й Німеччина послідовні щодо зміцнення нашої протиповітряної оборони, бо це вже буде третій комплекс Patriot, який Німеччина передає Україні. У складі командного пункту - РЛС і вісім пускових установок.

Нині у Німеччині триває підготовка наших військових з опанування цього комплексу, який здатний збивати і гіперзвукові "кинджали", і крилаті ракети, і літаки. Нарешті зараз немає заборони на використання Patriot для збиття цілей у російському повітряному просторі. Системи Patriot головно охороняють столицю, хоча іноді використовуються для неочікуваних для ворога дій. Наші розрахунки вже відзначилися тим, що з цього комплексу були збиті літак дальнього радіолокаційного виявлення А-50 і низка російських літаків, які перебували у 2023 році в один день у повітряному просторі Брянської області, де були збиті саме з Patriot.

Президент України на цій конференції у Берліні знову наголосив, що Україна додатково потребує ще 7 батарей Patriot, включно з тим, що пообіцяв Олаф Шольц. На тлі важливих заяв канцлера про протиповітряну оборону варто згадати й про нові оголошення від провідного німецького концерну з виробництва озброєння.

Концерн Rheinmetall 10 червня оголосив, що в Україні буде розгорнуто підприємство з ремонту, а в перспективі й виготовлення техніки німецького виробництва. Тут є певне дежавю, тому що ще минулого року керівник цього підприємства Армін Паппергер говорив про те, що впродовж трьох місяців вони збудують на західній Україні підземний завод, який буде виготовляти танки й БМП. Але бачимо, що цей процес є не таким швидким, як попередньо оголошувалося.

Розуміємо, що в першу чергу будуть ремонтуватися в Україні БМП Marder, зенітні установки Gepard, певним чином танки Leopard, які постачалися в Україну. Процес має піти в локалізацію і виготовлення певних зразків бронетехніки. Насамперед Rheinmetall пропонує Україні БТР Fuchs, які є достатньо гарними машинами.

А далі ще є плани про два заводи. Один завод буде виготовляти засоби ППО, а другий - боєприпаси калібру 155 мм. Це вкрай важливий напрямок, але поки що ми не знаємо дати, коли почнеться будівництво цього заводу з виготовлення боєприпасів. Однак знаємо, що є три напрямки - бронетехніка, артбоєприпаси та засоби ППО. Важливо, щоб ці плани з Німеччиною активізувалися якомога швидше, тому що ця зброя вкрай потрібна на полі бою.

Про ситуацію на лінії фронту

Наразі більш детально поглянемо на Курахівський напрямок. Тут бої тривають у Красногорівці, поблизу Георгіївки, Парасковіївки та Костянтинівки. На цьому східному фронті ворог зараз штурмує південь Красногорівки.

Андрій Шишук з позивним "Сєвєр", військовослужбовець ЗСУ, розповів, що Красногорівка - це стратегічна висота, а ворог ще з 2014 року застосовує тактику захоплення висот. Так був взятий Бахмут, в Авдіївці росіяни дуже хотіли захопити терикон. Тобто ця тактика, мабуть, ще дорадянська, але у певних випадках дає дуже непогану перевагу. Відповідно, треба більше звертати на це увагу. По-перше, потрібно укріпляти ці висоти. По-друге, якщо штурмувати, то не низини, а насамперед висоти.

Карта бойових дій Красногорівка 11.06.24

Оборонець додав, що противник, як і раніше, при штурмі застосовує тактику колон. Тобто попереду йде танк, а позаду, майже на мінімальній дистанції йде БМП або МТ-ЛБ. Іноді може бути два танки, а БМП та МТ-ЛБ завозять піхоту. Цей танк прикриває їх РЕБом та хаотичним вогнем. Іноді РЕБ дієвий, а іноді ні. Крім того, дуже багато залежить від FPV-дронів, яким росіяни постійно шукають протидію, іноді знаходять. Тому не треба забувати про ефективні засоби, такі, як ПТРК, Javelin, бо відчувається брак цих засобів. Дуже важливо, щоб були підготовлені розрахунки, передня й друга оборонні лінії були насичені такими засобами. "Стугна" мала б стояти кожні 2-3 км, не далі ніж 2 км від переднього краю, що дуже завадило б ворожим штурмам.

Військовослужбовець ЗСУ зауважив щодо тактики загарбників на Красногорівському напрямку, що вони намагалися атакувати з південнішого кар'єру, звідти спочатку йшли всі ворожі колони. А зараз противник робить спроби заїжджати бронетехнікою зі сторони Старомихайлівки. Крім того, ворог б’є по наших комунікаціях, тобто це  електрика, водопостачання, теле- та радіокомунікації. Раніше росіяни обвалили телевежу у Харкові, відповідно, треба було це також робити й у Білгороді, бо, якщо у війні не робити симетричні та відповідні кроки, то ворог завжди буде тиснути ще більше. Якщо на якійсь ділянці на кулемет не відповідає хоча б кулемет, то противник буде постійно збільшувати напругу, аби потім здійснити прорив. Тобто на всі бойові заходи окупаційних військ треба мати відповідну дію всупереч.

Шишук підкреслив, що у Донецьку досі стоїть телевежа, яка на другому місці по висоті в Україні, здається, 360 м. Це одна з трьох телевеж у Донецьку, яка вціліла, її можна побачити в ясний день навіть без бінокля. Ця телевежа насправді дуже хиткої конструкції, тримається тільки на тросах. Відповідно, на відстань понад 100 км ворог мовить своїми радіо та телебаченням у наш тил. І звідси ми маємо і ухилянтів, і якихось шпигунів чи коригувальників, яких затримує СБУ. В інформаційному полі на цих ділянках ми війну вже програємо. Однак противник не тільки мовить, а й своїми пропагандистськими радіостанціями глушить наші українські. Дуже хотілося б, щоб на це звернули увагу.

Боєць зазначив, що дистанційне мінування може відбуватися штучними засобами й недалеко, на відміну від противника, який може це робити "ураганами" та "торнадо". Хоча дистанційне мінування могло б зупиняти ворожі штурми. Якби були засоби для такого мінування, то колон окупантів доїжджало вдвічі менше. А покладати все на FPV-дрони, теж не можна. Крім того, постійно на крилах висять ворожі безпілотники. Знову ж таки, якщо нам складно вражати "орлани" чи "зали", то маємо вже на третій рік повномасштабної війни навчитися такі виготовляти. Адже наші засоби крилатої розвідки діють на меншій висоті, більш вразливі, їх мало, бо вони дорожчі. Хотілося, щоб звернули увагу на це теж.

Хочу подякувати пану Андрію за чіткі акценти. Думаю, що наша оборонна промисловість почує щодо засобів дистанційного мінування, збільшення кількості ПТРК та про розвиток тих безпілотних комплексів, які спроможні скласти конкуренцію "орланам" та "залам".

Теги:
Читайте також:
Київ
+22.4°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.3
    Купівля 41.3
    Продаж 41.83
  • EUR
    Купівля 47.68
    Продаж 48.35
  • Актуальне
  • Важливе
2025, середа
18 червня
20:15
Оновлено
Дональд Трамп
"Спочатку займімося Росією": Трамп відповів Путіну на пропозицію посередництва щодо конфлікту між Ізраїлем та Іраном
20:03
Оновлено
Наслідки атаки РФ на Київ, 17.06.2025
Масована атака РФ 17 червня: у Києві загинули 28 людей, пошукові роботи завершено
19:59
Іран
"Іран не веде переговори під примусом": Тегеран заявив, що відповість зустрічною погрозою на будь-яку загрозу
19:55
паспорт
Росіяни й білоруси, котрі зазнали політичних переслідувань, зможуть отримати громадянство України: у Раді розкрили деталі
19:43
на фото: Бріджит Брінк
Колишня посолка США в Україні Брінк оголосила, що балотуватиметься до Конгресу
19:34
Михайло Мудрик, Челсі, Ліга конференцій
Футбольна асоціація Англії висунула Мудрику звинувачення у вживанні допінгу
19:29
"Не бачу можливості бути продуктивним у парламенті": нардеп Довгий складає мандат
19:07
До 70% музики, згенерованої ШІ, на Deezer є частиною шахрайської схеми
19:00
Огляд
оборона країн Балтії
Реальна загроза з боку Росії: як країни Балтії готуються боронити свої кордони
18:47
Тарас Березовець
Речник ТрО Березовець пояснив, що заважало зводити фортифікації на Сумщині
18:44
художній музей Лувр
Лувр закрився на кілька годин через працівників, які протестували проти надмірної кількості відвідувачів
18:35
Ексклюзив
Елла Лібанова
До України після війни поїдуть мігранти, які хочуть заробляти, - демографка Лібанова
18:34
Бердянськ
У Бердянську ліквідували "т.в.о. мера" окупаційної влади Грицая, підозрюваного в держзраді
18:15
Дональд Трамп
"Ніхто не знає, що я зроблю": Трамп ухилився від запитання про можливість удару по ядерних об’єктах Ірану
18:08
OPINION
Втеча Дональда Трампа з саміту G7 в обійми Путіна
18:05
OPINION
Чому українські ракети — питання нашого виживання
17:54
Автор кримінальних романів Майк Крейвен пише книжку про Джеймса Бонда для дітей
17:51
Австралія
Австралія вперше запровадила санкції проти суден тіньового флоту РФ
17:51
росія спорт
Російських санкарів не допустять до участі в Олімпіаді-2026
17:47
ядерні відходи
"Атомна енергетика стала другим полем бою": Україна обговорила з Норвегією посилення захисту ядерних об'єктів
17:24
Ігор Клименко
У МВС розповіли, що буде з тілами російських військових, які передали Україні під час останньої репатріації
17:19
Ексклюзив
Зеленський і Трамп
Трамп міг покинути саміт G7 достроково, щоб не бачитися з Зеленським, - журналіст Хотин
17:16
СБУ, антитерористичні навчання
За підозрою у диверсіях на Укрзалізниці й підпалах авто ЗСУ затримали 5 поплічників РФ у чотирьох регіонах
17:09
В Україні затримали військового, який зливав РФ місця дислокації підрозділів Сил оборони
17:05
У Вінниці відкрили виставку гончарних виробів, створених ветеранами, які втратили зір на війні
17:01
вугілля
В Україні стартувала програма "Power4JustTransition" з підтримки і трансформації вугільних регіонів
16:57
Євгенія Кравчук
Множинне громадянство в Україні: нардепка Кравчук розкрила деталі підтриманого ВР законопроєкту
16:45
ЗСУ прапор
З початку доби на фронті зафіксували 95 боїв: на Покровському напрямку Сили оборони відбили 19 атак
16:45
Мартін Єгер, Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні
Посол ФРН в Україні Єґер очолив німецьку розвідку
16:37
Смартфон
Україна стане першою країною за межами ЄС, громадяни якої не сплачуватимуть за роумінг
16:35
Інфографіка
Ціни на пальне, АЗС
Ціни на пальне сьогодні: скільки коштують бензин, газ і дизель
16:23
Володимир Зеленський
Зеленський може зустрітися з Трампом 24 червня, – Радіо Свобода
16:16
футбол жеребкування
"Полісся" та "Олександрія" дізналися суперників у Лізі конференцій
16:03
РФ на Херсонщині атакувала дронами рятувальників: є постраждалі
16:02
OPINION
Олег Постернак
Чотири колони на умовних виборах в Україні
15:56
Верховний лідер Ірану Хаменеї пригрозив США "серйозними непоправними наслідками" за військове втручання
15:55
Ексклюзив
магазин
Поки Польща блокує наші вантажівки, Україна знаходить нові ринки у ЄС, США, Канаді, - економіст Ярмак
15:35
Ексклюзив
Ольга Трофімцева
Не варто драматизувати: агроекспертка Трофімцева про втрати від скасування митного безвізу з ЄС
15:35
Оновлено
Верховна Рада
Рада прийняла в цілому закон про запровадження інституту множинного громадянства в Україні
15:25
В Одесі зʼявився мурал, присвячений викраденим Росією українським дітям
Більше новин