Росіяни розбили поромний пункт пропуску на кордоні з Румунією: на момент атаки там був автобус із дітьми
Через удари РФ по Ізмаїльському району Одещини, що межує з Румунією, припиняв роботу пункт пропуску "Орлівка". На момент атаки там був автобус із дітьми
Про це "Радіо Свобода" повідомив засновник поромного комплексу "Орлівка" Юрій Дімчогло.
За його словами, на момент початку повітряної атаки на пункті пропуску стояв на виїзд автобус із дітьми, але його вдалося швидко вивезти.
"Було два автобуси, один на в’їзд в Україну, один на виїзд. Той, що на виїзд, був із дітками. Його швидко оформили, посадили на румунський пором, який уже практично відходив від берега, на початку ударів. Слава Богу, що на пункті пропуску не було цього автобусу з дітьми. Тому що я не знаю, що б було", - сказав Дімчогло.
Другий автобус оформили за 10 хвилин. Під час його від’їзду почалися удари, через що в автобусі тріснуло скло. Постраждали тільки водії.
Що ж до пошкоджень інфраструктури пункту пропуску, понівечено складські приміщення.
"Постраждала цивільна інфраструктура пункту пропуску дуже багато цивільних, міжнародного напрямку, вантажівок – біля 30. З них шість вигоріли повністю. Трохи пошкоджено складські приміщення, але прямого влучання туди не було. Основні влучання були у зони митниці та накопичувальні зони міжнародного транспорту для митного контролю, особливо на в’їзді в Україну", – сказав Дімчогло.
Він зазначив, що адміністративна будівля пункту пропуску вціліла, але ударна хвиля вибила шибки.
Також Дімчогло наголосив, що переправа є повністю цивільним об’єктом, де не було військових, за винятком прикордонників. Водночас це також єдиний пункт перетину кордону з країною Євросоюзу на півдні України.
Раніше керівниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня Наталя Гуменюк в ефірі "Радіо Свобода" спростувала поширену у телеграм-каналах інформацію про те, що під час нічної російської атаки на Ізмаїльський район дрони нібито перетнули територію Румунії.
"У нас немає заяви від суміжної держави про те, що такі факти були. Ми також не фіксували нічого подібного", – наголосила Гуменюк.
Водночас у Держприкордонслужбі України повідомили, що роботу поромного пункту пропуску "Орлівка - Ісакча" між Україною та Румунією на Одещині було тимчасово призупинено.
Увечері пресслужба Державної митної служби поінформувала про поновлення роботи пункту пропуску після проведення стабілізаційних заходів.
Що відомо про інциденти з падінням осколків дронів РФ у Румунії
У ніч із 3 на 4 вересня Росія здійснила масовий удар по півдню України іранськими дронами-камікадзе. За інформацією прикордонників, деякі з дронів упали й вибухнули на території Румунії – країни-члена НАТО. Очільник МЗС України Дмитро Кулеба заявив про наявність фотодоказів падіння дронів у Румунії.
Натомість у МЗС Румунії заявили, що атаки безпілотників, здійснені РФ, не становили прямої військової загрози їхній національній території чи територіальним водам. А 5 вересня очільник Румунії Клаус Йоганніс заявив, що на території країни не падали ні безпілотники Росії, ні будь-які деталі.
OSINT-аналітики натомість встановили, що російський безпілотник впав на території Румунії неподалік одного з прикордонних сіл.
Уже 6 вересня міністр оборони Румунії Анхель Тілвар підтвердив, що команда міністерства виявила на території країни ймовірні шматки російського безпілотника. Румунія повідомила НАТО про виявлені на її території фрагменти, які схожі на безпілотник армії Росії. Альянс висловив підтримку й заявив, що слідкує за розвитком подій.
12 вересня стало відомо, що міноборони Румунії почало зводити укриття для населення в селі Плауру, що розташоване неподалік українського Ізмаїла. Натомість очільник уряду країни Марчел Чолаку заявив, що причин для занепокоєння немає, й закликав заспокоїти населення.
Згодом МЗС Румунії висловило "рішучий протест" Росії через потрапляння уламків дронів на територію країни, також там викликали посла РФ та провели консультації з НАТО.
Заступник начальника штабу оборони Румунії Георгіца Влад заявив, що армія країни готова за необхідності збивати російські дрони.
- Актуальне
- Важливе