Аналітика

Деталі та наслідки атаки по заводу "Залив" у Керчі та влучання в російський ракетний корвет "Аскольд". Колонка Сергія Згурця

Сергій Згурець
7 листопада, 2023 вiвторок
20:58
Зміст

Атака була проведена 4 листопада літаками Повітряних сил України з використанням крилатих ракет SCALP, які подолали відстань десь у 250 км, влучивши у ворожий корабель. Це був чи не найбільший далекобійний удар з використанням високоточних ракет

Про ураження російського ракетного корвета "Аскольд"

Почну з гарної новини, а точніше з появи у відкритому доступі фото та відео, які не лише підтверджують, але й деталізують наслідки влучання по ракетному корвету рашистів "Аскольд" під час атаки на завод "Залив" у тимчасово окупованій Керчі. Усі, хто бачив ці фото, однозначно роблять висновок, що йдеться про повне знищення нового ракетного корабля.

Супутникові фото суднобудівного заводу "Залив" у Керчі після ракетних ударів ЗСУ

Супутникові фото суднобудівного заводу "Залив" у Керчі після ракетних ударів ЗСУ

Йдеться про влучання в його центральну частину, де розташовані пускові для ракет, двигуни тощо. "Аскольд" був побудований на заводі "Залив", проходив державні випробування й мав бути переданий до складу Чорноморського флоту. Це досить небезпечний проєкт, бо попри свою компактність він є, чи був, носієм одразу 8 крилатих ракет типу "Калібр" або "Онікс".

Атака була проведена 4 листопада літаками Повітряних сил України з використанням крилатих ракет SCALP, які подолали відстань десь у 250 км, влучивши у ворожий корабель. Це був чи не найбільший далекобійний удар з використанням високоточних ракет, отриманих від наших партнерів. Можна говорити, що у завод "Залив" потрапило мінімум дві ракети, ще одна у корабель. На відео з камер спостереження також зафіксовано ще один спалах, що може говорити про вибух і четвертої ракети поза кадром. При цьому ворог заявив, що, мовляв, 15 ракет з 13 було збито російською ППО, але це брехня. Скоріш за все йшлося про ракети-пастки, які традиційно запускають у парі з крилатими ракетами, щоб відвернути увагу й обмежити можливості російської ППО.

Ситуація на фронті - Авдіївський напрямок

А далі до не менш гарячого напрямку, де ворог сконцентрував значні сили і, попри великі втрати, намагається протиснути оборону ЗСУ атаками з півночі, півдня та сходу, - Авдіївка. Атаки почалися на початку жовтня у форматі нової ворожої наступальної кампанії, відтоді майже не припиняються. Хіба що часом погода або колосальні втрати впливають на інтенсивність дій російської армії.

Авдіївський плацдарм охоплений російськими військами двома клешнями з півночі й півдня, відстань між цими частинами ворожого вклину становить близько 8 км. Але ми розуміємо, що противник намагається й далі тиснути по цих напрямках, але без успіху.

Сергій Цехоцький, офіцер 59-ї Окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка, розказав, що нічого нового не відбувається навколо Авдіївки. Сьогодні, 7 листопада, відбулися бойові зіткнення, були з боку ворога спроби штурму. Окупанти рухалися малими групами, десь по 5-6 людей. Чотири спроби було в напрямку нашої бригади, але всі були невдалі з боку загарбників.



Офіцер зазначив, що настрій у противника не дуже, і це наші бійці бачать по полонених, по перехватах. Бо росіян гонять, вони бояться, але йдуть. Однак їх багато, і це відволікає. Кожну хвилину, кожний час наші бійці проявляють мужність і героїзм на своїх позиціях. Російські вояки діють абсолютно нелогічно, їх неможливо зрозуміти. Сьогодні відбулася важка контрбатарейна боротьба. Під прикриттям артилерійських обстрілів окупанти намагалися дійти до наших позицій, але всі їхні спроби були невдалими.

Цехоцький наголосив на високому професіоналізмі українських артилеристів, які на дальніх підступах знищують ворога. Росіяни беруть кількістю, а ми професіоналізмом. Повинна бути висока майстерність всієї команди, щоб точно влучити в ціль з першого пострілу на дальніх дистанціях. Бачимо, як бійці на очах стають високими професіоналами, коли цьому треба навчатися не один рік в академіях та військових училищах. Український ген працює і дає свої плоди.

Розвиток українських засобів РЕБ

А далі поговоримо про зброю та технології для війни. Головнокомандувач Збройних Сил Валерій Залужний у своїй роботі "Сучасна позиційна війна та як у ній перемогти" виділив системи радіоелектронної боротьби як один з п'яти пріоритетів, на який треба зважати Україні для розвитку потужностей у виході з позиційної війни. Отже, далі йтиметься про розвиток українських засобів РЕБ та нові проєкти, які зараз тестують на лінії фронту наші компанії.

Антон Міхненко, військовий експерт, редактор журналу Ukrainian Defense Review компанії Defense Express, зазначив, що дуже важливою є увага Залужного до засобів РЕБ як складової, яка допоможе нам перемогти. Бачення, що саме засоби РЕБ можуть стати ключовими, аби створити складні умови для противника та необхідні умови для нас у наступальних діях. Засоби РЕБ на сьогодні є дуже актуальними. Бурхливий розвиток комплексів РЕБ в Україні почався ще з 2014 року, коли був зроблений акцент на протидії російським безпілотним летальним апаратам. Після повномасштабного вторгнення ситуація кардинально змінилася, зараз з'явилася велика кількість малих підприємств, які намагаються створювати комплекси РЕБ. Завдяки цим компаніям, ми можемо створювати РЕБ різного рівня, починаючи з окопного і закінчуючи стратегічним.

Військовий експерт додав, що противник зробив дуже великі кроки у розвитку РЕБ. Після 2008 року, війни у Грузії, у РФ створили лінійку з різноманітних комплексів РЕБ, майже 60 найменувань. Близько 5 російських підприємств працюють на те, щоб створювати тільки засоби радіоелектронної боротьби. Тобто росіяни системно підходять до вирішення цього питання.

Міхненко розповів, що українська компанія "Інфозахист" створила зразок "Плутон", який був зорієнтований, у першу чергу, щоб попереджати військовослужбовців про те, що поблизу є дрон. Система виявляє певні типи дронів на відстанях: ударний дрон, БПЛА-літак, БПЛА-дрон. Сповіщення відбувається голосовим повідомленням, тобто призначення цього зразка – інформування. Цей комплекс зорієнтований на прикриття таких об'єктів, як опорні пункти, артилерійські підрозділи, також підрозділи, які оснащені ЗРК. Експерт додав, що будуть ще інші цікаві розробки компанії "Інфозахист" у цьому напрямі.

Теги:
Читайте також:
Київ
+13°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • USD 39.34
    Купівля 39.34
    Продаж 39.84
  • EUR
    Купівля 42.17
    Продаж 42.91
  • Актуальне
  • Важливе
2024, неділя
5 травня
23:46
Атака шахедів, ЗСУ
Росія запустила ударні БПЛА відразу з кількох напрямків
23:40
На фото: Логотип Євробачення-2024
У Швеції відбулась церемонія відкриття Євробачення-2024
23:16
Фінляндія
Основна мета - підірвати підтримку України: у Фінляндії прокоментували можливі диверсії з боку РФ
23:00
Грузія
Росія втягує Грузію у війну в Україні, - помічник держсекретаря США
22:31
Саміт ЄС, Віктор Орбан
В Угорщині тисячі протестувальників вийшли проти партії Орбана
22:05
Партизани зафіксували перекидання РСЗВ "Град" в окупованому Джанкої
21:58
Ексклюзив
Наталія Гаврилиця
Ми бачимо, що війна в Україні наблизила нас до ЄС, - експрем'єрка Молдови Гаврилиця
21:42
дощь, гроза, парасоля, негода
Можливі дощі та вітер: Наталка Діденко спрогнозувала погоду на наступний тиждень
21:23
ДТП
На Одещині сталася смертельна ДТП: загинув водій, його 5-річного сина госпіталізували
21:11
Папа Римський Франциск
Швейцарія запросила Папу Римського на український саміт миру
21:03
Ексклюзив
Олександра Матвійчук
"Держава робить взаємосуперечливі кроки щодо мобілізації", - лауреатка Нобелівської премії миру Матвійчук
20:52
Бернард Хілл
Зірка "Титаніку" та "Володаря перснів": помер актор Бернард Хілл
20:48
Інфографіка
долар євро валюта обмін
Курс валют на 5 травня: скільки коштує долар, євро та злотий
20:35
Оновлено
зливи у Бразилії
Південь Бразилії потерпає від найбільшої в історії повені: 176 загиблих і зниклих безвісти
20:32
Ексклюзив
Олександра Матвійчук. Фото Юлія Вебер з фейсбук-сторінки Олександри
"Коли ми говоримо про байдужість світу, треба згадати про себе", - нобелівська лауреатка премії миру Матвійчук про Сирію та Україну
20:30
Герман Галущенко
Українську електроенергетику зараз рятують сонце й вітер: пояснення від Галущенка
20:21
Оновлено
"Динамо" - "Колос" 5:1 (5 травня 2024 року)
"Динамо" розтрощило "Колос", "Шахтар" розбив "Чорноморця": результати і розклад матчів 27-го туру УПЛ
20:16
Президента США Джо Байдена та прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху
США відмовляють Ізраїль від штурму Рафаха й призупинили поставки зброї, - Axios
20:08
Сі Цзіньпін прибув до Парижа
Сі Цзіньпін прибув на перемовини до Парижа
20:05
OPINION
Олексій Панич
Аморальна політика завжди історично програє
20:00
Інтерв’ю
Олександра Матвійчук
Українці, які не можуть виплеснути свою злість на росіян, починають виливати її на самих себе, — лауреатка Нобелівської премії миру Олександра Матвійчук
19:58
Артилерія ЗСУ
Rheinmetall постачатиме для ЗСУ снаряди дальністю 100 км
19:51
ЗСУ
За добу на фронті відбулося 103 боєзіткнення. Сили оборони відбили 94 ворожі атаки. 32 - на Бахмутському напрямку
19:25
Оновлено
У Великдень окупанти завдали три удари КАБами по центру Харкова
На Великдень росіяни двічі вдарили по Харкову: травмовано 15 людей
19:22
Ева Зайончковська-Гернік
"Переплутала виборчу кампанію з сайтом знайомств": кандидатку від Польщі на вибори до Європарламенту розкритикували за фото
19:04
Оновлено
обстріл, ППО
Росіяни обстріляли Куп'янщину: під завалами загинула жінка
18:50
Інтерв’ю
Валентина Ковальська
"Середовище вільних людей на чолі з Іваном": згадки подруги родини Миколайчуків Ковальської про осередок українського "поетичного кіно"
18:32
Інтерв’ю
Тимур Іванов, Володимир Путін та Сергій Шойгу (зліва - направо)
Є всі ознаки, що Путін готується до великого наступу, на який у нього немає достатньо сил, - політолог Морозов
18:26
Оновлено
Росіяни атакували на Великдень Полтавщину: поцілили елеватор
18:26
Німеччина уряд
У Німеччині міністр уперше підтримав повернення до України військовозобов'язаних
18:07
OPINION
Юрій Бутусов
Чи буде Рада підприємців захищати підприємців?
18:00
Аналітика
Байден та Зеленський зустрічаються на саміті НАТО
Максимум до вступу у НАТО: що таке безпекові угоди, з ким і чому Київ їх підписує
17:31
У Черкасах розмалювали один із соборів московського патріархату
"Приємно святити паски в осередку ФСБ?" У Черкасах на вході до храму Московського патріархату лишили написи та листівки
17:00
Інтерв’ю
Сі Цзіньпін та Джо Байден
США порушили ще одні червоні лінії РФ, але роблять це обережно, щоб не розлютити Путіна, - дипломат Брайза
16:59
Росіяни завдали удару по Слов'янській ТЕС 5 ракетами
Ворог поцілив у Слов'янську ТЕС на Донеччині 5 ракетами: наслідки
16:45
Естонія
Слід готуватися до того, щоб заблокувати Росію у Балтійському морі, - командувач ВМС Естонії
16:36
суспільство
"Прилетить туди - нічого страшного". Одеська поліцейська потрапила в скандал, прокоментувавши в соцмережах чергування на Великдень
16:35
У Німеччині відбулась акція протесту проти виступу пропутінської оперної співачки Анни Нетребко
У Німеччині відбулась акція протесту проти виступу пропутінської оперної співачки Анни Нетребко
16:30
Ексклюзив
ЗСУ
Росіяни намагаються посилювати штурмові дії в Часовому Яру: пресофіцер 26-ї артбригади Калашніков 
16:14
Al Jazeera заборонили працювати в Ізраїлі
Більше новин