Двоє українських пілотів прибули в США для навчання на симуляторах винищувачів F-16, - NBC
Двоє пілотів з України перебувають в Сполучених Штатах на військовій базі, де їхні навички з управління оцінюють на тренажерах літаків, зокрема F-16
Про це пишуть NBC з посиланням на двох членів Конгресу та високопоставленого чиновника США.
Двоє українських пілотів наразі перебувають у США для оцінки їхніх навичок: американські колеги прагнуть визначити, скільки часу може знадобитися, щоб навчити їх керувати штурмовиками, зокрема винищувачами F-16.
За словами офіційних осіб, навички українців оцінюють на тренажерах на військовій базі США в Тусоні, штат Арізона, і незабаром до них можуть приєднатися ще 10 колег уже цього місяця. Також вони заявили, що ця програма має подвійну: покращити навички льотчиків і оцінити, скільки часу може зайняти відповідна програма навчання.
"Програма спрямована на оцінку їхніх здібностей як пілотів, щоб ми могли краще порадити їм, як використовувати можливості, які вони мають і які ми їм надали", - зазначив представник адміністрації. Журналісти також ствердили, що подібні тренування знаменують перший такий випадок.
Двоє чиновників адміністрації підкреслили, що це не навчальна програма, і сказали, що українці не будуть керувати літаками під час перебування в США.
Офіційний представник Колін Кал заявив комітету Палати представників у справах збройних сил, що США не ухвалювали рішення про надання F-16.
Він також сказав, що США "не розпочали навчання на F-16" і що терміни їхньої поставки "по суті такі самі", як і графік навчання, приблизно 18 місяців"
"Тож ви фактично не заощадите собі час, розпочавши навчання на ранній стадії нашої оцінки. І оскільки ми не прийняли рішення надати F-16, а також наші союзники та партнери, немає сенсу починати навчати їх на системі, яку вони, можливо, ніколи не отримають".
Інші офіційні особи з питань оборони США заявили, що навчання може бути скорочено до шести-дев'яти місяців, залежно від попередньої підготовки пілотів і знань про винищувачі.
- 18 лютого міністр оборони Великої Британії Бен Воллес заявив, що Україні варто розраховувати на постачання сучасних винищувачів після завершення війни з РФ. Проте того ж дня британський прем'єр-міністр Ріші Сунак заявив, що Велика Британія стане першою країною, яка надасть Україні зброю великої дальності.
- 20 лютого міністр оборони Олексій Резніков заявив, що рішення про надання Україні винищувачів може бути ухвалене союзниками у найближчі один-два місяці.
- 21 лютого колишні прем'єри Великої Британії Борис Джонсон та Ліз Трасс закликали нарешті передати Україні винищувачі. Вони розкритикували Ріші Сунака через зволікання з винищувачами.
- На тлі нових звернень до західних країн щодо надання винищувачів Словаччина розглядає можливість надати Україні 10 із 11 своїх літаків МіГ-29.
- Новообраний президент Чехії Петр Павел виступив за надання Україні західних винищувачів, але через пів року або пізніше – після підготовки фахівців.
- Член парламенту Великої Британії від консерваторів Тобіас Еллвуд наголосив, що Україна потребує літаків і танків у війні проти Росії.
- 3 березня міністр оборони Олексій Резніков заявив, що країни-партнери нададуть Україні декілька типів винищувачів: один із них буде основним літаком ЗСУ.
- Прем'єр-міністр Латвії Крішьяніс Каріньш впевнений, що західні партнери почнуть постачання винищувачів Україні і це лише питання часу.
- Актуальне
- Важливе