Аналітика

Фахівці проаналізували уламки ракет, які вночі ворог спрямував на Київ. Колонка Сергія Згурця

Сергій Згурець
11 грудня, 2023 понедiлок
20:51

Повітряні Сили не оголошували тип ракет. Агенція Defence Express зв'язалася з фахівцями, які аналізували уламки ракет на різних ділянках. Спеціалісти повідомили, що ворог гатив зенітними ракетами 48Н6ДМ до ЗРК С-400

Зміст

Нічна атака України та Києва

У ніч на 11 грудня окупанти атакували Україну безпілотниками Shahed з окупованого Криму, а також балістичними ракетами. Наша протиповітряна оборона знищила 18 ударних "шахедів" і 8 ракет. Щодо  ракет, удар по Київщині близько 4-ї години ранку ворог завдав з Брянської області. Повітряні сили тип ракет не оголошували. Ми звʼязалися з фахівцями, які аналізували уламки ракет на різних ділянках, де вони були знайдені. І нашій агенції Defence Express повідомили, що це були зенітні ракети 48Н6ДМ до ЗРК С-400.

Вперше такі ракети від комплексу С-400 використовували для ударів по Києву 14 січня цього року. Потім було ще декілька спроб. Ракета 48Н6ДМ має більшу дальність, ніж ракети до комплексу С-300. Вона має бойову частину вагою 180 кг і дальність у 250 км. Максимальна швидкість цієї ракети до комплексу С-400 становить 2,5 км на секунду. Тобто політ цієї ракети на 200 км займає лише декілька хвилин. Тобто спочатку були вибухи системи ППО, а потім вже пролунав сигнал оповіщення про тривогу.

Усі 8 ракет, як повідомило командування Повітряних сил, були знищені зенітно-ракетними підрозділами повітряного командування "Центр". І це є вкрай ефективним. Ми не знаємо, чим збивали ракети Patriot, SAMP/T чи IRIS-T - це не є важливим, головне - результат. Не виключаємо, що ворог і далі буде використовувати С-400 для ударів по Києву. Кияни мають враховувати ці ризики.

Про лінію фронту

Загальна інтенсивність бойових дій зросла приблизно на чверть у порівнянні з попереднім тижнем. Наразі відбувається до 100 бойових зіткнень за добу. Росія намагається повернути собі ініціативу на ділянках. Найбільш активні бойові дії тривають у напрямках Авдіївки, Марʼїнки, Бахмута й Купʼянська.

Сьогодні, 11 грудня, командувач Сухопутних військ детально говорив про те, що ворог намагається проводити бойові дії в зоні Купʼянська, з наступальними діями на Синьківку. Також Сирський говорив про те, що противник активізував бойові дії на Лиманському напрямку з метою витіснити наші війська за річку Жеребець.

Також зусилля окупантів сконцентровані навколо Бахмута - це північніше, південніше й західніше від цього населеного пункту, який вже зруйновано, але ворог намагається по-новому переграти результати бойових дій навколо Бахмута. Окупанти намагаються проводити бойові дії в напрямку Богданівки, рухатися в бік Хромового. Кілька днів тому ворог мав успіхи між Бахмутом і Іванівським. І зараз він намагається просуватися у бік Іванівського. І це ті загальні штрихи, які нам відомі.

Олесь Маляревич, сержант роти ударних безпілотних авіаційних комплексів "Ахіллес" 92-ї окремої штурмової бригади імені кошового отамана Івана Сірка, розповів, що південніше Бахмута противник продовжує ударно-штурмові дії, намагаючись повернути втрачені позиції. Для ворога є вкрай важливими Кліщіївка, Андріївка й залізнична дорога. Загарбники намагаються відтісняти підрозділи ЗСУ, але їм нічого не вдається. Наразі робота ЗСУ - це активна оборона, і при будь-якій можливості українська піхота переходить до штурмових дій, щоб відбивати ще опорні пункти. Завданням операторів БПЛА є знищувати все, що рухається в бік нашої піхоти. За допомогою безпілотників хлопці знищують ворожу піхоту, опорні пункти, логістику, мінометників - все, що загрожує й дошкуляє нашим захисникам.

Військовослужбовець зазначив, що підрозділом знищується на місяць десь 25-30 одиниць техніки противника. За листопад вже є звіт, 50 одиниць техніки пошкоджено. Пошкоджено - це те, що не здетонувало, тобто вже треба відправляти на ремонт.

Користуючись можливістю Маляревич наголосив, що зараз не настільки потрібні дрони, як потрібні люди. Заходьте у соціальні мережі й долучайтеся до підрозділу. У підрозділі ударних безпілотних авіаційних комплексів "Ахіллес" 92-ї окремої штурмової бригади імені кошового отамана Івана Сірка дійсно з повагою відносяться один до одного. Разом ми переможемо!

Міжнародна допомога Україні

А далі будемо говорити про зброю, але в іншому вимірі, у перспективах створення нових зразків озброєння для України. Володимир Зеленський 11 грудня розпочав робочий візит до США, де буде підійматися питання розвитку кооперації між оборонно-промисловими комплексами. Щонайменше про це повідомлялося перед цим візитом президента України.

6-7 грудня у Вашингтоні проходила перша українсько-американська конференція з питань виробництва озброєнь. Там була ухвалена низка рішень і щодо створення спільної українсько-американської комісії, і щодо призначення спеціального радника до міністра Техпрому, який допомагатиме у залученні інвестицій та у боротьбі з корупцією. Було також оголошено, що Білий дім передав українській стороні технічну документацію для початку виробництва деяких проєктів у галузі протиповітряної оборони.

Однак це все офіційна складова, а от що дійсно відбувалося за лаштунками, як насправді у США сприймають перспективу роботи з Україною на рівні компаній, дізнаємося у Павла Верхняцького, директора та керуючого партнера COSA, члена Міжнародної робочої групи з питань російських санкцій, співкоординатора Робочої групи з питань безпеки та аерокосмічної галузі Американсько-української ділової ради (USUBC).

Павло Верхняцький зазначив, що враження від цієї конференції в цілому позитивні. Є деякі зсуви, відбувається вибудовування структурування роботи між Україною та США, а також і з іншими нашими союзниками щодо спільного виробництва зброї та техніки. Є ще певні хаотичні нюанси, не все йде гладко. Бракує структурованої стратегії того, що ми маємо мати всередині країни, а що маємо закуповувати. Переважно у цій сфері діють приватні компанії, між якими відбувається діалог.

Директор та керуючий партнер COSA зауважив, що запити України на певну надсучасну техніку не зустрічають готовності з боку наших партнерів швидко нам її надати. Треба у першу чергу реалізовувати ті проєкти, які вже можна пускати в роботу, зокрема по ремонту та обслуговуванню техніки, по передачі запчастин, по організації логістики цих запчастин всередині країни. Тобто не розпорошувати увагу на все одночасно.

Верхняцький додав, що не все можна коментувати щодо українсько-американської конференції. Наміри реалізовувати певні проєкти будуть озвучені, можливо, вже на цьому тижні.

Теги:
Читайте також:
Київ
+19°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.04
    Купівля 41.04
    Продаж 41.51
  • EUR
    Купівля 44.49
    Продаж 45.18
  • Актуальне
  • Важливе
2024, субота
27 липня
07:28
OPINION
Микола Княжицький
Партнер і друг України, це демократичний Тайвань
06:56
Дональд Трамп
Трамп заявив, що повернеться на місце замаху для вшанування убитого прихильника та поранених під час стрілянини
06:36
балтійський флот росії
"Розглядається як провокація": Ризька дума заборонила захід, присвячений російському флотові
06:20
окупанти
ISW: Росіяни намагаються тиснути по всьому фронту, щоб не дозволити Україні перехопити ініціативу на полі бою
05:34
15 пересувних автотранспортних майстерень
Підрозділи ДСНС отримали 15 пересувних автотранспортних майстерень
04:06
замах на Трампа
Замах на Трампа: у ФБР підтвердили, що колишнього президента США поранила куля
03:35
Дмитро Пєсков
Пєсков пригрозив, що рішення ЄС спрямувати Україні €1,5 млрд доходів від активів РФ, не залишиться без відповіді
03:08
школа в окупації
Росіяни склали список пропагандистської літератури, який буде обов’язковим для шкіл та бібліотек на ТОТ, - Нацспротив
02:31
На фото: Меланія та Дональд Трамп
Дружина Трампа Меланія заявила, що випустить мемуари
01:49
безпілотник, дрон
У РФ заявили про масовану атаку безпілотників на Брянську область
01:25
Румунія, прапор Румунії
Інциденти з російськими "шахедами" в Румунії: прем'єр Чолаку пояснив, чому їх не можуть збивати
00:45
Мін'юст провів перевірку законності нових правил вступу в аспірантуру
00:33
Олімпіада-2024, Париж, Ейфелева вежа
Олімпіада-2024: онлайн-трансляція церемонії відкриття Ігор у Парижі
00:22
фейк
"Україна не може перемогти, не спровокувавши ядерну війну": маніпуляції світових ЗМІ за 26 липня
2024, п'ятниця
26 липня
23:50
Збірна України, Олімпіада-2024, церемонія відкриття
У Парижі відкрилися XXXIII літні Олімпійські ігри
23:27
Оновлено
ЗСУ війна фронт
Від початку доби на фронті відбулося 107 боєзіткнень: ворог концентрується на Курахівському і Покровському напрямках
23:01
Зеленський зустрівся з прем’єр-міністром Індії Нарендрою Моді
Прем'єр Індії Нарендра Моді може здійснити візит до України в серпні, - ЗМІ
22:49
Міністр фінансів США Єллен
Міністерка фінансів США Єллен розповіла, коли G7 погодить умови кредиту Україні на $50 млрд
22:23
Леді Гага, Олімпіада-2024, церемонія відкриття
Леді Гага виступила на церемонії відкриття Олімпіади в Парижі та виконала пісню французькою мовою
21:58
Дональд Трамп
Деякі республіканці незадоволені вибором Венса кандидатом у віцепрезиденти від Трампа, - The Hill
21:53
Вільям Бернс
Шеф ЦРУ зустрінеться з представниками Ізраїлю, Катару та Єгипту для обговорення питань щодо Гази
21:35
Володимир Зеленський
Має бути зроблене все, щоб посилити наші позиції, - Зеленський про ситуацію на Покровському напрямку
21:28
Ексклюзив
Володимир Огризко
Китайці продовжують гратися з нами, - дипломат Огризко про невідповідність слів та дій Пекіну
21:23
Оленівка - наша Катинь
Військовополонені азовці вперше звернулись до президента України з полону, дружини вимагають їхнього звільнення
21:20
ЛУКОЙЛ
Російський "Лукойл" через зупинку нафтопроводу "Дружба" збільшив експорт нафти морем
21:11
US Department of Defense
Маркарова розповіла, коли F-16 будуть застосовані на полі бою
20:48
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Ситуація на фронті та як протидіяти розвідувальним безпілотникам ворога. Воєнні підсумки тижня
20:32
москва червона площа
На Красній площі в Москві хотів вчинити самопідпал співробітник НДІ, що працює на міноборони РФ
20:15
У матчі між "Епіцентром" і "Минаєм" визначили другого претендента на вихід в УПЛ
20:04
Оновлено
метро Харків
Деімперіалізація та деколонізація: у Харкові перейменували 3 станції метро та 48 вулиць
20:01
OPINION
Борислав Береза
Історія з Чирковим ганебна, але ілюстративна
20:00
Огляд
переможні новини
Переможні новини 884-го дня війни:  удари по аеродрому в окупованому Криму, ЄС виділив Україні 1,5 млрд євро із заморожених активів РФ
19:37
Міноборони, мобілізація, Резерв+, Оберіг
У Резерв+ можна підвантажувати актуальні дані про бронювання: кому доступна послуга
19:36
Лукойл
Припинення транзиту нафти "Лукойл": Словаччина заявила, що запропонувала Україні технічне рішення
19:10
Оновлено
дрон, БПЛА
Росіяни атакували з дронів Херсон і Кіндійку: поранено 6 людей
19:05
Податки нерухомість
У Мінфіні пояснили, чи можна підвищити в Україні ПДВ замість військового збору
18:59
Ексклюзив
Не схоже на робочий зразок морського дрона: Defense Express про гідроцикл з вибухівкою біля Стамбула, який нібито належить Україні
18:58
ракета "Довгий Нептун"
Російські ракети й дрони містять іноземні компоненти з понад 20 країн, - Інститут судекспертиз
18:55
санкції проти Ірану
Україна та Молдова приєдналися до рішення Ради ЄС продовжити санкції проти Ірану
18:52
безпілотник, дрон
Росія використовує дешеві дрони для виявлення української ППО, - Reuters
Більше новин