Комісію Мінкульту знову не пустили до Києво-Печерської лаври. Заповідник звернувся до суду
31 березня парафіяни та представники УПЦ МП вдруге не пустили до Києво-Печерської лаври комісію Міністерства культури та інформаційної політики. Національний заповідник "Києво-Печерська лавра" звернувся до суду
Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.
Він розповів, що комісія з приймання-передачі державного майна Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" знову не змогла розпочати свою роботу через супротив УПЦ МП. Через це заповідник звернувся до Господарського суду м. Києва, щоб усунути перешкоди, які УПЦ МП чинить на шляху передачі в законний спосіб майна Лаври законному власнику – державі.
"Відповідно до ст. 381 Цивільного кодексу України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном. Будемо вирішувати ситуацію в законний спосіб", – зазначив Ткаченко.
Як раніше повідомили в Міністерстві культури й інформаційної політики, під час повторної спроби оглянути одне з приміщень комісія не змогла потрапити до будівлі, бо вона була закрита. А ключі, які передали представники монастиря, не підійшли до серцевини замка приміщення. Про це комісія склала відповідний акт.
Відтак Національний заповідник "Києво-Печерська лавра" подав заяву до Печерського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві через незаконне перешкоджання доступу до державного майна.
Раніше про те, що комісію Мінкульту не допустили до Лаври, інформувала кореспондентка Еспресо Валерія Пашко.
Кореспондентка розповіла, що як і 30 березня, представники комісії Мінкульту з приймання-передачі держмайна прийшли до 111 корпусу Києво-Печерської лаври, проте священнослужителі УПЦ МП не пустили їх до будівлі.
Комісія ухвалила рішення завершити свою роботу та пішла з території.
Представники Української православної церкви, афілійованої з московським патріархатом, досі не залишили святиню.
Нагадаємо, раніше сьогодні очільники УПЦ МП закликали не піддаватись на провокації "підготованих осіб з-поміж радикалів".
- 29 березня УПЦ (МП) мала залишити Києво-Печерську лавру. Проте представники УПЦ МП подали позов до суду через розірвання договору про оренду заповідника.
- У Мінкульті заявили, що поки Господарський суд не ухвалить рішення про забезпечення клопотання УПЦ (МП), її представники не мають правових підстав перебувати на території Лаври. Раніше у Мінкульті пояснювали, що УПЦ МП має виселитись з Лаври навіть попри судовий позов.
- Секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов заявив, що Києво-Печерська лавра має бути звільнена, але проти представників УПЦ МП силу застосовувати не будуть. Данілов наголосив, що ченців ніхто не виселяє, але закони України мають виконуватися всіма.
- 30 березня комісії Мінкульту, яка мала перевірити дві будівлі Лаври, перешкодили віряни: представники УПЦ МП не залишили заповідник, а митрополита Павла викликали до СБУ. Крім того, УПЦ М провела в Києво-Печерській лаврі службу, хоча мала звільнити будівлі 29 березня.
- Того ж дня митрополит московської церкви Павло Лебідь намагався вибити мікрофон у кореспондентки Еспресо. Поліція відкрила провадження за фактом перешкоджання діяльності журналістів біля Лаври.
- Суд відхилив позов УПЦ МП щодо розірвання договору оренди Києво-Печерської лаври.
- Уряд скасував розпорядження Віктора Януковича від 2013 року про передачу об’єктів Лаври УПЦ МП.
- Голова комітету Верховної Ради з гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв припустив, що українській державі, можливо, доведеться отримати рішення суду щодо виселення представників УПЦ МП із Києво-Печерської лаври.
- Актуальне
- Важливе