Наближається оточення Бахмута, або "жест доброї волі" росіян з міста. Колонка Сергія Згурця
Бахмут знаходиться в низинах, і якщо українська артилерія зможе працювати з панівних висот навколо міста, то оточення Бахмута можливо й не відбудеться. До цього просто може не дійти справа. В результаті роботи Сил оборони оточення росіян в місті Бахмут наближається до свого логічного завершення, або ж вони просто відступлять з міста
Сили оборони продовжують наступальні дії на Бахмутському, Мелітопольському та Бердянському напрямках
Сьогодні Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив про те, що українська армія змогла прорвати оборонні лінії російських військ .За його словами, українська армія просувається вперед, хоча і дещо у сповільненому темпі. Столтенберг також наголосив на важливості, здатності і готовності НАТО підтримувати Україну. Що ж стосується ситуації на фронті, то українські захисники продовжують наступальні дії на Бахмутському, Мелітопольському та Бердянському напрямках.
Натомість противник намагається перехопити ініціативу на лінії Купʼянськ - Сватове - Кремінна, де вони зараз накопичують сили для повторних атак. На Півдні триває просування Сил оборони на ворожі позиції від Роботиного в напрямку Новопрокопівки й Вербового. Тут йдеться про закріплення на звільнених позиціях та розширення плацдарму по фронту, що вкрай важливо. Один із бійців 47 окремої механізованої бригади бригади розповідав в етері нашого телеканалу про те, що після того, як вдалось подолати основну лінію оборони противника, то мінних загороджень дійсно стало менше. Проте росіяни намагаються повторно мінувати ті ділянки, де просуваються наші війська. Наш боєць каже про те, що це створює певні проблеми, але це вже не в таких масштабах як було раніше.
Просування Сил оборони на Бахмутському напрямку
У Генштабі ЗСУ повідомили про позитивні зміни на Бахмутському напрямку. Зокрема, в зоні населених пунктів Кліщіївка та Андріївка. Буквально кілька годин тому заступник командира 3-ї ОШБр Максим Жорін написав у своєму телеграм-каналі про те, що наші підрозділи прямо зараз витискають противника з окремих позицій навколо Андріївки. Жорін каже, що противник намагається посилювати свої позиції шляхом перекидання резервів, але толку від них для цього мало. Так чи інакше росіяни залишають свої позиції та помалу відкочуються назад. Жорін також додав, що успіхи на Бахмутському напрямку є результатом роботи багатьох підрозділів ЗСУ.
Карта бойових дій на Бахмутський напрямок станом на 7 серпня.
Перекидання резервів противника на Бахмутський напрямок
Військовослужбовець ЗСУ Кирило Сазонов розповів, що на північ від Бахмута, зокрема в районі Берхівки, Богданівки, Григорівки, ситуація складна. Головною складністю для ЗСУ саме на цій ділянці фронту залишаються мінні поля противника. Росіяни намагаються закріплюватись та утримувати позиції. За словами Сазонова, противник постійно підсилює свої підрозділи резервами, намагаючись втримати позиції. Однак, як наголосив Сазонов, вдалі дії українських підрозділів на південь від Бахмута й ефективна робота артилерії, наближає Сили оборони до оточення міста. Також він додав, що Бахмут знаходиться в низинах, і якщо українська артилерія зможе працювати з панівних висот навколо міста, то оточення Бахмута можливо й не відбудеться. До цього просто може не дійти справа. Сазонов зауважив, що в результаті роботи Сил оборони оточення росіян в місті Бахмут наближається до свого логічного завершення, або ж вони просто відступлять з міста.
Кирило Сазонов також розкритикував слова Генсека НАТО Єнса Столтенберга про повільне просування українських військ. Він наголосив, що в доктринах майже всіх країн-членів НАТО початок наступальних дій починається з масованих авіаційних атак. Вже потім, після знищення всіх штабів, систем ППО, складів, аеродромів та пунктів управління противника, починає просуватись піхота та бронетехніка. Тому, за його словами, український наступ та звільнення територій відбувалось би набагато швидше за наявності достатньої кількості літаків F-16.
Ефективна робота української артилерії
За словами Сазонова, противник на сьогодні досі має перевагу в артилерії та боєприпасах. Однак внаслідок професійності наших артилеристів по всій лінії фронту вдається втримувати баланс в артилерійських боях. До того ж українські артилеристи працюють на західних зразках озброєння, що дозволяє підвищити ефективність ураження противника. Оскільки західні артилерійські системи є більш далекобійними та точнішими за російську артилерію.
Міжнародна виставка зброї в Польщі
Генеральний директор компанії "Українська бронетехніка" Владислав Бельбас розповів, що Україна представлена кількома підприємствами на міжнародній виставці зброї в Польщі. За словами Бельбаса, основна ціль участі в таких виставках - пошук коопераційних звʼязків та партнерів для співпраці. Також важливою частиною таких виставок є домовленості щодо постачання різних компонентів та елементів для виготовлення зброї. Бельбас наголосив, що зараз компанія знаходиться на етапі значного розширення виробництва в будь-яких сферах. Це стосується боєприпасів, озброєння та техніки. До того ж українські оборонні компанії мають працювати над створенням сервісних центрів для обслуговування та ремонту техніки, яка була надана Україні в рамках міжнародної військової допомоги. Він наголосив, що на виставці в Польщі присутні представники багатьох країн. Зокрема, з країн Східної Європи. За його словами, саме на базі оборонно-промислового комплексу цих країн формуються нові коопераційні звʼязки.
Владислав Бельба розповів, що в західних оборонних компаніях немає жодних побоювань щодо співпраці з українськими компаніями. Таке питання навіть ніколи не обговорювалось. На його думку, така позиція повʼязана з тим, що російська агентурна мережа в цих країнах була успішно зачищена. Тому зараз співпраця з українськими компаніями йде у більш спокійному середовищі. Проблеми, які існують, мають технологічний та технічний характер.
Український бронеавтомобіль "Новатор" (фото: www.facebook.com/ukrainianarmor).
Генеральний директор компанії "Українська бронетехніка" Владислав Бельбас також розповів про нову версію бронеавтомобіля "Новатор". Він наголосив, що створенням нової версії "Новатора" компанія продовжує розвиток нашої автомобільної лінійки. 10-місний бронеавтомобіль - це максимально актуалізована, оновлена з урахуванням вимог часу версія "Новатора", який з 2018 року постачається Силам оборони України та на сьогодні пройшов випробування як часом, так і, що важливо, боями. Як і попередня версія 10-місний "Новатор" побудований за модульним принципом і є, фактично, універсальною платформою, яка завдяки високому ступеню адаптації, може використовуватися для виконання різноманітних бойових завдань та на яку можна інтегрувати різноманітне озброєння і бойові модулі.
- Актуальне
- Важливе