Сирський дозволив французьким інструкторам відвідувати навчальні військові центри в Україні. У Парижі відреагували
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський і міністр оборони України Рустем Умєров провели відеозустріч із міністром збройних сил Франції Себастьєном Лекорню
Про це 27 травня повідомив Олександр Сирський.
"Радо вітаю ініціативу Франції направити в Україну інструкторів для підготовки українських військовослужбовців. Мною вже підписані документи, які дозволять першим французьким інструкторам невдовзі відвідати наші навчальні центри та ознайомитися з їхньою інфраструктурою та персоналом", - написав генерал.
Він висловив сподівання, що інші країни наслідують приклад Франції й доєднаються до проєкту.
"Подякував пану міністру за дружню підтримку французького народу та військову й економічну допомогу Україні задля відбиття російської військової агресії", - резюмував Сирський.
У Міноборони пояснили, що починаючи з лютого 2024 року, Україна висловила зацікавленість у перспективі прийому в Україні іноземних інструкторів.
"Станом на зараз у нас досі тривають дискусії з Францією та іншими країнами щодо цього питання", - прокоментували в оборонному відомстві.
Зазначається, що Міноборони спільно з Генштабом почали внутрішню роботу над відповідними документами по цьому питанню, щоб не витрачати час на узгодження бюрократичних моментів, коли буде прийнято відповідне рішення.
У міноборони Франції прокоментували
У міністерстві оборони Франції агентству AFP прокоментували, що це питання вивчається, але не підтвердили розгортання інструкторів.
"Навчання на українській землі - це один із проєктів, який обговорюється після конференції з підтримки України, скликаної 26 лютого. Як і всі проєкти, які обговорювалися з цієї нагоди, цей продовжує бути предметом роботи з українцями, зокрема для розуміння їхніх точних потреб", - йдеться у повідомленні.
Що передувало
26 лютого близько 20 європейських лідерів зустрілися в Парижі, щоб обговорити загрози з боку російського президента Володимира Путіна. До них звернувся президент України Володимир Зеленський.
Після завершення конференції президент Франції Емманюель Макрон оголосив, що в майбутньому не слід виключати відправлення західних сухопутних військ для боротьби з російською агресією.
Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо підтвердив, що деякі країни - члени НАТО та ЄС нібито обговорюють можливість відправлення своїх військ на територію України після підписання двосторонніх угод із Києвом.
Генсек НАТО Єнс Столтенберг та лідери країн Альянсу заявили, що загальне рішення про відправлення військ в Україну не ухвалено, а в Росії назвали такий крок оголошенням війни.
29 лютого прем'єр-міністерка Естонії Кая Каллас заявила, що західні лідери не повинні виключати можливість введення сухопутних військ в Україну.
4 березня Макрон заявив, що найближчим часом не надсилатиме свої війська в Україну, проте відкриває дебати щодо цього.
5 березня Макрон закликав союзників "не бути боягузами" щодо України та активізуватися. На його заклик відреагував міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що дискусія, спровокована словами президента Франції Емманюеля Макрона про розміщення західних військ в Україні, заощадить багато часу Європі на усвідомлення того, що потрібно зробити більше.
Уряд Естонії серйозно обговорює можливість відправки військ в Україну, аби естонські військові взяли на себе тилові роботи на заході України
14 травня стало відомо, що Швеція допускає можливу відправку військ в Україну, якщо ця пропозиція з'явиться на рівні країн-членів НАТО.
20 травня прем'єрка Естонії підтримала відправку інструкторів НАТО для навчання українських військових.
- Актуальне
- Важливе