Окупанти змінили тактику штурмів на Авдіївському напрямку. Колонка Сергія Згурця
Російська окупаційна армія змінила тактику наступальних дій на Авдіївському напрямку у порівняні з минулим роком. Окупанти зменшили мʼясні штурми, оскільки це не дає відповідний ефект. Натомість росіяни намагаються просуватись малими групами
В США заявили, що жодних обмежень збивати російські літаки над територією РФ немає
Все більше подробиць зʼявляється щодо умов застосування ЗСУ західної зброї по російських цілях. Сьогодні на брифінгу координатор з зовнішніх комунікацій Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі заявив, що США ніколи не встановлювали обмеження для України збивати ворожі літаки над територією Російської Федерації. Хоча перед цим були розмови про те, що США та Німеччина роздратовано реагували, коли у травні минулого року ЗСУ за допомогою ЗРК Patriot збили над Брянською областю одразу два ворожі літаки та два гелікоптери, начебто у Вашингтоні та Берліні побоювались ескалації з боку РФ. Тепер же виявляється, що жодних обмежень більше не існує. Проте ця новина була б кращою, якби можна було знищувати ворожі літаки не лише в небі, а й на російських летовищах. Оскільки є низка російських аеродромів у зоні ураження ракет Atacms. Така б операція була б не менш ефективною, ніж полювання за російськими літаками в небі.
Посилення протиповітряної оборони України
Україна очікує на надходження нових ЗРК від наших партнерів. Зокрема, ЗРК SAMP-T від Італії та ще один Patriot від Німеччини. Вчора відбулась ставка Верховного головнокомандувача, де одне із питань стосувалось визначення найбільш актуальних місць для їхнього розміщення.
Наші колеги з польського ресурсу Defense24 поцікавились у власного Міністерства оборони, чи не готові вони поділитись з Україною батареєю Patriot. На це у Міноборони Польщі відповіли, що їхнє військо має лише 2 з 8 замовлених батарей ЗРК Patriot. В той час, як Румунія отримала вже 4 батареї ЗРК Patriot. Тож поки що Польща готова допомагати Україні у царині ППО в інший спосіб. Варто нагадати, що Польща вже передавала Україні різні види ПЗРК та ЗРК з різним запасом ракет до них. Втім, чи не вперше в публікації Defense24 опосередковано підтверджена передача Україні польських ЗРК С-200. Чи це дійсно так, ми дізнаємось пізніше.
Варто лише нагадати, що саме за допомогою ракет С-200 підрозділ ГУР МО України збили російський літак ДРЛВ А-50, а 19 квітня - стратегічний бомбардувальник Ту-22М3. Ці два випадки є історичними та вкрай болючими для ворога. Гадаю, що цей тренд матиме продовження.
Окупанти змінили тактику наступальних дій на Авдіївському напрямку
Речник 110-ї окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка Іван Сєкач розповів, що на Авдіївському напрямку ворог продовжує наступальні дії й кидає на штурми великі людські ресурси. За словами речника, окупанти змінили тактику. Якщо раніше вони використовували для штурму до 6 загонів по 5-6 окупантів, то зараз вони атакують по дві особи, використовуючи ландшафт місцевості для просування. Просуваючись вглиб території, вони збираються у більші групи й потім приймають рішення наступати на позиції Сил оборони. Це значно ускладнює роботу аеророзвідки, бо дві людини значно важче помітити на полі бою. Також артилерія, в умовах недостатньої кількості боєприпасів, не може працювати по двох окупантах.
Іван Сєкач також зазначив, що до лінії бойового зіткнення окупанти не наважуються просуватись на мотоциклах та багі. Втім, активно використовують ці види транспорту лише для підвозу особового складу до їхніх місць розташування. Сєкач також додав, що з радіоперехоплень розмов російських офіцерів стало відомо, що вони готові навіть використовувати коней біля лінії бойового зіткнення.
Рекордне знищення російських літаків Су-25
Іван Сєкач розповів, що в 110-ї окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка є досить великий досвід у збитті російських літальних бортів. За весь час бойових дій військовослужбовцям бригади вдалось збити 30 літальних апаратів окупантів. Зокрема, гелікоптери Мі-24, Мі-8 та Ка-52, решта ж це літаки Су-25. За минулий місяць було збито 7 літаків Су-25. Також в останній період бойових дій було влучання у ще два літаки, але їм вдалось долетіти до аеродромів і успішно приземлитись.
Речник зауважив, що такі ефективні дії щодо збиття російських літаків та гелікоптерів базуються на великому досвіді українських військовослужбовців. Часто наші бійці влаштовують засідки та вичікують на російські літаки. Втім, за словами Сєкача, росіяни продовжують застосовувати літаки Су-25 для атак на українські позиції попри великі втрати цієї техніки.
Окупанти менше влаштовують мʼясні штурми українських позицій
Іван Сєкач зазначив, що в порівняні бойовими діями на Авдіївському напрямку минулого року, зараз окупанти значно зменшили мʼясні штурми позицій Сил оборони. І така ситуація не через те, що вони хвилюються за особовий склад. Просто для окупантів такі штурми стали менш ефективними. Оскільки групова ціль легше знищується артилерією. Саме тому окупанти змінили тактику. Також, за словами Сєкача, окупанти почали менше застосовувати техніку у великих кількостях. Тобто, вони не атакують великими колонами техніки. Сєкач додав, що ситуація з боєприпасами для Сил оборони змінилась. Зараз українським артилеристам легше працювати, ніж це було взимку цього року.
Іван Сєкач розповів, що попри зміни характеру бойових дій на Авдіївському напрямку, Сили оборони намагаються не підпускати окупантів до підрозділів української піхоти. Він також зазначив, що у боях дуже допомагає взаємодія із суміжними підрозділами. Сєкач відзначив 55-ту артилерійську бригаду. За його словами, там де не дістають їхні бійці, артилеристи з 55-ї бригади допомагають знищувати окупантів. Втім, якби українські підрозділи мали б достатню кількість боєприпасів, то окупанти навіть не планували б наступати. Сєкач наголосив, що боєприпасів в Силах оборони сьогодні недостатньо.
- Актуальне
- Важливе