Корабель ВМС США перехопив ракети й дрони, запущені з Ємену в бік Ізраїлю, - Пентагон
Військовий корабель ВМС США USS Carney, який залучений на Близькому Сході, перехопив кілька ракет та безпілотників біля узбережжя Ємену, які летіли в бік Ізраїлю
Про це спочатку повідоммв CNN, з посиланням на двох американських чиновників.
Один із офіційних осіб сказав, що ракети випустили підтримувані Іраном хуситські бойовики, які беруть участь у триваючому конфлікті в Ємені. За словами другого чиновника, було перехоплено приблизно 2-3 ракети.
Офіційні особи сказали, що неясно, на що були націлені ракети. Можливо, ракети були випущені по USS Carney або запущені в бік іншої цілі.
Інцидент стався на тлі високого занепокоєння щодо можливої агресії Ірану, оскільки напруга на Близькому Сході продовжує зростати після теракту ХАМАС в Ізраїлі. Іран вже давно підтримує ХАМАС.
У середу USS Carney пройшов через Суецький канал у Червоне море. Командування сил флоту США заявило в дописі в соціальних мережах, що він "допоможе забезпечити безпеку на морі та стабільність на Близькому Сході".
Згодом інформацію підтвердив на брифінгу генерал Пет Райдер. Він зазначив, що корабель перехопив три крилаті ракети наземного базування та близько восьми безпілотників, інформує ABCnews.
За словами Райдера, інформація про удар все ще обробляється. "Ми не можемо точно сказати, на що були націлені ці ракети та безпілотники, але вони були запущені з Ємену, прямуючи на північ уздовж Червоного моря, потенційно до цілей в Ізраїлі".
Попередня оцінка США полягає в тому, що USS Carney не був ціллю жодної з хусітських ракет або безпілотників.
За словами Пентагону, інцидент стався ввечері в четвер і ракети були збиті над водою, а не над землею.
За словами чиновника, ракети, випущені хуситами, були вражені ракетами SM2, які перевозилися на борту USS Carney. При тому жоден з моряків на борту судна не постраждав.
Війна в Ізраїлі
7 жовтня палестинські збройні формування ХАМАС та "Ісламський джихад" відразу в кількох місцях з повітря та на суходолі розпочали масовану атаку на державу Ізраїль. Очільник збройного крила ХАМАСу Мухаммед ад-Дейфа заявив, що його бойовики розпочали операцію "Повінь Аль-Акси". За його словами, ці дії покликані захистити мечеть Аль-Акса у Єрусалимі. Палестинці випустили по території Ізраїлю 2-3 тис. ракет й одночасно захопили 7 громад на півдні.
Прем’єр-міністр Беньямін Нетаньягу виступив з заявою щодо вторгнення бойовиків ХАМАСу в Ізраїль та заявив, що країна перебуває "у стані війни". Уряд країни застосував так званий пункт 40 Алеф, офіційно оголосивши про стан війни від 06:00 7 жовтня. Востаннє це ставалося 50 років тому, під час Війни Судного дня 1973-го.
Вранці 8 жовтня ліванська Хезболла оголосила про приєднання до сил ХАМАС і взяла на себе відповідальність за обстріл ракетами та мінометами бази ЦАХАЛ на півночі Ізраїлю. Палестинський Ісламський джихад також заявив, що його бойовики приєдналися до нападу ХАМАСу на Ізраїль.
Через ситуацію на Близькому Сході Рада Безпеки ООН скликала екстрене засідання. Проте після нього не було вжито жодних дій та ніяких рішень. Водночас уряд Великої Британії заявив, що буде підтримувати Ізраїль у його боротьбі з терористами та готовий надати йому всю необхідну допомогу.
Уночі та вдень того ж дня збройні сили Ізраїлю атакували сектор Гази. Головними цілями стали командні пункти, будинки командирів, бойовиків та рядових солдатів терористичної організації ХАМАС. Міністерство оборони Ізраїлю наказав військовим взяти сектор Гази у блокаду.
9 жовтня армія Ізраїлю повернула під контроль всі райони на кордоні із сектором Гази. При цьому не виключено, що на ізраїльській території все ще перебувають бойовики ХАМАСу. Ізраїль також оголосив про повну енергетичну та продовольчу блокаду сектора Гази.
Лідери Сполучених Штатів, Великої Британії, Німеччини, Франції та Італії оприлюднили спільну заяву, в якій висловили єдину підтримку Ізраїлю і засудили дії ХАМАСу.
Байден заявив, що Ізраїль має знищити терористичне угруповання ХАМАС, проте потрібно зберегти палестинську державу і владу.
17 жовтня, бойовики ХАМАСу заявили, що Ізраїль завдав авіаційного удару по лікарні в Газі, унаслідок чого загинули щонайменше 500 людей. ЦАХАЛ розпочав розслідування. 18 жовтня Байден прибув до Ізраїлю й провів зустріч з Нетаньягу. За словами Байдена, удар по лікарні "Аль-Ахлі" у Газі завдав не ЦАХАЛ.
18 жовтня Байден заявив, що США направлять $100 млн як гуманітарну допомогу цивільним особам у Газі й на Західному березі. Він також планує звернутися до конгресу з проханням ухвалити новий "безпрецедентний" пакет підтримки Ізраїлю у сфері оборони.
- Актуальне
- Важливе