Ми виходимо на нові лінії оборони, ворог виснажений. Колонка Сергія Згурця
При наступі ворогу не вдалося проламати нашу оборону і ми виходимо на лінію оборони, одна з яких пролягає по лінії Сіверськ - Соледар - Бахмут, а інша - це укріплені райони Слов'янська та Краматорська. Ворог виснажений і попри розрекламовану кампанію щодо битви за Донбас, ця битва у підсумку не призвела до особливих здобутків для противника
ЗСУ ефективно використовують HIMARS
Сьогодні у Донецьку вибухнув, вражений ЗСУ, склад боєприпасів російської окупаційної армії, який був розташований у Київському районі в автоцентрі "Камаз-Центр". І це відчутна втрата для окупаційної російської влади. Також сьогодні вночі в окупованій Кадіївці військовими ЗСУ, з використанням HIMARS, був знищений ще один склад з боєприпасами. Кадіївка знаходиться за 35 км від лінії зіткнення. HIMARS дійсно ефективно відпрацьовують те, що від них очікували. Нагадаю, що 4 липня було знищено склад боєприпасів у Сніжному. Впродовж останніх кількох днів ворог зазнає суттєвих втрат з використанням нових зразків озброєння, які отримуємо від закордонних партнерів. До речі, не менш важлива подія була пов’язана зі знищенням чотирьох баз. Дві бази навколо Мелітополя були обстріляні нашими засобами ураження. Мер Мелітополя, Іван Федоров, повідомив, що наслідки були ефективними. Під час телевізійного марафону він сказав, що були знищені казарми, склади з боєприпасами та паливом. І знищено понад 200 російських військових, 300 - поранено. Федоров пояснив, що колаборанти бояться виходити на роботу. ЗСУ ефективно використовують HIMARS.
Нагадаю, що у нас цих пускових систем лише чотири, кожна з цих систем може відстрілювати 6 ракет одночасно. Керовані снаряди мають дальність 77 км і мають відхилення від цілі всього до 3-х метрів. Цими снарядами можна стріляти у ціль майже двома в одну точку. Це гарні показники у порівнянні з радянськими системами "Смерч" чи "Ураган", які мали відхилення від цілі в 300 метрів. Чим більше ракет буде до HIMARS, тим більше буде вражено ворожих цілей. Те, що робить українська армія, будемо масштабувати та очікувати нових результатів на полі бою.
Сьогодні було повідомлення про те, що українська артилерія використовує SMArt боєприпаси. На відстані 30 км відстрілюється снаряд, який розділяється на два боєприпаси й кожен з низ спускається на парашуті. Спускаючись на землю цей SMArt боєприпас чітко вираховує, де знаходиться танк ворога і здійснює удар у башту танку, гарантовано знищуючи ворожий об'єкт. Такі SMArt боєприпаси надзвичайно ефективні. Раніше, для знищення танка на полі бою, артилерією треба було випустити близько 100 боєприпасів, а так ми відстрілюємо один боєприпас, який знищує два ворожих танки.
На рубежах Луганщини
Ворог після виходу на рубежі Луганської області оголосив про передишку для своїх підрозділів, але це не означає, що ворог перестає використовувати ракети, артилерію та авіацію. Слов‘янськ і Краматорськ, Харків зараз перебувають під активними ударами противника. Попри очікування оперативної паузи, вона ще не відбувається. На Луганщині ворог займає окремі населенні пункти поблизу Лисичанська, а ЗСУ переходять до нової лінії оборони у цій ділянці, до вирівнювання лінії фронту. Нагадаю, що при наступі ворогу не вдалося проламати нашу оборону і ми виходимо на лінію оборони, одна з яких пролягає Сіверськ - Соледар - Бахмут, а інша - це укріплені райони Слов‘янська та Краматорська.
Ворог виснажений і попри розрекламовану кампанію щодо битви за Донбас, ця битва у підсумку не призвела для особливих здобутків для противника. Ворог мав на меті оточити наші найбільш боєздатні угрупування у цій зоні, але це не вдалося. На новій лінії оборони не варто і думати про те, що ворогу вдасться просунутись далі.
Ситуація на Харківщині
Харківський напрямок залишається відповідальним і складним. З одного боку на території нашої країни начебто співвідношення сил у зоні між російськими й нашими військами є один до одного. Ми не можемо швидко витіснити противника. Своєю чергою ворог за межами державного кордону, утримує певне своє угрупування і використовує артилерію для здійснення ударів по нашим військам, у тому числі з-за кордону нашої держави. Ця ділянка важлива тим, що при вдалих операціях, де знаходиться Рубіжне, Старий Салтів, Верхній Салтів, ми можемо просуваючись у цьому напрямку та досить близько підійти до лінії забезпечення російських військ під Ізюмом. Це лінія - Вовчанськ - Куп‘янськ - Ізюм, яка є основною артерією, через яку ворог перекидає і буде перекидати озброєння, паливо і боєприпаси на Ізюмське угрупування, щоб накопичити сили і рухатися на Слов‘янськ. Так це виглядає у теорії, тому що інших варіантів постачання у ворога окрім залізниці не існує. Розширення нашого плацдарму буде супроводжуватись тим, що ми можемо перебити цю артерію. Ворог це розуміє і тому завдає активних ударів по Харкову і по нашим військам, які намагаються проводити контратакуючи дії. Ділянка Харкова залишається надзвичайно важливою.
Південний напрямок
Операції у цій зоні йдуть малими підрозділами з авіацією та артилерією. На Півдні у нас є можливості для звільнення значної частини окупованої території. Це правий берег річки Дніпро, де логістика ворога обмежена лише двома мостами, якими можуть постачати все, що потрібно для угруповання російських військ. Контроль над цими мостами мінімізує можливості противника проводити наступальні дії. Вся війна - це війна або за лінії сполучення, або за фланги. Зараз ми намагаємося використовуючи далекобійні засоби враження та здійснювати удари по лініях забезпечення противника.
Війна активно спалює військові ресурси
Ця війна демонструє надзвичайно активне спалювання військових ресурсів. Йдеться про артилерію і про боєприпаси. Кілька днів тому було дослідження, яке провів британський Королівський інститут дослідницьких служб та оцінив перспективи та запаси боєприпасів США і країн Європи, з огляду на інтенсивність проведення бойових дій, що відбуваються на території України. Було пораховано, що ті кошти, які США виділили для закупівлі боєприпасів для своєї армії, вистачило б лише на декілька тижнів війни, з урахуванням інтенсивності, яка відбувається в Україні. Своєю чергою військові Британії та Франції провели моделювання навчань у тому темпі, який проходить в Україні у форматі високої інтенсивності, й виявилось, що боєкомплекту армій Британії та Франції вистачило б усього на 8-10 бойових днів. Франція, США, Німеччина переглядають підходи до власної оборонної промисловості, намагаючись збільшити темпи виготовлення боєприпасів і засобів враження.
Російська потуга
Росія намагається запроваджувати таємничу мобілізацію оборонної промисловості. Там є законопроєкт, який передбачає, що російські приватні компанії не мають право відмовлятись від оборонного замовлення, яке надають органи влади РФ. І при тому, не питати про ціну. Вони намагаються зробити так, що там, де є залишки фінансових можливостей, використати для того, аби мінімізувати брак озброєння, який відбувається.Тобто, це активне знищення всіх арсеналів російської армії на території нашої держави.
Танки від партнерів та ленд - ліз
Танки нам передала Польща. Обіцяє передати Словаччина. Сподіваємося, що дійде черга до США. Тому, що давно обіцяний потік військової допомоги, за форматом ленд – ліз, ще не почався. Секретар РНБО Олексій Данилов говорив про те, що він почнеться в ліпні - серпні - вересні. Тому, що бюрократичні процедури у США ще тривають. Ленд - ліз - це постачання озброєння запасів американської армії. Ці запаси великі й сподіваюсь, що це буде основою для перелому на фронтах.
- Актуальне
- Важливе