Ворог через втрати може змінити плани щодо наступу з Півночі на Сєверодонецьк. Колонка Сергія Згурця
Динаміка активного протистояння з ворогом зберігається. На всіх фронтах достатньо спекотно і за кожним напрямком треба уважно слідкувати, розраховувати свої сили та мінімізувати можливості противника
Ситуація у Сєверодонецьку
Ворог перекинув сім батальйонно-тактичних груп (БТГ), а сьогодні до них додалися ще дві БТГ, які посилили ворога у напрямку Рубіжного. Вони були зібрані або взяті з інших зон та перекинуті на Донецький напрямок. Загалом, це близько 15 тисяч російських вояків і більш ніж половина з них зараз штурмує Сєверодонецьк. Це штатні підрозділи російської армії, що були мобілізовані з "ДНР", "ЛНР", також вагнерівці та кадирівці.
Для ворога Сєверодонецьк має символічне значення з точки зору виходу на кордони Луганської області, а для нас це було тактичне місце. Після заяв очільників нашої держави, якщо ми здамо це місто, то потім буде складніше його звільнити й ця політична заява висить над нашими військовими.
Ворог зруйнував третій міст, який сполучав Лисичанськ і Сєверодонецьк. Відповідно, постачання для наших військ тепер можливо лише через річку, тобто ускладнюється забезпечення наших підрозділів зброєю, паливом, виводом техніки, вивозом поранених. Противник завдає ударів по місцях, де можливе застосування наших переправних засобів. Російські війська продовжували наземні штурми у Сєверодонецьку та околиць під прикриттям артилерії. Повного контролю над містом у них немає. Центр перебуває під контролем ворога, але наші утримують промзону і зону підприємства "Азот".
Українські військові у цій промисловій зоні завдають суттєвих втрат ворогу і через ці втрати противник може змінити плани та перестати битися головою з наступом з Півночі на Сєверодонецьк і буде здійснювати зусилля для захоплення Метьолкіного, яке приблизно у 4 км від Сєверодонецька. Сьогодні там у ворога були безуспішні дії й просування не відбулося.
Напрямок Попасна – Бахмут
Якщо ми будемо рухатися від Сєверодонецька на інший напрямок - це Попасна та Бахмут. Він загрожує певними ділянками, де ворог намагається забезпечити вогневий контроль над трасою Бахмут - Слов‘янськ і над трасою Бахмут - Лисичанськ.
Тошківка, Врубівка, Золоте - вони всі були під ударами противника, але після обіду були повідомлення, що українська артилерія відтіснила ворога від траси Бахмут – Лисичанськ. Це позитивна новина, хоча у вечірньому звіті Генштабу не відображена. На напрямку Бахмут, у місті Відродження ворог здобув успіх і намагається закріпитися і далі рухатися від Відродження у бік Бахмута. Думаю, що там ми зможемо його стримувати, аби такого просування не було.
Ситуація на Півдні
На Півдні тривають атаки на південному й південно-східному напрямках. Це лінія Благодатне, Снігурівка, Давидів Брід, Олександрівка й Високопілля. Є просування на декілька кілометрів углиб території, яку поки що утримує ворог. Сині стрілки - це напрямки дії наших підрозділів. У напрямках на Херсон та Давидів Брід тривають бойові дії та відбувається активна динаміка, з точки зору відстоювання наших інтересів й просування.
Напрямок Ізюм - Лиман - Ямпіль
Ворог накопичує сили й намагається діяти у двох напрямках, готуючись до наступу на Слов‘янськ та Сіверськ. За цей час були спроби рухатися на Слов‘янськ через Долину і через Богородичне. Рух через Долину був повністю припинений, через Богородичне ворог намагається встановити контроль над цим населеним пунктом - все це дії у напрямку Слов‘янська. Розпочато евакуацію населення Слов‘янська, оскільки місто перебуває під постійними ракетними артилерійськими обстрілами.
З Ямполя були спроби рухатися у бік Сіверська, але без прогресу. Потенційний рух ворога у напрямку Сіверська небезпечний тим, що тут створюється загроза для перерізання ліній забезпечення наших військ на північний захід від Лисичанська. Але ми ще побачимо, чи у ворога це вийде. Вся ця ділянка фронту навколо Сєверодонецького виступу динамічна й головний наголос ми робимо на тому, що маємо стримувати ворога не лише за рахунок особового складу, але і за рахунок озброєння та інших технологічних підходів щодо стримування й переваги над ворогом.
Харків та Харківський напрямок
З приводу Харкова є певні нюанси. На Харківському напрямку ворог намагається за рахунок вогневого впливу тиснути на наші сили й не допустити просування наших військ до державного кордону. Були спроби атак на північний схід від Харкова аби потіснити наші підрозділи, які можуть завдавати ударів по логістичних лініях ворога - це Вовчанськ і Куп‘янськ. Точки напруження - Тернова, Рубіжне і Старий Салтів.
Динаміка активного протистояння з ворогом зберігається. На всіх фронтах достатньо спекотно і за кожним напрямком треба уважно слідкувати, розраховувати свої сили та мінімізувати можливості ворога.
- Актуальне
- Важливе