Переможні новини 483-го дня війни: ЗСУ знищили російських десантників і вертоліт Мі-24, а міжнародні партнери надають "історичні" пакети фіндопомоги
Українські військові продовжують наступальні дії в Запорізькій та Донецькій областях, мають частковий успіх на Луганщині, Латвія передасть Україні весь свій флот гелікоптерів, на Закарпатті запатентували першу у світі безплотинну гідроелектростанцію
Знищені російські десантники і вертоліт
За повідомленням Генштабу наші воїни збили російський вертоліт Мі-24.Також українські військові ліквідували російських десантників, які їхали на ротацію до Кліщіївки на Донеччині. У результаті чого багато окупантів загинули, деякі отримали поранення.
"Підрозділи зі складу окупаційної 83-ї десантно-штурмової бригади повітряно-десантних військ Російської Федерації отримали завдання на висування в район Кліщіївки Донецької області для того, щоб поміняти на позиціях окупантів з 31-ї десантно-штурмової бригади, які зазнали значних втрат у боях із Силами оборони України", - повідомив речник Генштабу ЗСУ Андрій Ковальов.
Українські військові, під час ротації окупантів на першу лінію оборони, нанесли по них вогневе ураження. В результаті удару загинуло багато загарбників, деякі отримали поранення. Їх за допомогою гелікоптерів евакуювали до Ростова-на-Дону. Через нестачу місць росіян перемістили до вантажних автомобілів та вивезли до Новочеркаська, де лікувальні заклади теж виявилися переповненими.
Успіхи ЗСУ на Бахмутському напрямку
Командир підрозділу розвідників "Terra" у складі тактичної групи "АЗОВ" Микола Волохов зазначив, що в майбутньому Силам оборони України буде простіше планувати наступальні дії.
"Лінія фронту на Бахмутському напрямку характеризується тим, що ворог втратив ініціативу. Звичайно, місцями противник намагається десь атакувати, але це спроби відвернути нашу увагу. Це імітаційні дії, ніж справжні спроби атакувати й досягти якогось реального результату. ЗСУ зараз грають першим номером, ініціатива на нашому боці. Ми нав'язуємо ворогу темп і ми вирішуємо, чи буде він захищатися, чи буде у нього можливість на маневр, чи не буде", - наголосив Волохов.
За словами командира підрозділу, росіяни вимушені залучати резерви.
"Усе те, що зараз стоїть на ворожих позиціях є побитим та стомленим. Росіяни мають проблеми з тими силами, які утримували позиції. І ми вже розуміємо, що в них є і чого можна очікувати від їхнього резерву. У майбутньому нам буде простіше планувати наступальні дії. У напрямку Кліщіївки ЗСУ мають деякі успіхи", - підкреслив Волохов.
Також українські військові продовжують наступальні дії в Запорізькій та Донецькій областях. Мають частковий успіх на Луганщині. Там вони закріплюються на рубежах.
"Сили оборони України продовжують вести наступальні дії на Мелітопольському і Бердянському напрямках. А саме на напрямках: Новоданилівка - Роботине, Мала Токмачка - Вербове, Вільне Поле - Макарівка. Мали частковий успіх, закріплюються на досягнутих рубежах", - сказав речник Генштабу ЗСУ Андрій Ковальов.
Гелікоптери від Латвії та ракети AMRAAM від Америки
Латвія передасть Україні весь свій флот гелікоптерів. Країна вже передала всі свої ЗРК "Стінгер".
"Отже, усі наші ракети "Стінгер" зараз в Україні. У нас є флот гелікоптерів, всі ці гелікоптери – останні зараз перефарбовуються, щоб бути придатними до використання і мати гарний вигляд – ми відправляємо в Україну", – повідомив прем'єр-міністр Кріш'яніс Каріньш.
Крім того Латвія і надалі надає Україні дрони, гуманітарну та фінансову допомогу, а також навчає українських воїнів.
А Міністерство оборони США уклало угоду з американською оборонною компанією Raytheon Missiles and Defense щодо замовлення ракет середньої дальності AMRAAM вартістю $1,1 млрд. Контракт передбачає незасекречені закордонні військові постачання зокрема й до України та інших країн.
Посли ЄС узгодили 11-й пакет санкцій проти Росії
Новий пакет санкцій проти Росії передбачає усунення лазівок, що допомагають окупантам обходити раніше накладені обмеження.
"Сьогодні посли ЄС узгодили 11-й пакет санкцій проти Росії. Пакет містить заходи, спрямовані на протидію обходу санкцій та індивідуальні списки", - ідеться в повідомленні.
Інших подробиць щодо нового пакету обмежень наразі немає. Новий пакет санкцій проти РФ мали ухвалити до кінця травня, однак Будапешт зажадав виключити з переліку три угорські компанії.
Міжнародна фінансова допомога звідусіль
Європейський інвестиційний банк надасть €840 млн на відновлення інфраструктури України. Ці кошти будуть спрямовані на підготовку, оцінку, фінансування та реалізацію проєктів відновлення: муніципальної інфраструктури (шкіл, лікарень тощо), громадських будівель з урахуванням енергоефективності, інфраструктури водопостачання та водовідведення, транспортних мереж і міського громадського транспорту.
"Історичний пакет фінансової підтримки для України" на суму $3 млрд оголосила Велика Британія. Протягом трьох років Україні буде надано кредитні гарантії на суму три мільярди доларів. Новий пакет допомоги включатиме 3 млрд доларів додаткових гарантій для розблокування кредитування Світового банку та 240 млн фунтів стерлінгів двосторонньої допомоги.
Фінансову допомогу на €381 млн надасть Німеччина. Гроші будуть спрямовані на гуманітарну допомогу у 2023 році: від генераторів до їжі та наметів для тих, хто нещодавно втік або втратив свої домівки", - сказала міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок.
І це ще не все. США виділять $1,3 млрд додаткової допомоги для відновлення України.Кошти спрямують, зокрема, на відновлення енергосистеми, інфраструктури та на допомогу підприємствам.
Держсекретар США Ентоні Блінкен додав, що ще $657 мільйонів підуть на модернізацію пунктів пропуску на кордоні України, залізничних ліній, портів та іншої критичної інфраструктури. Для подолання корупції на митницях і впровадження цифрових митних систем США виділили $100 мільйонів, а на допомогу підприємцям $35 мільйонів.
Перша в світі безплотинна ГЕС
Першу у світі безплотинну гідроелектростанцію запатентували на Закарпатті. Її заснували четверо мукачівців. Підтвердження на патент надійшло днями від Інституту інтелектуальної власності США (Патентне відомство США).
Свою розробку автори планують втілити на Закарпатті. Для пілотного проєкту розглядається кілька локацій. Зокрема: на річці Латориця – від села Латірка до Мукачева в районі сіл Ганьковиця, Підполоззя, поблизу відомого мотелю-ресторану Chalet, уздовж русла річки Уж – від Ужка до Ужгорода на ділянках з необхідними перепадами і об’ємами води.
За словами розробників, безплотинна ГЕС здатна вирішити проблему з відведення води при підтопленні ділянок під час паводків та власне вироблення електроенергії.
- Актуальне
- Важливе