Підрив Каховської ГЕС: евакуйовано 1700 жителів Херсонщини, ворог здійснив хакерську атаку на програмне забезпечення гарячої лінії ОВА
На Херсонщині, за прогнозами ОВА, рівень води збільшиться ще на метр протягом наступних 20 годин. Станом на 13:00 евакуйовано 1700 жителів
Про це повідомляє голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін.
"Триває евакуація населення, ситуація контрольована. Станом на 13:00 евакуйовано 1700 осіб. Водночас окупанти продовжують обстріл житлових кварталів наражаючи на смертельну небезпеку людей, які рятують та рятуються", - розповів очільник області.
Фото: Дмитро Дідора
Водночас рятувальники й евакуювали тварин, які опинилися у водяній пастці.
Повідомляється, що сьогодні була здійснена хакерська атака на програмне забезпечення гарячої лінії ОВА, де люди звертаються за допомогою щодо евакуації. Лише учора на цю лінію надійшло 528 дзвінків.
Нині фахівці відновили роботу гарячої лінії. У разі збоїв рекомендують звертатися за телефонами служб порятунку.
За його словами, інтенсивність підтоплення зменшується.
"Протягом ночі надзвичайних подій не зафіксовано, інтенсивність підтоплення зменшується. Однак, через значні руйнування дамби, вода ще прибуватиме. За нашими прогнозами, рівень води збільшиться ще в районі метра протягом наступних 20 годин", - зазначив очільник ОВА.
Також він повідомив, що протягом ночі вода почала прибувати до Білозерської громади.
Станом на ранок, затоплено 1852 будинки на правобережжі Херсонщини. За допомогою до ОВА вночі звернулося 13 людей, серед яких 5 жителів лівого берега.
"Станом на 6 ранку евакуйовано 1457 людей, зокрема з мікрорайону Корабел вивезли 1286 людини. Тільки зранку звідти допомогли вибратись десяти людям", - зазначив Прокудін.
Мер Нової Каховки Володимир Коваленко в етері Еспресо сказав: "Рівень води перестав підійматися, а в окремих районах, як то на вулиці Першотравневій, вода відійшла".
Натомість співробітники Державної служби з надзвичайних ситуацій зазначають, що за минулу добу врятували 52 людини, серед них 2 дітей.
"Продовжуємо працювати та ліквідовувати наслідки російського терору. Наразі залучено майже 800 осіб та понад 170 одиниць техніки ДСНС", - сказав керівник ДСНС Сергій Крук.
Також він зауважив, що у разі необхідності ДСНС готова залучити ще 250 осіб особового складу та понад 60 одиниць техніки, яка зараз перебуває в резерві.
Підрив Каховської ГЕС
6 червня російські окупаційні війська здійснили підрив Каховської ГЕС, внаслідок чого її повністю зруйновано. Розпочалася евакуація мешканців районів, які почало затоплювати. Після цього президент України Володимир Зеленський скликав екстрене засідання Ради безпеки та оборони, а світ масово почав реагувати на трагедію. Детальний перебіг подій тут.
Зокрема, Кабмін надав 1,5 млрд грн для будівництва двох нових магістральних водогонів, які допоможуть забезпечити Кривий Ріг, Нікополь та Марганець питною водою. Також Херсонській, Миколаївській, Запорізькій та Дніпропетровській областям виділили майже 846 млн грн на забезпечення потреб регіонів у питній воді.
А низка українських міст заявили про готовність прийняти жителів півдня.
Натомість командувач Об'єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв сказав, що підрив окупантами Каховської ГЕС не зашкодить контрнаступу ЗСУ. А Київська ГЕС прикрита від ударів із повітря та захищена від ворожих ДРГ.
Своєю чергою генеральний директор "Укргідроенерго" Ігор Сирота заявив, що пік розливу води з Каховського водосховища очікується вранці 7 червня. За його словами, після цього ситуація почне стабілізуватися, а за 4-5 днів вода почне спадати.
А президент України провів засідання Ставки, на якому було розглянуто ситуацію на фронті, готовність до контрнаступу і підрив РФ Каховської ГЕС. Він наголосив, що РФ замінувала дамбу ГЕС ще минулого року і Україна була готова до вибуху.
Крім цього, Володимир Зеленський обговорив з очільником МАГАТЕ наслідки підриву ГЕС та ризики для ЗАЕС і запросив його в Україну.
А в Мінагрополітики підрахували, що за попередніми оцінками, внаслідок руйнування Каховської ГЕС, орієнтовно 10 тисяч га сільськогосподарських земель на правобережжі - будуть затоплені.
Ввечері 6 червня Рада Безпеки ООН зібралася для обговорення ситуації, що виникла після підриву російськими військами греблі Каховської ГЕС. Там постійний представник України в ООН Сергій Кислиця заявив, що підривом ГЕС, росіяни довели, що не здатні утримати тимчасово окуповані території. Натомість заступник генсека ООН наголосив на тому, що підрив гідроелектростанції матиме далекосяжні наслідки для багатьох тисяч людей.
Також на трагедію відреагував президент США Джо Байден. Він запевнив у підтримці та допомозі Україні.
- Актуальне
- Важливе