Аналітика

Підсумки "Рамштайн-9": танки, літаки, ППО, боєприпаси. Колонка Сергія Згурця

Сергій Згурець
14 лютого, 2023 вiвторок
21:47

Ми вже звикли до цих поважних зустрічей на рівні міністрів оборони. Зазвичай там беруть участь до 40 країн. Цього разу було 54, що свідчить про розширення антиросійської коаліції

Зміст

Рамштайн-9

Ми вже звикли до цих поважних зустрічей на рівні міністрів оборони. Зазвичай там беруть участь до 40 країн. Цього разу було 54, що свідчить про розширення антиросійської коаліції. Міністр оборони США Ллойд Остін на початку зустрічі сказав, що вони продовжать підтримувати Україну за свободу у довгостроковій перспективі. На початку пресконференції він не деталізував, що саме буде передано Україні.

Потім була вже підсумкова конференція за результатами роботи першого дня й Остін зазначив, що окремі напрямки будуть розширені. З приводу літаків, міністр оборони США сказав, що він не готовий робити жодного оголошення і "ми продовжуємо працювати над цим питанням, але насамперед беремо до уваги ті речі, які цікавлять Україну у короткостроковій перспективі". Зараз акцентується увага на контрнаступі навесні, є багато над чим працювати. Остін згадав про системи, які надають України: Stryker, Bradley, бойові машини піхоти, міномети, артсистеми та інше. Це те, що ми очікуємо і буде у тих чи інших форматах, які представлені іншими країнами. Також Ллойд Остін наголосив, що треба створити з цього озброєння цілісну картину для розуміння чи вистачить його Україні для контрнаступу.

Напередодні зустрічі у Рамштайн міністр оборони України Резніков оголошував про кілька напрямків, які будуть важливими: посилення ППО шляхом, у тому числі й авіаційною технікою, збільшення учасників танкової коаліції, а також забезпечення ЗСУ боєприпасами, прискорення логістики. Тобто тими речами, які сьогодні вкрай необхідні нам на полі бою. Це забезпечать ефективність функціонування тих озброєнь, які були передані раніше, і функціонування самих підрозділів, які цю зброю використовують.

За підсумками першого дня міністр оборони України Резніков сказав про те, що почув чіткі меседжі від усіх представників: буде повна підтримка України до перемоги. І всі вважають, що тріумф України має бути саме на полі бою. Також він наголосив на тому, що всі учасники говорили про швидкість, своєчасність і стабільність допомоги Україні.

Тема авіації на зустрічі Рамштайн-9

Була цікава сюжетна лінія у цьому "Рамштайні". Міністр оборони України показав хустинку з зображенням силуету літака. Там був силует дводвигунного літака, який нагадує важкий винищувач Су-27. Навряд чи нам будуть передавати Су-27, а хустинка - це символ і натяк на те, що авіаційне питання буде частково вирішено. Тому, що напередодні Україна зробила запит до Нідерландів та Словаччині з приводу авіаційного компонента. Нідерланди мають значну кількість, умовно кажучи, зайвих літаків F-16, близько 32 машин, які зараз Нідерланди замінюють на сучасні F-35. Коли Нідерланди отримали запит, то міністерка оборони цієї країни сказала, що надає перевагу закритому обговоренню питання. Таке закрите обговорення буде продовжено і матиме певні результати.

Коли ми говоримо про інші авіаційні варіанти, то Словаччина так само розглядає можливість передати Україні свої літаки. Вона має винищувачі Міг-29 AS - це модернізована версія, і ці літаки Словаччина готова передати за певну оплату від ЄС. Своєю чергою Польща так само оцінювала свої варіанти з передачею F-16, але сказала, що на сьогодні цих літаків (вони є в складі польської армії) немає для передачі Україні. Ми пам‘ятаємо, що Польща має винищувачі Міг-29, які свого часу вона збиралась передати Україні, але тоді цьому завадила позиція США.

Не виключено, що ці нюанси повпливають на продовження авіаційної тематики й це будуть у перспективі або літаки, або запасні частини до літаків, які вже використовує українська армія. Або версії літаків, які вже під силу українським пілотам. Зокрема ті Міг-29 від Словаччини.

Танки для України

Друга складова - це танковий компонент, який обговорювався і на минулому Рамштайні. Доля танків Leopard достатньо показова, тому що вона нагадує історію з літаками. На минулому "Рамштайні" це питання було на певній паузі. Німеччина не хотіла їх передавати, а після "Рамштайну" ми побачили прискорення. Німеччина, США і Велика Британія зголосилися передавати танки. Така модель може бути частково використана щодо майбутнього авіаційного компонента.

Сьогодні на зустрічі у Рамштайн міністр оборони США оголосив танкову коаліцію у "леопардовому" варіанті. Вісім країн готові передавати танки Leopard: Німеччина, Польща, Канада, Португалія, Іспанія, Норвегія, Данія і Нідерланди. Ці країни мають Leopard у різних версіях, і Leopard-1, і Leopard-2. Якщо ми говоримо, про Leopard-1, то передача цих танків може становити у 178 одиниць. А щодо Leopard-2, то це 40 бойових машин. Також ми пам'ятаємо і про Challenger, і про Abrams, які нам надійдуть дещо пізніше. Так само на зустрічі у Рамштайні було згадано про 90 танків Т-72, які будуть передаватися США та Чехією для української армії. Тобто, якщо ми це все зберемо до однієї купи, то у березні або дещо пізніше, щонайменше у другому кварталі цього року, з цих танків та БМП ми зможемо зібрати одну танкову бригаду і дві або три механізовані бригади. Вони увійдуть до броньованого кулака для проведення контрнаступальних дій.

Також пам'ятаємо, що навчання танкістів почалося. Це говорить про те, що процес опанування цією західною технікою відбувається, відповідно, передача танків буде забезпечена підготовленими підрозділами. Це суттєво скоротить терміни введення цих підрозділів до бойових дій.

ППО для України

Знову на зустрічі у Рамштайні було порушено питання по протиповітряну оборону і було підтверджено те, що і США, і Німеччина надають комплекси Patriot. Крім того, Німеччина сказала, що передасть ще декілька пускових до систем IRIS-T, які вже використовуються в Україні для боротьби з ворожими цілями. Франція та Іспанія згадали про передачу ще більш сучасного комплексу SAMP-T, які спроможні боротися з балістичними цілями. Також було зрозуміло, що до цих систем будуть надаватися і додаткові ракети.

Боєприпаси для української армії

Про боєприпаси говорив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, зокрема, що є потреба забезпечення кількості боєприпасів, що витрачаються в Україні. За його словами, боєприпаси є новою ознакою введення війни з РФ, бо їх витрачається велика кількість. Якщо замовляються боєприпаси, то їх доведеться очікувати вже 25 місяців, тобто виникає питання розширення потужностей для виготовлення, і це вкрай актуально для забезпечення у достатній кількості.

Власні системи озброєнь

Ми розуміємо за підсумками Рамштайну, що ми отримаємо нове озброєння західних країн, але не меншим є виготовлення і власних систем озброєнь. У нас є приклади сучасних українських систем, які вкрай потрібні ЗСУ у більшій кількості. Тут можна згадувати й про безпілотні системи, і про зразки систем електронної боротьби. І, як приклад, згадаю першу українську САУ "Богдана", яка має стандарт 155 мм і виготовлялася ще у 2018 році Краматорським заводом важкого верстатобудування разом з Кременчуцьким автомобільним заводом. САУ "Богдана" була розміщена на шасі КрАЗу. Ця САУ використовувалася аби здійснювати удари по о.Зміїний і це було перше використання цієї системи, після якого генерал Залужний і у Міністерстві оборони сказали, що вона буде замовлятися серійно, але на шасі іншого виробника.

Теги:
Читайте також:
Київ
+5.6°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.23
    Купівля 41.23
    Продаж 41.78
  • EUR
    Купівля 44.64
    Продаж 45.36
  • Актуальне
  • Важливе
2025, понедiлок
24 березня
05:35
Оновлено
Армія РФ атакувала Україну БПЛА: на Харківщині постраждала вагітна жінка, на Київщині - 37-річний чоловік
00:20
Газа, Ізраїль завдає авіаударів
В Ізраїлі заявили про ліквідацію високопосадовців ХАМАСу в Газі
2025, неділя
23 березня
23:57
Оновлено
безпілотник, дрон
У Росії заявили про нібито збиття 43 БПЛА у низці областей і в окупованому Криму
23:45
Збірна України, Бельгія - Україна, Єгор Ярмолюк
Бельгія - Україна 3:0: онлайн-трансляція вирішального матчу Ліги націй
23:38
Ексклюзив
Реджеп Тайїп Ердоган
Ердоган може провести позачергові вибори і знову піти на посаду президента, - міжнародник Семиволос
23:28
Ексклюзив
Стів Віткофф
"Значна частина того, що говорив Віткофф під час інтерв'ю Карлсону, - це позиція адміністрації Трампа": експерт-міжнародник Краєв
23:14
Ексклюзив
Білий Дім
Адміністрація Трампа довіряє Путіну більше, ніж Зеленському, - професор Куделя
22:58
Реджеп Таїп Ердоган
Турецька опозиція закликає Ердогана погодитись на дострокові президентські вибори
22:44
Оновлено
перемовини Україна США
В Ер-Ріяді відбулися переговори делегацій України та США: про що говорили
22:25
Ексклюзив
Петро Порошенко
Україна зацікавлена і в 30-денному припиненні вогню, і у всеохоплюючому перемир'ї, - Порошенко
22:12
Оновлено
З початку доби на фронті сталося 118 боїв: РФ 50 разів намагалася атакувати позиції ЗСУ на Покровському напрямку
21:57
вагітність
В Орловській області РФ вагітним школяркам виплачуватимуть понад 1000 доларів: підписано документ
21:39
Майкл Волц
США обговорюють з РФ повернення українських дітей "як захід зміцнення довіри", - Волц
20:59
Оновлено
поліція
У Біляївці на Одещині стався теракт у відділку поліції: загинула жінка, яка принесла вибухівку
20:41
Володимир Зеленський
Зеленський: була пропозиція безумовного припинення вогню з 11 березня
20:18
Ексклюзив
Сербія парламент
"Швидше за все, у Сербії будуть нові дострокові вибори парламенту": експертка-балканістка Гелетій
20:01
OPINION
Українізація світу
19:51
Марк Карні
Премʼєр Канади оголосив про розпуск парламенту і призначення нових виборів
19:43
Ексклюзив
Ексміністр енергетики України Плачков припустив, чи будуть відключення електрики цієї весни й літа
19:09
Ексклюзив
росія, санкції
"Дуже підготовлені та небезпечні": генерал Маломуж розповів про переговірників з боку РФ у Саудівській Аравії
19:06
Дмитро Пєсков
Пєсков: накладені на РФ санкції не зникнуть, а щодо Чорного моря можна обговорювати "нюанси"
18:41
Стів Віткофф
Віткофф: я вірю Путіну на слово
18:35
Інтерв’ю
Адам Міхнік
Сьогодні кожен європеєць має сказати: я є українцем, - Адам Міхнік
18:21
У Лондоні з'явиться Українська футбольна академія, - Залужний
18:14
Ексклюзив
Саудівська Аравія
Україна у вигідній позиції, - редактор "Радіо Свобода" Хотин припустив, якими будуть результати перемовин у Саудівській Аравії
18:05
Ексклюзив
Telegram
Шантаж, булінг, пропагування російського контенту, - журналістка Калаур розповіла про telegram-канали, які заробляють на цькуванні дітей
18:04
OPINION
Революція Мерца
17:52
Україна - Євросоюз
Швеція та країни Балтії просять Брюссель пояснити, як можна допомогти Україні вступити в ЄС
17:40
Ексклюзив
ЗСУ, Харківщина
"Найкраще, як не дивно, військовим": клінічний психолог Духлій розповів про психологічний стан українців на четвертий рік повномасштабного вторгнення
17:30
Інтерв’ю
Стармер, Трамп
Трамп розпочав такі переговори, за яких Європа відразу відчула більшу небезпеку для себе, - Морозов
17:30
Стів Віткофф
Віткофф відкинув план Стармера щодо миротворців в Україні, - BBC
16:52
Дмитро Пєсков
Пєсков заявив, що Трамп із Путіним, імовірно, розмовляли більше двох разів
16:13
Ексклюзив
польща україна , біженці
"Поляки спокійні, поки Україна бореться": журналіст Сієрант прокоментував заклики влади Польщі до громадян республіки зробити запаси на три дні автономного виживання
16:00
OPINION
блог Денис Попович
Російські активи у Європі. Щоб не сталося так, що Москва поверне їх силою
16:00
Дік Схооф
Прем’єри Нідерландів і Великої Британії обговорили подальшу підтримку України
15:56
Ексклюзив
Башар Асад та путін
Дипломат Джиджора назвав кілька причин вимоги Сирії до Москви віддати Башара аль-Асада
15:35
Папа Франциск
Папа Франциск уперше після госпіталізації звернувся до публіки з вікна лікарні
15:22
Повітряні сили знищили роту забезпечення переправи окупантів у Дніпрянах на ТОТ Херсонщини
15:06
Іран
Іран відмовився від перемовин із Трампом щодо ядерної зброї: яка причина
14:43
У Києві через атаку безпілотників постраждав офіс Oboz.ua
Більше новин