Аналітика

Підсумки "Рамштайн-9": танки, літаки, ППО, боєприпаси. Колонка Сергія Згурця

Сергій Згурець
14 лютого, 2023 вiвторок
21:47
Зміст

Ми вже звикли до цих поважних зустрічей на рівні міністрів оборони. Зазвичай там беруть участь до 40 країн. Цього разу було 54, що свідчить про розширення антиросійської коаліції

Рамштайн-9

Ми вже звикли до цих поважних зустрічей на рівні міністрів оборони. Зазвичай там беруть участь до 40 країн. Цього разу було 54, що свідчить про розширення антиросійської коаліції. Міністр оборони США Ллойд Остін на початку зустрічі сказав, що вони продовжать підтримувати Україну за свободу у довгостроковій перспективі. На початку пресконференції він не деталізував, що саме буде передано Україні.

Потім була вже підсумкова конференція за результатами роботи першого дня й Остін зазначив, що окремі напрямки будуть розширені. З приводу літаків, міністр оборони США сказав, що він не готовий робити жодного оголошення і "ми продовжуємо працювати над цим питанням, але насамперед беремо до уваги ті речі, які цікавлять Україну у короткостроковій перспективі". Зараз акцентується увага на контрнаступі навесні, є багато над чим працювати. Остін згадав про системи, які надають України: Stryker, Bradley, бойові машини піхоти, міномети, артсистеми та інше. Це те, що ми очікуємо і буде у тих чи інших форматах, які представлені іншими країнами. Також Ллойд Остін наголосив, що треба створити з цього озброєння цілісну картину для розуміння чи вистачить його Україні для контрнаступу.

Напередодні зустрічі у Рамштайн міністр оборони України Резніков оголошував про кілька напрямків, які будуть важливими: посилення ППО шляхом, у тому числі й авіаційною технікою, збільшення учасників танкової коаліції, а також забезпечення ЗСУ боєприпасами, прискорення логістики. Тобто тими речами, які сьогодні вкрай необхідні нам на полі бою. Це забезпечать ефективність функціонування тих озброєнь, які були передані раніше, і функціонування самих підрозділів, які цю зброю використовують.

За підсумками першого дня міністр оборони України Резніков сказав про те, що почув чіткі меседжі від усіх представників: буде повна підтримка України до перемоги. І всі вважають, що тріумф України має бути саме на полі бою. Також він наголосив на тому, що всі учасники говорили про швидкість, своєчасність і стабільність допомоги Україні.

Тема авіації на зустрічі Рамштайн-9

Була цікава сюжетна лінія у цьому "Рамштайні". Міністр оборони України показав хустинку з зображенням силуету літака. Там був силует дводвигунного літака, який нагадує важкий винищувач Су-27. Навряд чи нам будуть передавати Су-27, а хустинка - це символ і натяк на те, що авіаційне питання буде частково вирішено. Тому, що напередодні Україна зробила запит до Нідерландів та Словаччині з приводу авіаційного компонента. Нідерланди мають значну кількість, умовно кажучи, зайвих літаків F-16, близько 32 машин, які зараз Нідерланди замінюють на сучасні F-35. Коли Нідерланди отримали запит, то міністерка оборони цієї країни сказала, що надає перевагу закритому обговоренню питання. Таке закрите обговорення буде продовжено і матиме певні результати.

Коли ми говоримо про інші авіаційні варіанти, то Словаччина так само розглядає можливість передати Україні свої літаки. Вона має винищувачі Міг-29 AS - це модернізована версія, і ці літаки Словаччина готова передати за певну оплату від ЄС. Своєю чергою Польща так само оцінювала свої варіанти з передачею F-16, але сказала, що на сьогодні цих літаків (вони є в складі польської армії) немає для передачі Україні. Ми пам‘ятаємо, що Польща має винищувачі Міг-29, які свого часу вона збиралась передати Україні, але тоді цьому завадила позиція США.

Не виключено, що ці нюанси повпливають на продовження авіаційної тематики й це будуть у перспективі або літаки, або запасні частини до літаків, які вже використовує українська армія. Або версії літаків, які вже під силу українським пілотам. Зокрема ті Міг-29 від Словаччини.

Танки для України

Друга складова - це танковий компонент, який обговорювався і на минулому Рамштайні. Доля танків Leopard достатньо показова, тому що вона нагадує історію з літаками. На минулому "Рамштайні" це питання було на певній паузі. Німеччина не хотіла їх передавати, а після "Рамштайну" ми побачили прискорення. Німеччина, США і Велика Британія зголосилися передавати танки. Така модель може бути частково використана щодо майбутнього авіаційного компонента.

Сьогодні на зустрічі у Рамштайн міністр оборони США оголосив танкову коаліцію у "леопардовому" варіанті. Вісім країн готові передавати танки Leopard: Німеччина, Польща, Канада, Португалія, Іспанія, Норвегія, Данія і Нідерланди. Ці країни мають Leopard у різних версіях, і Leopard-1, і Leopard-2. Якщо ми говоримо, про Leopard-1, то передача цих танків може становити у 178 одиниць. А щодо Leopard-2, то це 40 бойових машин. Також ми пам'ятаємо і про Challenger, і про Abrams, які нам надійдуть дещо пізніше. Так само на зустрічі у Рамштайні було згадано про 90 танків Т-72, які будуть передаватися США та Чехією для української армії. Тобто, якщо ми це все зберемо до однієї купи, то у березні або дещо пізніше, щонайменше у другому кварталі цього року, з цих танків та БМП ми зможемо зібрати одну танкову бригаду і дві або три механізовані бригади. Вони увійдуть до броньованого кулака для проведення контрнаступальних дій.

Також пам'ятаємо, що навчання танкістів почалося. Це говорить про те, що процес опанування цією західною технікою відбувається, відповідно, передача танків буде забезпечена підготовленими підрозділами. Це суттєво скоротить терміни введення цих підрозділів до бойових дій.

ППО для України

Знову на зустрічі у Рамштайні було порушено питання по протиповітряну оборону і було підтверджено те, що і США, і Німеччина надають комплекси Patriot. Крім того, Німеччина сказала, що передасть ще декілька пускових до систем IRIS-T, які вже використовуються в Україні для боротьби з ворожими цілями. Франція та Іспанія згадали про передачу ще більш сучасного комплексу SAMP-T, які спроможні боротися з балістичними цілями. Також було зрозуміло, що до цих систем будуть надаватися і додаткові ракети.

Боєприпаси для української армії

Про боєприпаси говорив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, зокрема, що є потреба забезпечення кількості боєприпасів, що витрачаються в Україні. За його словами, боєприпаси є новою ознакою введення війни з РФ, бо їх витрачається велика кількість. Якщо замовляються боєприпаси, то їх доведеться очікувати вже 25 місяців, тобто виникає питання розширення потужностей для виготовлення, і це вкрай актуально для забезпечення у достатній кількості.

Власні системи озброєнь

Ми розуміємо за підсумками Рамштайну, що ми отримаємо нове озброєння західних країн, але не меншим є виготовлення і власних систем озброєнь. У нас є приклади сучасних українських систем, які вкрай потрібні ЗСУ у більшій кількості. Тут можна згадувати й про безпілотні системи, і про зразки систем електронної боротьби. І, як приклад, згадаю першу українську САУ "Богдана", яка має стандарт 155 мм і виготовлялася ще у 2018 році Краматорським заводом важкого верстатобудування разом з Кременчуцьким автомобільним заводом. САУ "Богдана" була розміщена на шасі КрАЗу. Ця САУ використовувалася аби здійснювати удари по о.Зміїний і це було перше використання цієї системи, після якого генерал Залужний і у Міністерстві оборони сказали, що вона буде замовлятися серійно, але на шасі іншого виробника.

Теги:
Читайте також:
Київ
+20°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • USD 39.48
    Купівля 39.48
    Продаж 39.98
  • EUR
    Купівля 42.37
    Продаж 43.09
  • Актуальне
  • Важливе
2024, п'ятниця
10 травня
20:04
OPINION
Ігор Гулик
Для кого Єрмак концентрує владу?
20:01
Мая Санду
У МЗС РФ назвали політику Санду геноцидом. Молдова відповіла
20:00
Огляд
перемога переможні новини
Переможні новини 807-го дня війни: Повітряні Сили отримали перший тренажер F-16, дрони влаштували пожежу на НПЗ у Калузькій області РФ
19:39
За добу Сили оборони відбили 22 ворожі атаки на Авдіївському напрямку
19:33
на фото наслідки обстрілу Харкова 8 травня 2024 року
В Україні у квітні через обстріли РФ загинули щонайменше 129 цивільних, – ООН
19:26
штучний інтелект
Обманюють, блефують та прикидаються людьми: дослідники попередили про нові здібності ШІ
19:21
США Україна
Байден підписав указ про передачу Україні військової допомоги на $400 млн
19:13
Румунія, прапор Румунії
У Румунії заявили, що з початку великої війни до них утекли 11 тис. українських чоловіків
19:01
Американські вчені попередили про найсильнішу за 20 років геомагнітну бурю: як це вплине на Землю
18:53
Андрій Дончик
Держкіно призначило нового директора кіностудії імені Довженка
18:47
Ексклюзив
Керченський міст
Окупанти продовжують переміщувати Керченським мостом важку броньовану техніку, - "Інформаційний спротив"
18:43
окупаційна символіка
Литовські прикордонники не пропустили з Білорусі вагон з намальованим знаком "Z"
18:38
Бельгія
Бельгія виділить Україні €9 млн для відновлення енергетичної інфраструктури
18:31
Дмитро Медведєв
"Полетить не лише до Києва": Медведєв знову погрожує атакувати Велику Британію за допомогу Україні
18:16
Президент України Володимир Зеленський
Снаряди для України: Зеленський відповів Фіцо, який образив словаків за збір коштів
18:12
Віктор Гулевич
Лукашенко звільнив з посади начальника генштабу Білорусі
18:08
Василь Байдак
Комік Василь Байдак буде одним із коментаторів фіналу Євробачення-2024
18:07
OPINION
Валерій Пекар
На захист дисидентів: вони — візіонери майбутнього
18:05
ізраїльські солдати
Ізраїль схвалив розширення військової операції у Рафаху
18:00
Служба безпеки України
Штурмували позиції ЗСУ на Донеччині: серед трьох підозрюваних бойовик, який воював проти сил АТО
17:55
відключення електроенергії
Атаки РФ на підстанції та об'єкти системи передачі несуть загрозу для атомних станцій, – Міненерго
17:39
Тумадж Салехі
Coldplay, Стінг та ще 100 митців закликали звільнити засудженого в Ірані до смертної кари репера Тумаджа Салехі
17:37
Оновлено
Президентка Словаччини Чапутова зустрілась у Києві з прем'єром Шмигалем
17:28
Ексклюзив
знищені окупанти
Якщо росіяни не змогли прорватися в перші 12 годин, то вони вже втратили "вікно можливостей": Defence Express про ситуацію на Харківщині
17:24
окупанти
Схоже на імітацію російського наступу, – ЦПД про ситуацію на Харківщині
17:13
Кліматичні активісти пошкодили вітрину з Великою хартією вольностей
Кліматичні активісти пошкодили вітрину з Великою хартією вольностей у Британській бібліотеці
17:10
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль
Україна планує протягом наступних пів року суттєво децентралізувати енергосистему, – Шмигаль
17:07
Україна й Бельгія розпочали переговори щодо безпекової угоди
17:05
Херсонський музей ідентифікував ще одну викрадену росіянами під час окупації картину
16:52
Філіппіни, ВМС
Радник адміністрації президента Філіппін з нацбезпеки закликав вислати з країни китайських дипломатів: причина
16:52
військовий квиток, мобілізація
Важко уявити, що польська влада повертатиме чоловіків призовного віку в Україну силою, – посол
16:49
Володимир Зеленський
Президент Зеленський не втратить свою легітимність після 21 травня, - Малюська
16:34
Герман Галущенко
Галущенко розповів, скільки часу знадобиться на добудову третього енергоблока ХАЕС
16:31
Зможуть очищати до 20 тис. м² землі щодня: агрохолдинг "Нібулон" отримав сертифікати на розмінування
16:26
US Department of Defense
Перші винищувачі F-16 Україна отримає до липня, - ЗМІ
16:18
На фото: Мохаммад Расулоф
В Ірані відомого режисера засудили до 8 років ув'язнення та побиття батогом за його фільми
16:18
Протести в Тбілісі
"Несумісний з європейськими цінностями", - країни ЄС попередили Грузію про наслідки закону про "іноагентів"
16:06
Ексклюзив
військовий квиток, мобілізація
Три базові речі не прописані в законі про мобілізацію, - нардеп Синютка
16:06
OPINION
Марина Данилюк-Ярмолаєва
Бий своїх, щоб чужі боялись. Чому Кубраков з фаворита став "крысой"?
15:58
Польский кордон, фермери
Посол Польщі про фермерів: "Їдьте зі своїми тракторами до Брюсселя"
Більше новин