У бою проти росіян на Курщині загинув командир "Вільної Грузії" Бадрі Кварацхелія
Оновлено
Президент Володимир Зеленський провів п'ятигодинний пресмарафон: Еспресо зібрало основні відповіді
Понад п'ять годин президент України відповідав на запитання журналістів 32 видань та телеканалів. Захід пройшов у Києві в коворкінгу Creative State Arsenal біля станції метро "Арсенальна"
Зміст
Щоб передивитися запис трансляції - проскрольте до кінця новини.
17:25 Зустріч президента Зеленського із журналістами завершилася і тривала 5 годин 20 хвилин.
16:40 Про полонених Кремля в Криму, ОРДЛО та Росії.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що передав списки полонених всім, хто спілкується з президентом РФ Володимиром Путіним.
"Щодо списку - в нас є веріфікований повний список. Ми вважаємо, що він справедливий. Список переданий Туреччині, нещодавно я розмовляв з президентом Ердоганом. у нього була зустріч з президентом РФ - списки (полонених кримських татар, - ред) були передані російській стороні. Я йому подякував, чекаємо відповіді, її поки що немає", - заявив Зеленський.
Він сказав, що передавав списки полонених всім, хто спілкується з Путіним.
"Щодо списку - я їх давав і проговорював з усіма людьми, які спілкуються з керівництвом Росії - Шарль Мішель, пані Меркель, пан Байден. Ми чекаємо на розмову президентів США та Росії, список переданий. Очікуємо, що на їхньому рівні буде підійняте це питання", - заявив президент.
Зеленський додав, що обміни не спрацювали, окрім того разу, коли він напряму домовлявся з Путіним.
"Є різні списки, ті, що піднімаються на засіданнях у ТКГ, є списки кримських татар, є списки наших полонених на території РФ. Всі це списки є і ми працюємо, окремо щодо людей, які невідомо, де знаходяться. Окремо питання, щодо сімей, які залишились без своїх чоловіків", - підсумував президент.
16:09 Про ювілей Єрмака та розслідування "Української правди".
Президент Володимир Зеленський заявив, що очільник ОПУ Андрій Єрмак був разом із ним на держдачі у Гуті Івано-Франківської області, але не святкував свого дня народження.
"У п'ятницю ввечері, після роботи, я зі своєю сім'єю, на що маю повне право, полетів на один день відпочити. Так постраждала наша держава, що я вирішив один день відпочити. Президент ніколи не літає одним гвинтоклрилом, на жаль. Я не хочу, щоб на мене дивились люди, і щось погане про це думали - не дозволено мені літати на одному гвинтокрилі. Президент завжди літає на двох і більше гвинтокрилах. Така безпекова ситуація", - сказав Зеленський.
Президент зазначив, що полетів у резиденцію "Синьогора" в Гуті на гвинтокрилі ДСНС із супроводом, тому що президентський зламався.
"За два дні до цього, так вийшло, зламався президентський гвинтокрил. Білого кольору, військовий гвинтокрил, тому що ДУС його не відремонтував. Люди, які летіли з президентом, попросили його використати на цей раз ДСНС. Я запитав - це законно? Мені сказали - так, я маю всі законні права. Ми полетіли двома гвинтокрилами - військовим і гвинтокрилом ДСНС", - сказав Зеленський.
Президент заявив, що у п'ятицю прилетів на зустріч із міністром розвитку громад та територій України Олексієм Чернишовим в Гуті, щоб вирішити, де розмістити дипломатів у День працівників дипломатичної служби України, який відбудеться 22 грудня у президентській резиденції "Синьогора". За його словами, на місці вже триває підготовка до цього форуму.
"Я прилетів вночі, зустрівся з паном Чернишовим, ми побачили всю інфраструктуру, ми проговорили, що будемо робити, де ми будемо брати гроші. Прийїдуть триста людей і треба щось побудувати, там, де ми будемо працювати", - сказав Зеленський.
За словами президента, в суботу він відпочивав із сім'єю, а очільник ОПУ Андрій Єрмак був разом із ним був.
"У неділю о сьомій ранку я прилетів на покладання квітів. Після покладання поїхав на роботу, провів зустрічі з військовими, з верховним головнокомандувачем,з Міністром оборони. Потім у мене було нагородження військових. Після цього я сів у гвитокрил і полетів з Єрмаком у Гуту. В Гуту я прилетів, моя сім'я, маю право. І в наступний день я полетів на роботу", - сказав Зеленський.
16:05 Пресмарафон триває вже чотири години.
15:55 Про заступника голови ОПУ Олега Татарова.
Він сказав, що знає про те, що проти Татарова була відкрита справа.
"Я знаю, що було правильне рішення, Андрій (Єрмак - ред.) йому сказав: "Дивись, у тебе така ситуація, ти повинен зробити все, щоб довести, що ти не винен. У цей період ти будеш в якихось повноваженнях обмежений". Мені здається, що це було справедливе рішення. Я не звертаю на це уваги (на те, чи скіничилась справа - ред.), але дивіться: він займає цю посаду. У нього є такі повноваження", - додав президент.
Він, на уточнення журналістки, наголосив, що конфлікту інтересів немає.
Пізніше Зеленський заявив, що Татарову не повернули повноваження.
"Жодних повноважень Олегу Татарову щодо співпраці з НАБУ, прокуратурою та СБУ не повернули. Важливий момент, пані Марія Жартовська (звернувся до журналістки, - Ред.), тому мені здається, що вона помилилася", - додав він.
15:40 Про співпрацю із новим урядом Німеччини.
"Я очікую предметних результатів, які б нам допомогли і економічно, і в енергетичній безпеці та незалежності України, і в спокої на Донбасі. Потужної санкційної політики, поки нам не повернуть наші території, потужні гарантії щодо газу та інших енергоресурсів з боку Німеччини, і максимальний тиск на РФ щодо припинення військового конфлікту на Донбасі, який триває вже 8 років", - сказав Зеленський.
Також президент розповів про своє спілкування з в. о. канцлера Німеччини Ангелою Меркель.
"Вчора у мене була розмова з Ангелою Меркель. Вона вважає, що політика Німеччини щодо підтримки України буде незмінною. Я вважаю, що вона має бути ще кращою. Але це буде вже мої перемовини з новим канцлером Німеччини", - сказав Зеленський.
15:24 Щодо газогону "Північний потік-2".
Президент України Володимир Зеленський назвав " трагедією для України" побудову російського газогону “Північний потік-2” і додав, що українська влада "робить усе, що може" для відтермінування його запуску.
"Я хотів би, щоб "Північний потік-2" був не просто зброєю Росії, і не просто бізнесом між деякими країнами Європи, враховуючи Німеччину і Росію. Це не просто бізнес. Для нас це велика трагедія. Ми можемо отримати ще один ресурс, яким буде користуватись Росія у перемовному дипломатичному процесі", - сказав Зеленський.
Очільник держави також наголосив на важливості збереження санкцій від США.
Водночас Зеленський заявив, що українська влада "робить усе, що може" для збереження власної енергетичної безпеки.
"Більшість світу з ними (Росією, - ред.) дуже сильно працюють, і вони роблять усе, щоб запустити "Північний потік-2". І є в цьому світі така країна - Україна, яка протистоїть будь-яким загрозам своїй безпеці. Все, що можемо, ми робимо: відтягуємо процес, розмовляємо з партнерами, які можуть провести санкційну політику. Це все, як ми можемо впливати", - сказав Зеленський.
Крім того, президент, наголосив на важливості ролі міжнародних партнерів у встановленні безпеки.
"Навіть якщо і запускався би "Північний потік-2", і якщо буде запущений, Україна повинна отримати все, що їй до цього гарантували європейські держави та США. Обіцянки про те, що ми будемо забезпечені енергетичною безпекою. Кожна сторона повинна виконати обов'язки і обіцянки", - наголосив Зеленський.
15:15 Запитання про можливість проведення виборів через застосунок "Дія".
Президент відповів, що Міністерство цифрової трансформації працює над можливістю здійснення голосування на виборах у електронному форматі.
"Ми обіцяли, що буде паралельно онлайн-голосування, це не відміняє звичайні вибори. Я вважаю, що було б корисно. Через рішення законодавства можуть бути онлайн-вибори? Так. Чи це буде через дію? Зовсім не факт", - сказав він.
Він додав, що питання щодо онлайн-виборів проробляється.
"Воно не може бути без рішення Верховної Ради, але це не означає, що у людей не буде можливості голосувати звичайним чином, за стандартами", - зазначив Зеленський.
Глава держави повідомив, що Мінцифри співпрацює з двома компаніями - Microsoft та Apple - над розробкою цифрової митниці, електронних виборів та здійснення перепису населення.
15:10 Протести журналістів.
Тим часом журналісти зібралися під будівлею проведення пресмарафону президента Володимира Зеленського. Вони протестують через недопущення до зустрічі.
На пресмарафон не могли потрапити всі охочі. Офіс президента оприлюднив список 32 ЗМІ, які могли долучитися до розмови з Зеленським.
15:05 Розмова із журналістами триває вже три години.
13:30 Щодо контактів з Росією.
Президент анонсував контакт глави своєї адміністрації Андрія Єрмака з адміністрацією президента РФ.
"Обов’язково буде дзвінок. Вони (європейські партнери, - Ред.) хочуть контакти нашої адміністрації з адміністрацією Росії. Я думаю, що найближчим часом Єрмак буде з ними контактувати. Ми абсолютно не проти", - додав Зеленський.
Президент нагадав про телефонні переговори з головою Європейської ради та федеральною канцлеркою Німеччини.
"Я щоденно розмовляю з різними лідерами, вчора (25 листопада, - Ред.) були Шарль Мішель, Ангела Меркель. І вони дуже хочуть, щоб ми почали спілкуватись разом з ними з Російською Федерацією" - сказав Зеленський.
13:05 Запитання щодо другого терміну президентства.
Володимир Зеленський відповів, що не вирішив питання щодо походу на другий термін.
"У мене є діалог, люди відкрито мені про це говорять, говорять, що мене будуть підтримувати, тоді я тільки буду думати, йти на другий термін або не йти. Це буде пов'язане із виконанням моїх зобов'язань. Це рішення я точно прийматиму з сім'єю, дітьми, тому що вони всі страждають через мою професію. Обирати це рішення буду пізніше. Друге - це багато викликів, які я хочу закінчити і зробити", - заявив президент.
12:18 Запитання щодо справи вагнерівців.
Володимир Зеленський розповів, що колишній очільник розвідки "злив" операцію щодо ПВК Вагнера, коли його ідеї були зруйновані РФ.
"До цього я говорив, що це була не наша операція і нас втягували у неї - це була моя офіційна відповідь. Я знав про спецоперацію, але хочу її назвати операцією "Бурба" (колишній керівник Головного управління розвідки). Про нього не дуже добре говорили, і я хотів його звільнити. Він керував транспортом СБУ, коли розганяли Майдан. Але Петро Олексійович Порошенко вирішив його залишити", - сказав Зеленський.
Володимир Зеленський сказав, що Бурба керував блокуванням транспорту під час розгону Майдану. Також він назвав Бурбу бізнесменом і додав, що його не влаштовував такий керівник розвідки.
Він додав, що про операцію щодо вагнерівців Бурба ніколи не доповідав.
"Я попросив щотижневі доповіді розвідки. Я отримував інформацію, голова комітету розвідки аналізував її, і ми разом робили висновки. А про цю операцію ніколи не доповідалось: лише загальні речі", - зазначив президент.
Він додав, що Бурба знав, що його хочуть звільнити, але хотів зберегти своє місце.
"Тоді Бурба приніс інформацію щодо ковіду, хто придумав формулу вірусу і вакцини. Він сказав і назвав країну. Він запропонував мені передати цю інформацію РФ або Китаю. Це була операція "Бурба". Операція від товариша "Пєті". Бурба звинуватив, що хтось розповсюджує ковід. Ми ж не ідіоти. Він запропонував цю інформацію передати і публічно це сказав. Тоді стало зрозуміло, що Бурба хоче "пустити якусь торпеду". Це просто авантюрист і аферист", - сказав Володимир Зеленський.
Також президент звинуватив Бурбу в спробі під час операції втягнути Україну в скандал із Туреччиною.
"Коли ви пропонуєте, щоб знизився літак і ми його приземлили в Україні... (мається на увазі один із варіантів при плануванні активної фази спецзаходу із затримання вагнерівців в Україні, - Ред.). А якщо бойовики захоплять цей літак? Може.. Це він мені каже... Я сказав, що це не наша операція, вона не продумана. Після Америки він хоче мене посварити... Не мене, а Україну втягнути у великий скандал з Ердоганом. Він би нам ніколи цього не пробачив", - сказав Володимир Зеленський.
Президент відмовився акцептувати операцію, оскільки, на його думку, вона не була продумана.
"І коли він зрозумів, що його ідеї (Василя Бурби, - Ред.) були розколоті Росією, він вирішив злити цю інформацію", - розповів Володимир Зеленський.
12:13. Володимир Зеленський каже, що отримав інформацію про державний переворот.
"Отримали інформацію, що 1 числа в нашій державі буде державний переворот, 1-2 грудня. Я не Бурба, я говорити і ділитися тією інформацією, якою не маю права, не буду поки що", - сказав президент.
Зеленський наголосив, що під час планування перевороту обговорюють участь олігарха Ріната Ахметова.
"У нас є тільки агентурна інформація, у нас є навіть звукова інформація, де представники з України скажімо так, з представниками Росії, скажімо так, обговорюють участь Ріната Ахметова в державному перевороті в Україні, що будуть залучені млрд доларів тощо", - додав він.
12:09. Президента запитали, чи готується він до війни?
"Така ймовірність може бути щодня. Сьогодні йде залякування з деяких майданчиків, зі ЗМІ. Ми повністю контролюємо наші кордони і повністю готові до будь-якої ескалації. Щоденно маємо розвідданні. А також від розвідок інших країн, які нас підтримують. І вони дійсно нас підтримують: військово, інформаційно, фінансово. Армія у нас потужна, облаштована потужною технікою. Ми повинні бути готові", - сказав він.
Додаткова інформація по заходу:
За інформацією головного редактора телеканалу "Дом" Олексія Мацуки, журналісти входитимуть групами по п’ять осіб.
"Журналісти входитимуть групами по п’ять осіб. Усього п'ять груп. По 30 хвилин на кожну групу", - написав він.
17:25 Зустріч президента Зеленського із журналістами завершилася і тривала 5 годин 20 хвилин.
16:40 Про полонених Кремля в Криму, ОРДЛО та Росії.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що передав списки полонених всім, хто спілкується з президентом РФ Володимиром Путіним.
"Щодо списку - в нас є веріфікований повний список. Ми вважаємо, що він справедливий. Список переданий Туреччині, нещодавно я розмовляв з президентом Ердоганом. у нього була зустріч з президентом РФ - списки (полонених кримських татар, - ред) були передані російській стороні. Я йому подякував, чекаємо відповіді, її поки що немає", - заявив Зеленський.
Він сказав, що передавав списки полонених всім, хто спілкується з Путіним.
"Щодо списку - я їх давав і проговорював з усіма людьми, які спілкуються з керівництвом Росії - Шарль Мішель, пані Меркель, пан Байден. Ми чекаємо на розмову президентів США та Росії, список переданий. Очікуємо, що на їхньому рівні буде підійняте це питання", - заявив президент.
Зеленський додав, що обміни не спрацювали, окрім того разу, коли він напряму домовлявся з Путіним.
"Є різні списки, ті, що піднімаються на засіданнях у ТКГ, є списки кримських татар, є списки наших полонених на території РФ. Всі це списки є і ми працюємо, окремо щодо людей, які невідомо, де знаходяться. Окремо питання, щодо сімей, які залишились без своїх чоловіків", - підсумував президент.
16:09 Про ювілей Єрмака та розслідування "Української правди".
Президент Володимир Зеленський заявив, що очільник ОПУ Андрій Єрмак був разом із ним на держдачі у Гуті Івано-Франківської області, але не святкував свого дня народження.
"У п'ятницю ввечері, після роботи, я зі своєю сім'єю, на що маю повне право, полетів на один день відпочити. Так постраждала наша держава, що я вирішив один день відпочити. Президент ніколи не літає одним гвинтоклрилом, на жаль. Я не хочу, щоб на мене дивились люди, і щось погане про це думали - не дозволено мені літати на одному гвинтокрилі. Президент завжди літає на двох і більше гвинтокрилах. Така безпекова ситуація", - сказав Зеленський.
Президент зазначив, що полетів у резиденцію "Синьогора" в Гуті на гвинтокрилі ДСНС із супроводом, тому що президентський зламався.
"За два дні до цього, так вийшло, зламався президентський гвинтокрил. Білого кольору, військовий гвинтокрил, тому що ДУС його не відремонтував. Люди, які летіли з президентом, попросили його використати на цей раз ДСНС. Я запитав - це законно? Мені сказали - так, я маю всі законні права. Ми полетіли двома гвинтокрилами - військовим і гвинтокрилом ДСНС", - сказав Зеленський.
Президент заявив, що у п'ятицю прилетів на зустріч із міністром розвитку громад та територій України Олексієм Чернишовим в Гуті, щоб вирішити, де розмістити дипломатів у День працівників дипломатичної служби України, який відбудеться 22 грудня у президентській резиденції "Синьогора". За його словами, на місці вже триває підготовка до цього форуму.
"Я прилетів вночі, зустрівся з паном Чернишовим, ми побачили всю інфраструктуру, ми проговорили, що будемо робити, де ми будемо брати гроші. Прийїдуть триста людей і треба щось побудувати, там, де ми будемо працювати", - сказав Зеленський.
За словами президента, в суботу він відпочивав із сім'єю, а очільник ОПУ Андрій Єрмак був разом із ним був.
"У неділю о сьомій ранку я прилетів на покладання квітів. Після покладання поїхав на роботу, провів зустрічі з військовими, з верховним головнокомандувачем,з Міністром оборони. Потім у мене було нагородження військових. Після цього я сів у гвитокрил і полетів з Єрмаком у Гуту. В Гуту я прилетів, моя сім'я, маю право. І в наступний день я полетів на роботу", - сказав Зеленський.
16:05 Пресмарафон триває вже чотири години.
15:55 Про заступника голови ОПУ Олега Татарова.
Він сказав, що знає про те, що проти Татарова була відкрита справа.
"Я знаю, що було правильне рішення, Андрій (Єрмак - ред.) йому сказав: "Дивись, у тебе така ситуація, ти повинен зробити все, щоб довести, що ти не винен. У цей період ти будеш в якихось повноваженнях обмежений". Мені здається, що це було справедливе рішення. Я не звертаю на це уваги (на те, чи скіничилась справа - ред.), але дивіться: він займає цю посаду. У нього є такі повноваження", - додав президент.
Він, на уточнення журналістки, наголосив, що конфлікту інтересів немає.
Пізніше Зеленський заявив, що Татарову не повернули повноваження.
"Жодних повноважень Олегу Татарову щодо співпраці з НАБУ, прокуратурою та СБУ не повернули. Важливий момент, пані Марія Жартовська (звернувся до журналістки, - Ред.), тому мені здається, що вона помилилася", - додав він.
15:40 Про співпрацю із новим урядом Німеччини.
"Я очікую предметних результатів, які б нам допомогли і економічно, і в енергетичній безпеці та незалежності України, і в спокої на Донбасі. Потужної санкційної політики, поки нам не повернуть наші території, потужні гарантії щодо газу та інших енергоресурсів з боку Німеччини, і максимальний тиск на РФ щодо припинення військового конфлікту на Донбасі, який триває вже 8 років", - сказав Зеленський.
Також президент розповів про своє спілкування з в. о. канцлера Німеччини Ангелою Меркель.
"Вчора у мене була розмова з Ангелою Меркель. Вона вважає, що політика Німеччини щодо підтримки України буде незмінною. Я вважаю, що вона має бути ще кращою. Але це буде вже мої перемовини з новим канцлером Німеччини", - сказав Зеленський.
15:24 Щодо газогону "Північний потік-2".
Президент України Володимир Зеленський назвав " трагедією для України" побудову російського газогону “Північний потік-2” і додав, що українська влада "робить усе, що може" для відтермінування його запуску.
"Я хотів би, щоб "Північний потік-2" був не просто зброєю Росії, і не просто бізнесом між деякими країнами Європи, враховуючи Німеччину і Росію. Це не просто бізнес. Для нас це велика трагедія. Ми можемо отримати ще один ресурс, яким буде користуватись Росія у перемовному дипломатичному процесі", - сказав Зеленський.
Очільник держави також наголосив на важливості збереження санкцій від США.
Водночас Зеленський заявив, що українська влада "робить усе, що може" для збереження власної енергетичної безпеки.
"Більшість світу з ними (Росією, - ред.) дуже сильно працюють, і вони роблять усе, щоб запустити "Північний потік-2". І є в цьому світі така країна - Україна, яка протистоїть будь-яким загрозам своїй безпеці. Все, що можемо, ми робимо: відтягуємо процес, розмовляємо з партнерами, які можуть провести санкційну політику. Це все, як ми можемо впливати", - сказав Зеленський.
Крім того, президент, наголосив на важливості ролі міжнародних партнерів у встановленні безпеки.
"Навіть якщо і запускався би "Північний потік-2", і якщо буде запущений, Україна повинна отримати все, що їй до цього гарантували європейські держави та США. Обіцянки про те, що ми будемо забезпечені енергетичною безпекою. Кожна сторона повинна виконати обов'язки і обіцянки", - наголосив Зеленський.
15:15 Запитання про можливість проведення виборів через застосунок "Дія".
Президент відповів, що Міністерство цифрової трансформації працює над можливістю здійснення голосування на виборах у електронному форматі.
"Ми обіцяли, що буде паралельно онлайн-голосування, це не відміняє звичайні вибори. Я вважаю, що було б корисно. Через рішення законодавства можуть бути онлайн-вибори? Так. Чи це буде через дію? Зовсім не факт", - сказав він.
Він додав, що питання щодо онлайн-виборів проробляється.
"Воно не може бути без рішення Верховної Ради, але це не означає, що у людей не буде можливості голосувати звичайним чином, за стандартами", - зазначив Зеленський.
Глава держави повідомив, що Мінцифри співпрацює з двома компаніями - Microsoft та Apple - над розробкою цифрової митниці, електронних виборів та здійснення перепису населення.
15:10 Протести журналістів.
Тим часом журналісти зібралися під будівлею проведення пресмарафону президента Володимира Зеленського. Вони протестують через недопущення до зустрічі.
На пресмарафон не могли потрапити всі охочі. Офіс президента оприлюднив список 32 ЗМІ, які могли долучитися до розмови з Зеленським.
15:05 Розмова із журналістами триває вже три години.
13:30 Щодо контактів з Росією.
Президент анонсував контакт глави своєї адміністрації Андрія Єрмака з адміністрацією президента РФ.
"Обов’язково буде дзвінок. Вони (європейські партнери, - Ред.) хочуть контакти нашої адміністрації з адміністрацією Росії. Я думаю, що найближчим часом Єрмак буде з ними контактувати. Ми абсолютно не проти", - додав Зеленський.
Президент нагадав про телефонні переговори з головою Європейської ради та федеральною канцлеркою Німеччини.
"Я щоденно розмовляю з різними лідерами, вчора (25 листопада, - Ред.) були Шарль Мішель, Ангела Меркель. І вони дуже хочуть, щоб ми почали спілкуватись разом з ними з Російською Федерацією" - сказав Зеленський.
13:05 Запитання щодо другого терміну президентства.
Володимир Зеленський відповів, що не вирішив питання щодо походу на другий термін.
"У мене є діалог, люди відкрито мені про це говорять, говорять, що мене будуть підтримувати, тоді я тільки буду думати, йти на другий термін або не йти. Це буде пов'язане із виконанням моїх зобов'язань. Це рішення я точно прийматиму з сім'єю, дітьми, тому що вони всі страждають через мою професію. Обирати це рішення буду пізніше. Друге - це багато викликів, які я хочу закінчити і зробити", - заявив президент.
12:18 Запитання щодо справи вагнерівців.
Володимир Зеленський розповів, що колишній очільник розвідки "злив" операцію щодо ПВК Вагнера, коли його ідеї були зруйновані РФ.
"До цього я говорив, що це була не наша операція і нас втягували у неї - це була моя офіційна відповідь. Я знав про спецоперацію, але хочу її назвати операцією "Бурба" (колишній керівник Головного управління розвідки). Про нього не дуже добре говорили, і я хотів його звільнити. Він керував транспортом СБУ, коли розганяли Майдан. Але Петро Олексійович Порошенко вирішив його залишити", - сказав Зеленський.
Володимир Зеленський сказав, що Бурба керував блокуванням транспорту під час розгону Майдану. Також він назвав Бурбу бізнесменом і додав, що його не влаштовував такий керівник розвідки.
Він додав, що про операцію щодо вагнерівців Бурба ніколи не доповідав.
"Я попросив щотижневі доповіді розвідки. Я отримував інформацію, голова комітету розвідки аналізував її, і ми разом робили висновки. А про цю операцію ніколи не доповідалось: лише загальні речі", - зазначив президент.
Він додав, що Бурба знав, що його хочуть звільнити, але хотів зберегти своє місце.
"Тоді Бурба приніс інформацію щодо ковіду, хто придумав формулу вірусу і вакцини. Він сказав і назвав країну. Він запропонував мені передати цю інформацію РФ або Китаю. Це була операція "Бурба". Операція від товариша "Пєті". Бурба звинуватив, що хтось розповсюджує ковід. Ми ж не ідіоти. Він запропонував цю інформацію передати і публічно це сказав. Тоді стало зрозуміло, що Бурба хоче "пустити якусь торпеду". Це просто авантюрист і аферист", - сказав Володимир Зеленський.
Також президент звинуватив Бурбу в спробі під час операції втягнути Україну в скандал із Туреччиною.
"Коли ви пропонуєте, щоб знизився літак і ми його приземлили в Україні... (мається на увазі один із варіантів при плануванні активної фази спецзаходу із затримання вагнерівців в Україні, - Ред.). А якщо бойовики захоплять цей літак? Може.. Це він мені каже... Я сказав, що це не наша операція, вона не продумана. Після Америки він хоче мене посварити... Не мене, а Україну втягнути у великий скандал з Ердоганом. Він би нам ніколи цього не пробачив", - сказав Володимир Зеленський.
Президент відмовився акцептувати операцію, оскільки, на його думку, вона не була продумана.
"І коли він зрозумів, що його ідеї (Василя Бурби, - Ред.) були розколоті Росією, він вирішив злити цю інформацію", - розповів Володимир Зеленський.
12:13. Володимир Зеленський каже, що отримав інформацію про державний переворот.
"Отримали інформацію, що 1 числа в нашій державі буде державний переворот, 1-2 грудня. Я не Бурба, я говорити і ділитися тією інформацією, якою не маю права, не буду поки що", - сказав президент.
Зеленський наголосив, що під час планування перевороту обговорюють участь олігарха Ріната Ахметова.
"У нас є тільки агентурна інформація, у нас є навіть звукова інформація, де представники з України скажімо так, з представниками Росії, скажімо так, обговорюють участь Ріната Ахметова в державному перевороті в Україні, що будуть залучені млрд доларів тощо", - додав він.
12:09. Президента запитали, чи готується він до війни?
"Така ймовірність може бути щодня. Сьогодні йде залякування з деяких майданчиків, зі ЗМІ. Ми повністю контролюємо наші кордони і повністю готові до будь-якої ескалації. Щоденно маємо розвідданні. А також від розвідок інших країн, які нас підтримують. І вони дійсно нас підтримують: військово, інформаційно, фінансово. Армія у нас потужна, облаштована потужною технікою. Ми повинні бути готові", - сказав він.
Додаткова інформація по заходу:
За інформацією головного редактора телеканалу "Дом" Олексія Мацуки, журналісти входитимуть групами по п’ять осіб.
"Журналісти входитимуть групами по п’ять осіб. Усього п'ять груп. По 30 хвилин на кожну групу", - написав він.
- Раніше Офіс президента анонсував пресмарафон Зеленського, присвячений "екватору" його президентства. Він розпочнеться о 12:00 26 листопада. Також речник президента Сергій Никифоров оприлюднив список із 32 ЗМІ, які допустили до участі у президентському пресмарафоні.
Залиште коментар
Читайте також:
- Актуальне
- Важливе
2024, неділя
22 грудня
13:31
Команда Трампа має намір оголосити про вихід США із ВООЗ "в перший день" після його вступу на посаду президента, - FT
13:18
За добу щонайменше 6 "шахедів" залітали до Білорусі, один з них пролетів 170 км, - Беларускі Гаюн
12:54
Росіяни розстріляли пʼятьох українських полонених військових: Лубінець звернеться до ООН та МКЧХ
12:04
Росіяни поширюють у соцмережах анонси мітингів в Європі "проти порушень прав людини в Україні", - ЦПД
10:54
Ексклюзив
Мотивовані добровольці значно краще справляються з обовʼязками й мають бажання працювати, - лейтенант ЗСУ Волянський
09:35
Польща досі не збивала російські ракети, бо вони не загрожували об’єктам на території країни, - міністр оборони
09:15
Окупанти через Маріуполь переміщують колони військової техніки на різні напрямки: зафіксовано нову позначку
08:53
"Усик отримав маленький різдвяний подарунок від суддів": Ф'юрі прокоментував поразку у реванші
07:23
Інфографіка
Три системи ППО, 15 танків та 1820 військових: що втратила армія РФ за добу війни на фронті
07:00
Огляд
Усик побив Фʼюрі, допінг-скандал з Мудриком. Головні новини українського спорту за тиждень
2024, субота
21 грудня