Україна воює в інтересах НАТО, тому заслуговує на короткий шлях до Альянсу, - Моравецький
Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що Україна бореться в інтересах НАТО проти російського імперіалізму, який загрожує державам-союзникам, а тому заслуговує стати частиною Альянсу
Про це повідомляє PAP.
"Навіть якщо Україна сьогодні не є частиною НАТО, то воює вона в його інтересах у тому сенсі, що захищає перед жорстокою російською силою, яка загрожувала б багатьом країнам НАТО. Я вважаю, що Україна заслуговує на те, щоб їй запропонували дуже швидкий шлях до НАТО", – сказав глава польського уряду.
Окрім цього, на його думку, це питання зараз важливіше, ніж певні проблеми українського державного устрою.
Моравецький також закликав західноєвропейські країни, віддалені від Росії територіально, бути більш прихильними до України.
Вступ України в НАТО
Рух України до членства в НАТО став не менш, а можливо, й більш нагальним пріоритетом для нашої держави, ніж членство в ЄС. Утім, проблемою лишається брак одностайності у підтримці вступу України у лавах самого Альянсу.
Тому саміт НАТО у Вільнюсі 11-12 липня 2023 року, стане місцем, де з’явиться відповідь на стратегічне питання геополітичного значення – чи отримає Україна запрошення до НАТО, чи ні.
Посол України в НАТО Наталія Галібаренко розповіла, що в контексті майбутнього саміту НАТО у Вільнюсі Україна готує два пакети співпраці: політичний та практичний, які запропонує для обговорення. Натомість міністр закордонних справ Дмитро Кулеба озвучив бачення України успіху саміту НАТО у Вільнюсі, який складається з трьох пунктів.
Згодом генеральний секретар Альянсу Столтенберг під час візиту в Україну заявив, що законне місце України – в євроатлантичній сім'ї, законне місце України – в НАТО. З такою ж думкою виступив і прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак.
Пізніше латвійський сейм висловив свою підтримку Україні на майбутньому саміті НАТО та закликав країни до ухвалення рішення про запрошення України до Альянсу. Того ж дня президент України Зеленський у Молдові підписав з президентом Румунії декларацію про підтримку вступу України в НАТО.
Своєю чергою і сенат Чехії підтримав якнайшвидший вступ України в НАТО. А Канада й Польща домовились забезпечувати Україну фінансовою, гуманітарною, військовою та дипломатичною допомогою, а також підтримати на шляху євроатлантичної інтеграції.
3 червня Кулеба сказав, що план дій щодо членства вже не має бути обов’язковим елементом на шляху України до НАТО.
А Зеленський наголосив на тому, що Україна очікує сигналів від НАТО щодо членства. Однак деякі країни-члени наскільки бояться Росію, що не хочуть бачити Україну в Альянсі.
- Актуальне
- Важливе