Ворог намагався відновити втрачене положення поблизу Приютного на Запоріжжі, Сили оборони наступають по 3 напрямках
Російські окупанти намагаються відновити своє втрачене положення північніше Приютного Запорізької області. Ворог продовжує чинити потужний опір, здійснює переміщення підрозділів та військ й застосовує резерви
Про це 20 липня пише Генштаб ЗСУ.
"Ворог здійснив безуспішні спроби відновити втрачене положення в районі північніше Приютного, продовжує чинити потужний опір, здійснює переміщення підрозділів та військ, застосовує резерви", - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що українські військові продовжують наступати на Бахмутському, Мелітопольському та Бердянському напрямках. На напрямках Мала Токмачка - Вербове, Новоданилівка - Роботине на Запоріжжі ЗСУ мали успіх, закріплюються на досягнутих рубежах.
На Бахмутському напрямку українські війська продовжують вести наступальні дії північніше та південніше міста Бахмут. В районі населеного пункту Курдюмівка тривають бої.
"Окупанти чинять потужний опір, застосовують резерви, зазнають значних втрат", - додали у повідомленні.
Що відомо про український контрнаступ
4 червня на південному фронті України почався контрнаступ ЗСУ, який продовжив серію наступальних акцій під Бахмутом та на Білгородщині.
24 червня Сили оборони України офіційно підтвердили звільнення територій під Красногорівкою у Донецькій області, які були під контролем окупантів з 2014 року.
Вранці 3 липня Ганна Маляр повідомила, що за минулий тиждень українські військові звільнили близько 38 кв. км територій.
4 липня писалося, що українські військові просуваються на південному фланзі довкола Бахмута на Донеччині та на півдні.
Упродовж 6 липня ЗСУ просувалися і закріплювалися на позиціях на трьох напрямках - Бахмутському, Мелітопольському та Бердянському, натомість на Куп'янському продовжили тримати оборону.
7 липня заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила, що Сили оборони просуваються на флангах Бахмута і перемелюють ворога на півдні – співвідношення втрат в армії РФ більше у більше, як п'ять разів. Того ж дня українські військові досягли тактично значних успіхів у районі Бахмута. Водночас продовжили контрнаступ щонайменше на трьох інших напрямках фронту.
Згодом глава Чечні Рамзан Кадиров зазначив, що чеченський спецпідрозділ "Ахмат" перекинули на Бахмутський напрямок: кадировці нібито перебували у Кліщіївці.
10 липня командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський наголосив, що Бахмут перебуває під вогневим контролем українських Сил оборони. А Генштаб ЗСУ наголошував: від початку контрнаступу ЗСУ звільнили 169 км² української землі на Мелітопольському та Бердянському напрямках - площа співмірна з розмірами Одеси. На Бахмутському напрямку Сили оборони повернули 24 км² українських територій.
12 липня Генштаб повідомив, що ЗСУ влучили по готелю "Дюна" у Бердянську ,про що повідомлялось раніше. Росіяни вантажівками вивозили тіла вбитих військових. Українська авіація завдала 6 ударів по районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки противника та 2 – по ЗРК ворога. Підрозділи ракетних військ і артилерії протягом доби уразили 1 пункт управління, 16 артилерійських засобів на вогневих позиціях, 4 зенітно-ракетних комплекси та 2 станції РЕБ противника.
14 липня Маляр заявила про просування ЗСУ на південному фланзі Бахмутського напрямку.
Однак, 16 липня стало відомо, що ситуація на сході загострилася - ворог два дні поспіль активно наступає на Куп‘янському напрямку на Харківщині.
Сили оборони продовжують вести контрнаступ на Бахмутському, Мелітопольському та Бердянському напрямках. У ході бойових дій окупанти вимушені були відступили з позицій північно-східніше Оріхово-Василівки.
Від початку повномасштабного вторгнення Росія втратила на війні в Україні 240 010 військових. Станом на 20 липня противник активізував свої основні зусилля на п'яти напрямках фронту. Протягом останньої доби на цих ділянках відбулося близько 30 бойових зіткнень.
- Актуальне
- Важливе