Порошенко прилетів до України. Рішення у справі про держзраду оголосять 19 січня
У понеділок, 17 січня, п'ятий президент України, лідер "Європейської Солідарності" народний депутат Петро Порошенко прилетів до України. Протягом усього дня суд розглядав справу про держзраду, проте після 22:00 переніс оголошення рішення на 19 січня
(Щоб подивитися трансляцію з обрання запобіжного заходу - доскрольте до кінця новини)
Про це повідомив народний депутат від "Європейської Солідарності" Олексій Гончаренко, передає Еспресо.TV.
Про прибуття Порошенка Гончаренко розповів у стрімі з салону літака, яким прилетів п'ятий президент України. Разом із Порошенком у літаку перебували його дружина, адвокати, народні депутати від "Європейської Солідарності", зокрема Микола Княжицький, і журналісти, зокрема Соня Кошкіна та Севгіль Мусаєва.
Літак прибув до аеропорту "Київ" у Жулянах. В аеропорту до прибуття Порошенка почалася масова акція: прихильники Порошенка прийшли зустріти його з плакатами "Є Порох, дамо вогню", "Україні потрібен Порох", "До булави треба голови", "Повернемо Україні гідність" тощо.
В аерпорту біля терміналу "А" підігнали автобуси та вантажівки з поліцією та Нацгвардією.
Читайте також. "Я ще виберу. Може, й за ґратами": Порошенко про сплату застави в 1 млрд грн для уникнення арешту
На паспортному контролі Порошенка зустріли працівники Державного бюро розслідувань. Гончаренко звинуватив працівників ДБР у перешкоджанні паспортному контролю. При цьому нардеп наголосив, що працівники ДБР не є прикордонниками і діють поза межами своєї компетенції.
Під час проходження контролю у Порошенка забрали паспорт громадянина України та відмовилися його віддавати. Порошенко заявив, що його не пускають на територію України.
Врешті п'ятому президенту повернули документи і він разом із прихильниками пройшов повз численних правоохоронців. При цьому лідер "Європейської Солідарності" попередив силовиків про відповідальність у разі застосування сили до присутніх.
За словами Порошенка, прикордонники заявили йому, що мають встановити його особу. Політик зазначив, що разом із прикордонниками діяли силовики у чорній формі, а біометричний паспорт перевіряли близько 15 хвилин.
Читайте також. "РФ вигідно, щоб Україна зробила те, чого хотів Путін": євродепутатка від Литви заявила, що за справою Порошенка стежать у Європарламенті
Під час виступу в аеропорту Порошенко подякував за присутність українським і міжнародним журналістам.
Перед аерпортом Порошенка зустріли численні прихильники, в тому числі громадські та політичні діячі, а також нардепи з інших фракцій.
"Ми тут не для того, щоби захистити Порошенка. Ми тут для того, щоби об'єднатися і захистити Україну. Дуже важливо, що сьогодні разом з нами представники інших політичних демократичних сил, які зараз є символом нашого об'єднання. Бо саме зараз ми раззом маємо об'єднатися і показати, що об'єднана Україна сильна, а сильна вона здатна дати відсіч Путіну", - наголосив Порошенко.
З аеропорту Порошенко поїхав до Печерського райсуду Києва, де на 11:00 було заплановано засідання з обрання йому запобіжного заходу в кримінальній справі про державну зраду.
Після того, як суд почав розглядати запобіжний захід Порошенку, його адвокати заявили, що підозру їхньому підзахисному досі не вручено.
Суд оголосив перерву у засіданні до 14:00. Під час перерви Порошенко виступив перед своїми прихильниками, які прийшли до суду підтримати його. Лідер "ЄС" повідомив, що йому надали адвоката за призначенням, але той відмовився брати участь у процесі, назвавши його провокацією влади.
Під Печерським судом зібрались, за попередніми оцінками, від півтори до двох тисяч прихильників Порошенка.
Після того, як суд відновив засідання, адвокати Порошенка заявили про порушення процесуальних норм на етапах від досудового розслідування до правил вручення повідомлення про підозру. У зв'язку з цим захист п'ятого президента відмовився визнати його статус у справі як підозрюваного. Сам Порошенко назвав надані прокуратурою документи макулатурою та зажадав привести їх у відповідність до норм закону.
ДБР заявило, що не залучало адвоката для надання Петру Порошенку безоплатної вторинної правової допомоги в суді.
"Інформація щодо залучення працівниками ДБР такого адвоката є неправдивою та не відповідає дійсності. Наразі встановлюються усі обставини розповсюдження цієї інформації, після чого буде надана правова оцінка таким діям", - йдеться у заяві.
Згодом суддя оголосив технічну перерву у засіданні на 20 хвилин. До цього п'ятий президент України заявив, що у документах звинувачення присутні формулювання "ДНР" та "ЛНР", які, згідно з українським законодавством, мають вживатися в офіційних документах із приставкою "терористичні організації".
Пізніше засідання у справі поновилося.
Прокурор попросив для Порошенка утримання під вартою на 2 місяці із заставою у 1 млрд грн. Також суд просять зобов'язати п'ятого президента здати свої паспорти та носити електронний браслет.
У свою чергу, адвокати попросили Печерський суд не призначати жодного запобіжного заходу п'ятому президенту України.
О 17:30 суддя Олексій Соколов вислухав позицію прокурорів та адвокатів Порошенка і пішов до нарадчої кімнати ухвалювати рішення.
У нарадчій кімнаті суддя провів майже 5 годин.
Згодом до зали вийшов секретар Печерського райсуду і повідомив, що рішення суду у справі Петра Порошенка оголосять 19 січня о 14.00.
"Вихід слідчого судді з нарадчої кімнати для проголошення рішення відбудеться 19 січня о 14-й годині", - оголосив представник суду.
Потім сьогоднішнє засідання було закрите.
- Актуальне
- Важливе