Аналітика

Не все у РФ йде за планом, країна-агресорка у 2025 році збільшує бюджет на війну. Колонка Сергія Згурця

24 вересня, 2024 вiвторок
20:40

На наступний рік передбачається, що Росія на 25% збільшить витрати на потреби оборони. І цей оборонний бюджет досягне майже 13,5 трильйонів рублів, що становитиме 40% від загального обсягу витрат бюджету

Зміст

Візит української делегації в США

Росія сьогодні, 24 вересня, завдала удару керованими акційними бомбами по Харкову з трьох літаків Су-34, які базувались у Білгородській області РФ. Є поранені та загиблі наші громадяни. На тлі цього досить дивно було читати публікації, зокрема, у виданні Washington Post, що у США і досі триває дискусія, чи можна давати Україні дозвіл бити вглиб російської території.

Це публікація на тлі перебування української делегації в США, де має бути представлений План перемоги України. Цей план має примусити Росію до стабільного та справедливого миру. До речі, про такий справедливий мир на Генасамблеї ООН сьогодні у виступі говорив президент Джо Байден, згадуючи про Україну. З логіки його виступу виходить, що все-таки мають бути здійснені підходи, які спроможні забезпечувати таку справедливість, а її можна забезпечити лише зброєю.

Washington Post пише, що поки що немає жодних ознак того, що Білий дім змінить свою позицію щодо застосування далекобійної зброї по російських військових об'єктах. Проте в Києві все ж таки розраховують на те, що в ході візиту до США вдасться змінити такі підходи. Тим більше, що основні акценти пов'язані з Планом перемоги та розраховані на те, що критичні й важливі дії мають бути здійснені від жовтня до грудня цього року.

РФ збільшує бюджет на війну

А своєю чергою, РФ розраховує на свою стратегію виснажливої та довготривалої війни, що виходить з проєкту бюджету на наступний рік країни-агресорки, який вже проаналізував Bloomberg. На наступний рік передбачається, що Росія на 25% збільшить витрати на потреби оборони. І цей оборонний бюджет РФ досягне майже 13,5 трильйонів рублів. Загалом витрати на потребу у РФ цих статей, зокрема,  національна оборона, національна безпека і правоохоронна діяльність - становитимуть 40% від загального обсягу витрат бюджету. І все це більше, ніж витрати на освіту, охорону здоров'я, соціальну політику та національну економіку разом взяті.

Бачимо, які є пріоритети у противника - війна стоїть на першому місці. Але, чи все йде за планом? Цікаво, що коли ухвалювався російський бюджет на поточний рік у 2023 році, то тоді, за прогнозами й оцінками, йшлося про те, що у 2025 році Росія буде зменшувати витрати на військові потреби. Але, як бачимо, цього не відбувається, що є підтвердженням того, що не все йде в Росії за планом.

Це, до речі, визнавав і керівник ГУР Кирило Буданов, коли декілька днів тому аналізував те, що відбувається в Росії. Він говорив, що РФ розраховує на те, аби домогтися перемоги у 2025 році. Бо саме у другій половині наступного року починаються вже критичні моменти, які пов'язані з соціальною стабільністю у РФ і забезпеченням озброєння. Тому зараз відбуваються форсажні речі, які ми бачимо з ухваленням таких розширених бюджетів, і дій на лінії фронту, аби закріпитись на будь-яких ділянках фронту.

Розуміємо, що поки що гроші в Росії є. Насамперед внаслідок надходження від експорту вуглеводнів, попри те, що санкції начебто діють. І тому на тлі цього, аби зменшити потенціал Росії, вкрай важливо запровадити повне ембарго на торгівлю з Росією в усіх галузях. Це, напевно, дало б суттєві обмеження для дій РФ.

Втрати ворожої техніки зростають

Росія вже потерпає від спроможностей відновлювати озброєння. Коли ми говоримо про таку категорію як танки, то аналітики здійснили оцінку запасів противника, які були з 2022 року по 2024 рік. І фактично майже половина старих резервів техніки та озброєння з цих запасів вже знята, що говорить про те, що російська оборонка не може виготовляти нове, а робить ставку на оновлення тих запасів, які залишилися від Радянського Союзу. І цей напрямок є вичерпний.

Тому вкрай важливо здійснювати контрзаходи, пов'язані з додатковим збільшенням втрат противника, користуючись різними озброєннями, включно з далекобійним. Це демонструють ЗСУ на полі бою та на території РФ, використовуючи вже власні арсенали, коли ми говоримо про знищення російських військових складів, які відбулися впродовж цього тижня. Йдеться про декілька таких ефективних ударів по російських запасах, які спричинили суттєві втрати у противника. Естонська розвідка робила висновок, що загалом знищено понад 750 тисяч боєприпасів. Деякі експерти робили припущення, що це ускладнить Росії бойові дії впродовж найближчих двох місяців.

Виробництво українських дронів

Але розуміємо, що інтегральні зусилля і політиків, і військових мають бути скеровані на те, щоб забезпечити умови для того, аби Росія втратила будь-яку надію досягти перемоги на лінії фронту. Це забезпечується й нашими оборонними підприємствами, тому що, не лише користуючись закордонним озброєнням, але і власними системами, зараз здійснюють заходи, на які добре дивитися -  коли наші українські FPV знищують російські розвідувальні безпілотники. Певний проміжок часу українська армія суттєво потерпала від того, коли "Орлани", ZALA, Supercam залітали на 100 км в глибину української території, а потім передавали дані для "іскандерів". Це ставало приводом для ударів по наших важливих цілях.

Зараз знайдено вихід, коли українські FPV-дрони ефективно знищують російські розвідувальні безпілотники, осліплюючи ворожі розвідувально-ударні комплекси, якими хизувалася РФ. І не лише розвідувальні дрони знищують, а також і "Ланцети". Все більше з'являється відео, коли наші FPV-дрони доганяють російські "Ланцети" і підривають або збивають з курсу ці ворожі дрони.

При цьому росіяни на певному етапі почали хизуватися, що вони "змавпували" українську практику знищення розвідувальних дронів. Вони виклали відео про те, що їхній FPV-дрон догнав український безпілотний комплекс "Фурія". І вони, начебто, змогли зруйнувати безпілотник і зірвати місію, яку виконував наш безпілотник щодо розвідування та коригування вогню.

Артем В’юнник, директор компанії "Атлон Авіа", розповів щодо повітряного бою російського FPV та "Фурії", зазначивши, що  український безпілотний комплекс повернувся додому трошки ушкодженим,  його не було знищено. Зрозуміло, що ворог буде і далі розвивати свої спроможності та атакувати наші дрони все частіше, тому йде робота над тим, як протидіяти подібним підходам. Ті пошкодження, які зазнав наш БПЛА, виявилися некритичними, електроніка впоралася і  безпілотник "Фурія" після падіння зробив декілька обертів, вирівнявся та продовжив горизонтальний політ, який був  і до зустрічі з ворожим дроном. Однак не можна казати, що це сталося через якусь суперживучість нашого літака, тому треба думати та розвивати спроможності протидії.

Директор компанії "Атлон Авіа" зауважив, що до кінця року планують замінити літак, який 10 років є основним елементом комплексу "Фурія". Він ці всі роки досить ефективно показував себе на полі бою, але ситуація змінюється, спроможності нашої артилерії зростають, з'являються у нас далекобійні системи, що потребують інших характеристик корегувальників, які супроводжують стрілянину. У "Фурії"  закладений дуже потужний потенціал для розвитку, тому планер фактично буде платформою для нових спроможностей. "Фурія-2" майже вдвічі більший за розмахом, а також, маючи великий внутрішній об'єм, дозволяє встановлювати обладнання, яке хотіли додати дуже давно. Скоро ми побачимо цей БПЛА в роботі, відповідно, будемо обговорювати його успіхи та досягнення.

В’юнник додав, що новий літак зможе перебувати в повітрі понад 6 годин, бо прототип, який випробовували, показав дуже гарні результати – 5,5 годин. А серійний літак буде літати краще, відповідно, буде забезпечено 6 годин впевненої роботи на полі бою.

Керівник українського науково-виробничого підприємства зазначив, що поточне завантаження виробництва непогане, але є проблема з плануванням в державі. Прикро бачити, що тільки у вересні збирають потреби на четвертий квартал цього року. Це неможливо пояснити, адже є логістика, яка займає місяці, також є технологічний цикл. На жаль, до сьогодні немає розуміння, що будемо робити у 2025 році, адже з червня компанія мала б працювати над закупівлями компонентів, аби мати постачання у січні наступного року. 

Теги:
Читайте також:
Київ
+20°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.22
    Купівля 41.22
    Продаж 41.69
  • EUR
    Купівля 45.84
    Продаж 46.53
  • Актуальне
  • Важливе
2024, вiвторок
24 вересня
23:25
Саміт миру. Володимир Зеленський
Зеленський на Радбезі ООН запросив Китай та Бразилію на другий Саміт миру
23:01
Володимир Зеленський та Джо Байден
Зеленський у США двічі зустрінеться з Байденом, - Никифоров
22:43
Володимир Зеленський
РФ хоче атакувати 3 українські АЕС, - Зеленський в ООН
22:30
Німеччина уряд
Німеччина планує зустріч лідерів США, Франції та Британії для обговорення підтримки України, - Spiegel
22:01
Оновлено
Артем Дмитрук
Затримання Дмитрука в Лондоні: нардеп заявив, що судове засідання відбулось
21:39
Ексклюзив
смерть рашистським окупантам
"Новини про проєкт бюджету РФ на 2025 рік мене втішили": майор ЗСУ Омелян
21:37
Андрій Сибіга
В Угорщині заявили про візит нового очільника МЗС України Сибіги наступного тижня
21:18
Шалва Папуашвілі
Спікер парламенту Грузії Папуашвілі звинуватив Захід у "втручанні" в парламентські вибори
20:56
Реджеп Тайїп Ердоган
Туреччина збільшуватиме зусилля, аби припинити війну в Україні шляхом дипломатії, - Ердоган
20:37
Оновлено
Росіяни вдарили КАБами по багатоповерхівках у середмісті Харкова: є загиблі й поранені
20:30
лукашенко, 9 травня 2023
Лукашенко заявив, що Білорусь має бути готовою до війни
20:06
OPINION
Чи треба вчити математику?
19:57
Зеленський і Байден
Байден очікує почути від Зеленського про стратегічне планування на найближчі місяці, – речниця Білого дому
19:47
Ексклюзив
Дональд Трамп
Не варто повідомляти Трампу секретні пункти Плану перемоги Зеленського, - професор Айзенберг
19:41
росія - китай
В ОП заявили, що 60% імпортних компонентів у російській зброї є китайськими
19:37
футзал
Україна вийшла у чвертьфінал чемпіонату світу з футзалу
19:21
Завдали 716 млн грн збитків: справу про привласнення електроенергії Укренерго передано в суд
19:12
діти, війна
З початку вересня від обстрілів РФ в Україні гинули або діставали поранення щонайменше двоє дітей щодня, – ЮНІСЕФ
18:55
МЗС України
МЗС України відреагувало на заклик президента Чехії Павела змиритися з окупацією частини територій
18:36
Джо Байден
"Є речі, важливіші за владу": Байден пояснив, чому вирішив не балотуватися в президенти США
18:33
БПЛА "шахед", безпілотник, дрон
У Румунії виявили уламки російського "шахеда"
18:26
OPINION
Гібридні загрози Москви: як кібернапади та дезінформація стають зброєю у війні проти Європи
18:22
Метро Київ
Європейський інвестиційний банк надав Києву кредит 50 млн євро на придбання нових вагонів метро
18:16
Огляд
ЗСУ
СЗЧ як сигнал проблем: приклад Гнезділова – наслідки затяжної війни чи криза ротаційної системи. Пояснюємо
18:07
обстріл сумщини
На Сумщині росіяни атакували безпілотником приватний будинок: загинув чоловік
18:05
Оновлено
ЯК-130
Повітряні сили заперечили факт порушення повітряного простору з території Білорусі
18:03
ЗСУ
З початку доби на фронті зафіксували 83 боєзіткнення, 30 з них відбулись на Покровському й Лиманському напрямках
18:02
OPINION
блог Борис Бабін
Мандати та мандатарії
18:00
Партнерський матеріал
змагання Kordon Race
У Львові на змаганнях Kordon Race зібрали кошти на облаштування інклюзивного спортивного майданчика
17:55
АрселорМіттал Кривий ріг
Найбільший меткомбінат України оголосив про скорочення виробництва: причини
17:45
Джо Байден
Наша мета - завершення війни та збереження незалежності України, - Байден
17:44
Чотири з пʼяти пунктів плану перемоги необхідно виконати під час війни, - ОП
17:30
театральні читання Diary of War: Women
Зібрали понад 450 тис. грн для "Госпітальєрів": у США акторки прочитали історії 7 українок про досвід війни
17:27
Укргазвидобування
Укргазвидобування за 1 млрд грн придбало право видобувати нафту і газ на Західно-Мажарівській площі
17:22
зарплата
В Україні не підвищуватимуть мінімальну зарплату в 2025 році, - Мінфін
17:08
Підвищення податків: чому замість боротьби з тіньовими схемами держава посилює тиск на чесний бізнес?
17:05
Ексклюзив
Білий Дім
"Щось на кшталт ленд-лізу": у Defense Express припустили, на яку військову допомогу розраховує Україна від США в межах Плану перемоги
17:02
На фото: репер Diddy
Після арешту репера Diddy за секс-торгівлю і рекет його музика стала популярнішою
17:00
Прапор США
"Не чули переконливих аргументів": у США розповіли, чому не дозволяють Україні бити своєю зброєю по РФ, - WP
16:56
Київські митники виявили в посилках два камені бурштину унікального розміру загальною вартістю 51 тис. грн
Більше новин