Чотирьох людей, затриманих у квітні під час сутичок біля Лаври, судитимуть за хуліганство
Чотирьох людей, які у квітні намагалися потрапити до одного з корпусів Києво-Печерської лаври та брали участь у сутичках під неї, судитимуть за хуліганство
Про це інформує Київська міська прокуратура.
Зазначають, що дві жінки та двоє чоловіків 19 квітня намагалася проникнути до одного з приміщень Києво-Печерської лаври. Вони, ігноруючи зауваження, влаштували штовханину з поліцейськими, зламали захисні ролети й двері одного з приміщень Лаври, після чого проникли туди.
Правоохоронцям вдалося встановити їхні особи та затримати їх. Їм загрожує від 3 до 5 років позбавлення волі.
Згідно зі статтею 62 Конституції України особа вважається невинуватою в скоєнні злочину і не може бути кримінально покарана, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Сутички біля Києво-Печерської Лаври
10 березня стало відомо, що Києво-Печерська лавра розриває договір про оренду будівель із УПЦ МП і вимагає звільнити приміщення. 29 березня УПЦ МП мала покинути Києво-Печерську лавру. На території заповідника зібралися віряни, відбулася літургія, також представники патріархату подали позов до суду через розірвання договору про оренду заповідника. У Мінкульті ствердили, що допоки Господарський суд не ухвалить рішення про забезпечення клопотання УПЦ МП, її представники не мають правових підстав перебувати на території Лаври.
Наступного дня стало відомо, що комісії Мінкульту, яка мала перевірити дві будівлі Лаври, перешкоджають віряни: представники УПЦ МП не залишили заповідник, а митрополита Павла викликали до СБУ. Також УПЦ МП все-таки провела в Києво-Печерській лаврі службу. Також митрополит московської церкви Павло Лебідь намагався вибити мікрофон в кореспондентки Еспресо. Поліція відкрила провадження за фактом перешкоджання діяльності журналістів біля Лаври. Того ж дня Господарський суд Києва відмовив у забезпеченні позову УПЦ МП до заповідника "Києво-Печерська лавра" щодо незаконності одностороннього розірвання договору. Також цього дня уряд визнав таким, що втратило чинність, розпорядження 2013 року про передачу в безоплатне користування монастиря УПЦ МП будівель і споруд Києво-Печерської лаври.
Пізніше митрополит московської церкви Павло Лебідь заявив, що слідчі СБУ вручили йому підозру. Настоятель чоловічого монастиря церкви Московського патріархату, що до 29 березня мав договір із Національним заповідником "Києво-Печерська лавра", митрополит Павло (Петро Лебідь) підозрюється у розпалюванні міжрелігійної ворожнечі та виправданні російського збройного вторгнення до України. Згодом йому присудили два місяці домашнього арешту.
Уранці 19 квітня Комісія МКІП з приймання-передачі держмайна Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" провела необхідні роботу. Віряни УПЦ МП перешкоджали, а потім намагалися потрапити в опечатаний корпус. Наступного дня прибічники УПЦ МП знову спробували перешкодити роботі комісії на території Лаври. А вже 21 квітня Комісія Міністерства культури та інформаційної політики оглянула та опечатала Братський корпус на Ближніх печерах Києво-Печерської лаври.
22 квітня у Києві суд обрав запобіжні заходи учасникам хуліганства на території Києво-Печерської лаври – двом чоловікам і двом жінкам.
- Актуальне
- Важливе