Сьогодні по всій Україні стабілізаційні відключення світла почнуться з 18:00, - ДТЕК
У суботу, 8 червня, всі обленерго мають застосовувати графіки погодинних відключень з 00:00 до 05:00 та з 18:00 до 24:00
Про це повідомляє ДТЕК.
"За інформацією від Укренерго, ситуація в енергосистемі дозволяє сьогодні задіяти графік відключень на дві години пізніше — з 18:00 і до 24:00", - зазначили у компанії.
Раніше Укренерго заявляло, що в усіх областях України сьогодні мають діяти графіки погодинних відключень з 00:00 до 05:00 та з 16:00 до 24:00 для промислових та побутових споживачів.
У Міненерго поінформували, що до енергосистеми після планового ремонту приєднано черговий блок АЕС потужністю 1000 МВт; до 16:00 обмеження споживачів не передбачаються
Читайте також: Відключення світла: як залишатися на зв'язку та обрати джерело живлення
"На одній з АЕС після планового ремонту, завершеного на 10 днів раніше строку, включили в роботу енергоблок. Він додасть до енергосистеми 1000 МВт потужності. Це дещо знизить дефіцит електроенергії в країні, який виник через російські атаки. Нагадаємо, це вже третій атомний блок, на якому виконано планові роботи для підготовки до ОЗП. Мета – підготувати усі блоки до стабільної та безперебійної роботи в опалювальний сезон", - пояснили у міністерстві.
Поточної доби дефіцит в енергосистемі наявний у вечірні години.
Водночас енергоживлення не буде обмежуватись для об'єктів критичної інфраструктури, які виконують функцію життєзабезпечення населення.
Ситуація в енергосистемі: що відомо
Російська окупаційна армія 22 березня атакувала найбільшу ГЕС в Україні - Дніпрогес. Унаслідок обстрілу загинула людина. Також у річку потрапили нафтопродукти.
25 березня в Укргідроенерго заявили, що для відновлення Дніпрогесу знадобляться роки.
Генеральний директор Yasno Сергій Коваленко закликав українців економити електроенергію у вечірні години протягом усього 2024 року.
11 квітня ПАТ "Центренерго" заявило, що втратило 100% генерації. 22 березня 2024 року окупанти повністю знищили Зміївську ТЕС у Харківській області, а 25 липня 2022 року російські війська окупували Вуглегірську ТЕС на Донеччині. Унаслідок масованої атаки РФ було повністю знищено Трипільську ТЕС у Київській області.
14 квітня заступниця міністра енергетики Світлана Грінчук заявила, що за два тижні атак Росія знищила результати річних зусиль з ремонту енергооб'єктів України.
16 квітня очільник Міненерго Галущенко казав, що Україна втратила 7 ГВт енергогенерації. Уже 5 травня він заявив, що Україна втратила понад 8 ГВт генерації.
Віцеканцлер і міністр економіки та захисту клімату Німеччини Роберт Габек 18 квітня в Києві сказав, що Україні потрібно більше сонячних електростанцій. "Знищити 10 тис. сонячних електростанцій дуже важко. Одна електростанція є мішенню, десять тисяч сонячних - дуже важко атакувати... Тож якщо ви поквапитеся, за три чи чотири місяці ви зможете зробити багато речей. І я гадаю, що особливо влітку сонячна енергія також може допомогти Україні", - сказав він.
5 травня росіяни обстріляли Слов'янську ТЕС. Туди прилетіло 5 ракет.
8 травня ДТЕК повідомив про обстріл трьох ТЕС.
9 травня через дефіцит потужності в енергосистемі України військова адміністрація Києва ухвалила рішення зменшити вечірнє освітлення вулиць.
Перший заступник голови комітету ВР із питань енергетики та житлово-комунальних послуг Олексій Кучеренко заявив, що Кабмін має намір підвищити тариф на електроенергію для побутових споживачів майже у півтора раза. Нові ціни може бути встановлено вже влітку. Пізніше у Міненерго підтвердили, що дискусії з цього приводу дійсно тривають.
27 травня в Укренерго заявили, що у спекотні місяці графіки відключень світла можуть бути жорсткішими.
6 червня голова компанії "Укренерго" Володимир Кудрицький заявив, що в Україні запрацює додатковий блок на АЕС в ніч з 7 на 8 червня, який дозволить тимчасово покращити ситуацію в енергосистемі.
- Актуальне
- Важливе