Оборона противника крихка, перемелювання артилерією лінії захисту - це питання часу, - Згурець
Директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець зазначив, що знищення ліній оборони противника може тривати від двох до чотирьох місяців
Про це він розповів в етері Еспресо.
"Згадаємо ситуацію навколо Бахмута, де стоїть 72-га окрема мотострілецька бригада РФ, представники якої зверталися про відсутність забезпечення боєприпасами. А коли ми подивимося на південний фронт, то на мою думку, оборона противника крихка. У будь-якому разі бачимо, що всі тактичні та оперативні резерви ворога задіяні на південному фронті. Можливість знайти нові резерви у нього достатньо обмежена. Відповідно, тепер питання лише у часі щодо перемелювання нашою артилерією ліній оборони росіян. За різними оцінками цей процес може зайняти від двох до чотирьох місяців. Зараз ми говоримо про те, що перший місяць пройшов з забезпеченням тактичних успіхів та у перевірці стійкості російської оборони. Зроблені висновки, ставку буде зроблено на артилерію, і саме це має забезпечити майбутнє захисту противника. А використання касетних боєприпасів суттєво допоможе проламуванню ворожої оборони", - сказав військовий експерт.
Згурець зауважив, що подальший розвиток подій покаже, наскільки російські підрозділи спроможні витримати тиск української армії.
Що відомо про український контрнаступ
4 червня на південному фронті України почався контрнаступ ЗСУ, який продовжив серію наступальних акцій під Бахмутом та на Білгородщині.
11 червня ЗСУ заявили про звільнення населених пунктів Благодатне, Нескучне та Макарівка, що біля межі Донеччини й Запоріжжя. Зранку 12 червня заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила, що державний прапор знову майорить над Сторожовим на Донеччині.
24 червня Сили оборони України офіційно підтвердили звільнення територій під Красногорівкою у Донецькій області, які були під контролем окупантів з 2014 року.
26 червня Ганна Маляр повідомила, що за тиждень ЗСУ просунулися від 1 до 2 км на східних напрямках фронту. За час наступу на півдні ЗСУ звільнили 130 квадратних кілометрів. Цього ж дня Сили оборони повернули під контроль України село Рівнопіль Донецької області.
Міністр оборони Великої Британії Бен Воллес повідомив, що у рамках літньої кампанії контрнаступу Україна вже звільнила більше території, ніж Росія захопила за весь зимовий наступ.
Міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що вже звільнені ЗСУ населені пункти не були "головною подією" - це лише вступ до великого контрнаступу.
Фахівці Інституту вивчення війни вважають, що російські військові, ймовірно, стягують під Бахмут додаткові сили з інших напрямків у відповідь на українські наступальні операції в цьому районі.
Вранці 3 липня Ганна Маляр повідомила, що за минулий тиждень українські військові звільнили близько 38 кв. км територій.
4 липня повідомлялось, що українські військові просуваються на південному фланзі довкола Бахмута на Донеччині та на півдні.
Упродовж 6 липня ЗСУ просувалися і закріплювалися на позиціях на трьох напрямках - Бахмутському, Мелітопольському та Бердянському, натомість на Куп'янському продовжили тримати оборону.
7 липня заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила, що Сили оборони просуваються на флангах Бахмута і перемелюють ворога на півдні – співвідношення втрат в армії РФ більше у більше, як п'ять разів.
Також у суботу, 8 липня, повідомлялося, що українські військові досягли тактично значних успіхів у районі Бахмута. Водночас продовжили контрнаступ щонайменше на трьох інших напрямках фронту.
9 липня командувач Сухопутних військ Збройних сил України генерал-полковник Олександр Сирський заявив, що на Бахмутському напрямку Сили оборони продовжують просуватися вперед, а російські загарбники місцями опиняються в пастці.
10 липня у Генштабі ЗСУ повідомили, що на Бахмутському напрямку звільнено 24 км², на півдні - 169 км²
- Актуальне
- Важливе