Зеленський: готуємо подальші кроки після звіту ЄС про виконання Україною рекомендацій Єврокомісії
Президент Володимир Зеленський заявив про підготовку подальших кроків на шляху України до членства в Євросоюзі
Про це Зеленський сказав у відеозверненні.
"Очікуємо історичний висновок Євросоюзу – звіт щодо виконання Україною рекомендацій Єврокомісії. І вже готуємо наші подальші кроки – після цього звіту. Нашу законодавчу роботу, посилення інституцій держави", - сказав Зеленський.
Президент наголосив, що Україна усвідомлює необхідність відповідати стандартам ЄС для долучення до євроспільноти.
"Наша держава абсолютно свідома того, що набути членство в Євросоюзі – це і політичне рішення всіх країн, які вже в спільноті та хочуть бачити нову державу в Євросоюзі, але це також і робота самої держави. Наша робота – це наближення й адаптація стандартів ЄС, практик спільноти. Україна буде в ЄС. І ми прийдемо до цього, зокрема, завдяки трансформації нашої держави – внутрішній трансформації, яка абсолютно відповідає інтересам наших людей", - сказав Зеленський.
Очільник держави додав, що ЄС для України – це економічна безпека та соціальна стабільність, а Україна для ЄС – це посилення всієї спільноти.
Раніше президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн назвала три головні цілі ЄС для досягнення сталого справедливого миру та недопущення заморожування конфлікту в Україні.
Очільник МЗС України Дмитро Кулеба заявив про сигнал із Єврокомісії щодо відкриття у грудні перемовин про вступ України в ЄС.
Що відомо про вступ України до ЄС
28 лютого 2022 року Україна звернулася до Євросоюзу щодо негайного вступу за спеціальною процедурою. 23 червня 2022 року Україна отримала статус кандидата на вступ до ЄС.
У травні 2023 року прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна має бути готовою до вступу в Євросоюз через два роки – країна розраховує отримати політичне рішення про початок перемовин щодо вступу вже цьогоріч.
7 серпня віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина заявила, що Україна не зможе до жовтня виконати всі 7 рекомендацій ЄС, адже це зміни, що запроваджуються роками.
8 вересня президент Литви Ґітанас Науседа заявив: важливо, аби переговори щодо вступу України до ЄС почалися до кінця поточного року.
Також віцепрем'єр-міністерка Ольга Стефанішина розповіла, що Київ домовляється про вступ в ЄС з Угорщиною та Румунією, які висловлюють застереження щодо прав своїх етнічних меншин у нашій країні.
ЗМІ повідомили, що Україна отримає 8 листопада рекомендацію щодо початку переговорів, але будуть висунуті додаткові умови. А 14-15 грудня на саміті ЄС буде прийнято рішення, чи розпочати з Україною переговори про членство.
26 жовтня Стефанішина висловила впевненість, що Україні в грудні вдасться вийти на хороше політичне рішення щодо вступу до ЄС.
28 жовтня президент України Володимир Зеленський звернувся до лідерів країн Євросоюзу, закликаючи до єдності в рішенні про початок переговорів щодо вступу України в Євросоюз.
31 жовтня міністр закордонних справ Дмитро Кулеба запевнив, що Україна почне переговори про вступ до ЄС цього року, якщо не буде форс-мажорів.
4 листопада Зеленський заявив, що Україна не просить "поблажок" на шляху до членства в Євросоюзі.
Напередодні редактор "Радіо Свобода" з питань Європи Рікард Юзвяк повідомив, що Євросоюз, ймовірно, підтримає початок переговорів про вступ для України та Молдови й надасть Грузії статус кандидата на членство, але "з певними умовами".
Станом на початок листопада Єврокомісія вважає повністю виконаними чотири з семи критеріїв, що супроводжували надання Україні статусу кандидата на вступ до Євросоюзу.
- Актуальне
- Важливе