ЗСУ просуваються до Токмака. Ворог активізувався на трьох напрямках фронту. Колонка Сергія Згурця
Попри колосальні втрати ворога, зокрема понад 200 одиниць техніки та кілька тисяч особового складу, атаки на Авдіївку не припиняються. Ворог зумів пробитись через нашу лінію оборони, яка проходила через залізницю північніше Авдіївки. Зараз противник далі намагається проводити штурмові дії в районі Степового
Ворог продовжує тиск на оборону ЗСУ навколо Авдіївки
Російські окупанти намагаються відновити ініціативу на полі бою й проводять одночасно кілька наступальних операцій, насамперед на Східному фронті. Такий очевидний висновок зробили аналітики американського Інституту вивчення війни, спираючись на заяви наших військових. Тут також можна згадати й те, що Головнокомандувач Валерій Залужний днями під час розмови з головою Об'єднаного комітету начальників штабів армії США заявив, що Авдіївський, Купʼянський та Марʼїнський напрямки є найбільш інтенсивними з точки зору бойових дій. Якщо деталізувати, то, звісно, варто зупинитись на ситуації навколо Авдіївки. Ворог уже місяць продовжує активні дії для того, щоб оточити місто. Попри колосальні втрати, зокрема понад 200 одиниць техніки та кілька тисяч особового складу, атаки не припиняються. Ворог зумів пробитись через нашу лінію оборони, яка проходила через залізницю північніше Авдіївки. Зараз противник далі намагається проводити штурмові дії в районі Степового. Це невелике селище, яке розтягнуте із заходу на схід. Так от на сході ворог намагався пробитись до перших будинків. Їм це вдалось, утім, наші військові їх звідти вибили. Тому зараз про закріплення ворога в Степовому мова взагалі не йде. Це сіра зона, до якої противник намагається пробиватись, однак без успіху.
Карта бойових дій на Авдіївському напрямку за період 8-14 листопада
Коли ми говоримо про Коксохім, який є дуже важливим елементом нашої оборони, то ворог теж намагається підходити до заводу, але не має успіху у своїх діях. На півночі Авдіївки, в районі Сєверного й Первомайського, особливих змін немає. Наші військові дуже стійко тримають тут оборону. Однак слід зауважити, що противник і далі буде намагатися проломити оборону ЗСУ навколо Авдіївки.
Ворог планує наступати в бік Часового Яру
На Бахмутському напрямку зросла кількість бойових зіткнень. Командувач Сухопутних військ генерал Олександр Сирський, зокрема вчора, наголошував, що ворог веде одночасно наступальні дії на кількох напрямках і намагається відновити втрачені позиції на півночі та півдні від Бахмута. На півночі наші підрозділи відбивають атаки противника в районі Богданівки та Хромового. В цьому районі є певні тактичні успіхи противника навколо Берхівки. Ймовірно, ворог має плани наступати в напрямку Часового Яру, аби ускладнити нашу логістику. Думаю, ці зусилля противника будуть зведені нанівець.
Карта бойових дій на Бахмутському напрямку за період 8-14 листопада
Також ворог продовжує тиснути на Кліщіївку. Російські окупанти не залишають спроб повернути контроль над залізницею поблизу Кліщіївки. Однак на цьому напрямку противник просто знищує свої резерви об нашу оборону. До оборони на цьому напрямку залучена 3-тя ОШБр, і заступник командира цієї бригади Максим Жорін повідомив, що бої досить активні й складні. Він наголосив, що противник намагається знайти слабкі місця в нашій обороні. На цей напрямок росіяни постійно перекидають нові підрозділи, які діють за однією тактикою - спочатку намагаються просуватись за допомогою бронетехніки, а потім атакують малими групами. Також сьогодні стало відомо, що ворог використовував хімічну зброю на Сватівському та Бахмутському напрямках. Зокрема, хлорпікрин. Це хімічна речовина, яка викликає подразнення очей та шлунку. Такі випадки застосування хімічної зброї давно вже не були помітні на лінії фронту.
Якщо підсумувати, то Сили оборони проводять активну оборону на трьох найгарячіших напрямках фронту. Це зовсім не означає, що ворогу вдасться відновити ініціативу по всій лінії фронту. Оскільки з оборонними діями на Купʼянському, Авдіївському та Бахмутському напрямках ми проводимо й наступальні дії також. ЗСУ продовжують наступальні операції й мають тактичні успіхи. Зокрема, на заході Запорізької області та на лівобережжі Херсонської.
Оперативна ситуація на Південному фронті
Сили оборони продовжують тиск на окупаційні війська для того, щоб розширити ділянку поблизу Роботиного. Є просування в бік Токмака. Також є відбиті позиції на північний захід від Вербового. Там і далі тривають зустрічні бої.
Ситуація на лівобережжі Херсонщини буде розвиватись. Наші підрозділи на цьому напрямку змушують ворога нервувати й перекидати на цю ділянку свої війська коштом резервів. Ідеться про розширення сірої зони для рейдових дій вглиб тимчасово окупованої території, а також про збільшення смуги безпеки від Херсона та інших населених пунктів.
Наслідки підриву окупантами Каховської ГЕС
Директор Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України Олександр Рувін розповів, що його інститут займається дослідженням питання екоциду та підриву Каховської ГЕС. За його словами, експерти неодноразово виїжджали на місця для фіксування наслідків підриву ГЕС. Проводились екологічні експертизи. Були залучені для дослідження цього факту злочину вибухотехніки та будівельники. Також він повідомив, що для проведення експертиз наслідків знищення Каховської ГЕС долучені фундаментальні інститути НАН України, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів, Міністерство енергетики, розвитку громад та Міністерство охорони здоровʼя. Це дасть змогу, за словами Рувіна, підготувати обґрунтовану доказову базу з метою передачі до Міжнародного кримінального суду. Він зазначив, що робота вже на завершальній стадії. Рувін також зазначив, що зовсім скоро всі зможуть побачити результати дослідження наслідків підриву Каховської ГЕС
Наслідки підриву окупантами Каховської ГЕС
Олександр Рувін також повідомив, що, за висновками вибухотехнічної експертизи, вже відомо, в яких місцях були вибухи на Каховській ГЕС. За його словами, комісії вже відомо, як було встановлено вибухові пристрої та яким порядком були проведені підриви. Деталі будуть оприлюднені згодом, оскільки ще триває розслідування. Утім, факти підриву вже відомі, докази є, й органи досудового розслідування працюють над цим.
- Актуальне
- Важливе