Вихід до другої лінії оборони РФ та просування в перспективі: військовий експерт Коваленко пояснив важливість деокупації Урожайного
Завдяки деокупації Урожайного на Донеччині Сили оборони України мають прямий вихід на другу лінію оборони росіян саме в цій локації
Про це в ефірі Еспресо розповів військовий експерт Олександр Коваленко
"Після Урожайного відкривається шлях до Старомлинівки. Це один із дуже серйозних опорних пунктів у російських окупантів вже по другій лінії оборони. Ми можемо говорити про те, що зараз Сили оборони України мають прямий вихід на другу лінію оборони росіян саме в цій локації. Далі - це процес розширення плацдарму, особливо по лівому флангу", - сказав він.
Коваленко додав, що Урожайне дозволяє ЗСУ по лівому флангу розширювати плацдарм і мати вихід на ще один цікавий населений пункт - невеличке село Керменчик.
Читайте також: Згурець спрогнозував, де росіяни спробують вибудувати нову лінію оборони після деокупації ЗСУ Урожайного
"Це не тільки населений пункт на одному з шляхів, там є дуже важливий об'єкт - це панівна висота. Контроль над якою нам дозволить мати вогневий контроль по всьому радіусу дії нашої артилерії. Урожайне - це дійсно дуже важливий здобуток, який в перспективі значно змінить ситуацію на цій локації і спричинить просування та інші наші інтенсивні дії по другій лінії оборони ворога", - підсумував експерт.
Контрнаступ ЗСУ на півдні: хронологія
12 червня заступниця міністра оборони Ганна Маляр розповіла, що ЗСУ звільнили 7 населених пунктів та просунулися на 6,5 км вперед.
Згодом в Міністерстві оборони України офіційно підтвердили звільнення села П’ятихатки в Запорізькій області. Підрозділи на Таврійському напрямку просунулися до 7 км.
24 червня Сили оборони України підтвердили звільнення територій під Красногорівкою у Донецькій області, які були під контролем окупантів з 2014 року.
Пізніше стало відомо, що ЗСУ деокупували село Рівнопіль Донецької області. Воно розташоване у Волноваському районі Донецької області. Армія РФ окупувала населений пункт у березні 2022 року.
5 липня на території Запорізької області президент України Володимир Зеленський утворив десять військових адміністрацій і призначив їхніх керівників.
13 липня Генштаб повідомив, що на напрямках Новоданилівка - Широка Балка; Мала Токмачка - Новопокровка ЗСУ мали деякі успіхи.
27 липня 35-а окрема бригада морської піхоти разом зі 129-ю бригадою ТРО "Арей" звільнили село Старомайорське на Донеччині.
29 липня заступниця міністра оборони Ганна Маляр заявила про успіхи на Бердянському і Маріупольському напрямках.
31 липня повідомлялося загалом за час контрнаступу українські військові звільнили на півдні понад 204 кв.км території.
1 серпня військовослужбовець ЗСУ Олександр Войтко заявив, що на захід від Вугледара тривають бої за Приютне й Новодонецьке.
4 серпня заступниця міністра оборони Ганна Маляр заявила, що Сили оборони подекуди вже прорвали першу лінію оборони на півдні й перейшли на проміжну.
5 серпня командувач Сил підтримки ЗСУ бригадний генерал Дмитро Герега розповів, що на окупованих територіях росіяни облаштували багатоешелоновану систему інженерних загороджень, яка складається з декількох смуг протяжністю від 10 до 40 км кожна з достатньо великою щільністю. Це викликає складність для Сил оборони у веденні наступальних дій на південному напрямку.
10 серпня у Генштабі заявили, що Сили оборони мали успіх біля Урожайного та південно-східніше Старомайорського.
15 серпня речник Генерального штабу Збройних Сил України Андрій Ковальов повідомив, що ЗСУ мали успіх у напрямку Урожайного, закріплюються на досягнутих рубежах.
16 серпня заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила, що українські військові повністю звільнили Урожайне в Донецькій області. Сили оборони закріплюються на досягнутих рубежах
- Актуальне
- Важливе