Аналітика

Пріоритети "Рамштайн-10". Колонка Сергія Згурця

Сергій Згурець
15 березня, 2023 середа
22:09

Серед потреб ЗСУ є кілька пріоритетів - це ППО та засоби ППО. Також пріоритетним напрямком є боєприпаси для артилерії та зразки артилерії, запасні частини та пакети технічного обслуговування

Зміст

Зустріч у форматі "Рамштайн"

Сьогодні, 15 березня, у робочому форматі стартувало десяте засідання, яке було пов'язане з визначенням переліку та обсягів озброєння, що потрібне для задоволення першочергових потреб ЗСУ. І серед таких потреб є декілька пріоритетів. Один з них - ППО та засоби ППО. Знову на засіданні згадували про постачання Patriot, SAMP/T та ракети для ЗРК. Наступним пріоритетним напрямком є боєприпаси для артилерії та зразки артилерії, запасні частини та пакети технічного обслуговування. Коли ми говоримо про боєприпаси, то йдеться про потребу України від 250 тис. до 600 тис. боєприпасів на місяць, мова йде про калібри 155 мм. До цього часу Україні вже було поставлено 1 млн таких снарядів, але цього, з огляду на інтенсивність бойових дій, замало.

Міністр оборони США Ллойд Остін на засіданні "Рамштайн-10" заявив про пошук інноваційних рішень, аби пришвидшити виготовлення боєприпасів. Зараз розгортається нове виробництво у США, де раніше на рік виготовляли лише 19 тис. боєприпасів, а за два роки збираються підняти виготовлення до 90 тис. на місяць. Такі показники є значними, але недостатніми.

Збільшується виготовлення боєприпасів і у європейських країнах, які збираються підняти темпи виготовлення з 300 тис. до 600 тис. боєприпасів калібру 155 мм. на рік. Зараз так само в Європі розконсервовуються підприємства. У Болгарії починається виготовлення боєприпасів радянських калібрів, які нам також потрібні, навіть більше, ніж боєприпаси калібрів НАТО. Від боєприпасів багато залежить, з огляду на поточні бойові дії, а особливо у контексті підготовки до контрнаступу ЗСУ.

"Рамштайн-10" також має пришвидшити процес передачі озброєнь, про які домовлялися раніше. Тут насамперед йдеться про бронетехніку і танки. Було сказано про танкову коаліцію, до якої увійшли 9 країн з потенціалом у 150 танків Leopard трьох модифікацій. Крім цього є і Challengers, і Abrams, і понад 500 танків Т-72, частину яких ми вже отримали. Тому, Остін і говорив на засіданні "Рамштайн-10" про те, що ці постачання бронетехніки мають створити імпульс на полі бою, а цієї техніки має вистачити для оснащення 9 механізованих та танкових бригад. Але, повторюсь, такі речі ми частково чули й на минулому Рамштайні. Темпи надходження танків є повільнішими, ніж ми хочемо. Однак перші танки Leopard вже в Україні, 40 військовослужбовців пройшли підготовку для 10 танків. Але цього замало з огляду на контрнаступ, а темпи постачання мають бути пришвидшені, на що і натякав міністр оборони Остін.

Окрім танків протягом наступного місяця маємо отримати також нові винищувачі, але це поки умовно нові винищувачі. Це не будуть винищувачі 4-го покоління плюс, які просить Україна, а це МіГ-29 з запасів Польщі та Словаччини. Загалом йдеться про 12 або 14 літаків МіГ-29 з Польщі та 11 зі Словаччини. Всі ці літаки виготовлені до 1992 року, хоча деякі з них пройшли модернізацію. Частина цих літаків може бути використана у бойових діях, а частина піде на деталі для того, аби відновити ті зразки МіГ-29, які у нас вже є. Тобто ми говоримо про те, що з одного боку "Рамштайн-10" є робочим, всі питання зрозумілі та скеровані на посилення наших наступальних та оборонних можливостей. Але розуміємо, що питання часу відіграє ключову роль. Сподіваємося, що "Рамштайн-10" буде серйозним поштовхом, аби й попередні, і нинішні обіцянки були реалізовані максимально швидко.

Безпілотники – розвідники

Сучасна війна - це війна артилерії й безпілотників. Артилерія - це сила та вогонь, яка випалює ворога. А безпілотники - це очі, які допомагають шукати ворожі цілі й корегувати вогонь наших засобів враження. Саме ці дві складові поєднані у роботі наших артилерійських бригад і наших артпідрозділів. Але, як саме? Такі подробиці варто з'ясовувати у людей, які в цьому добре розбираються.

Артем Романюков, командир підрозділу ЗСУ, розказав про свій унікальний підрозділ, який забезпечує цілі для тих, хто стріляє. "Там, де потрібно підсилення нашої артилерії або потрібно краще розвідати, там підключаємось ми й допомагаємо на тих напрямках, де цього не вистачає. Ми працюємо фактично на всіх ділянках фронту. Я називаю нас аутсорс (англ. outsourcing - використання іншого джерела або ресурсу) артилерійської розвідки або підрозділ за викликом. Працюємо там, куди викличуть на допомогу", - пояснює він..

Командир підрозділу ЗСУ зазначив, що безпілотники є складовою, без якої не рухається артилерійська розвідка: "Прогрес безпілотних летальних апаратів зумовлює й прогрес нашого руху до кращої розвідки цілей. Від якісної нічної камери залежить те, чи зможемо ми вночі виявити цілі. Наскільки далеко працює нічна оптика, наскільки далекий зум, наскільки ми можемо наблизити об'єкт та роздивитися, що там. Ми часто бачимо замасковані об'єкти. Але, щоб віддати команду на ураження треба буди на 100% впевненим, що це ворожа техніка. Що цей об'єкт заслуговує, щоб на нього витрачати снаряд. Контрбатарейна боротьба ведеться контрбатарейними радарами. Також засоби радіотехнічної розвідки можуть використовуватися для того, щоб визначати райони, де розташовані цілі. Спектр діяльності нашого підрозділу достатньо великий, але безпілотники займають перше місце".

Романюков підкреслив, що дальність радіуса безпілотника залежить від насиченості ворожими системами ППО на тому чи іншому напрямку. Можна мати довгий бойовий радіус. Але залетівши на 10-15 км вглиб за лінію зіткнення, можна стикнутися з протидією ворожої ППО. Коли йдеться про розвідку, йдеться про висоти, з яких можна дивитися на об'єкт, який цікавить. Можна стати легкою мішенню. Більш важливий не радіус, а час у повітрі. Важлива опція, коли безпілотник має змогу довго перебувати у повітрі. Якщо є комбінована оптика, можна працювати й вдень, і вночі. Завдання передати відеосигнал і сигнал управління на відстань десь 100-150 км - нетривіальна задача. Сучасні бойові радіуси - це 100 км для серйозних апаратів, які ведуть розвідку. Не ті, які летять в один кінець, щоб виконати місію й залишитися там, а ті, які ведуть розвідку й мають передавати сигнали та приносити інформацію у реальному часі.

Артем додав, що багато клопоту доставляє ворожий РЕБ. Як тільки безпілотник підіймається у повітря й наближається до лінії зіткнення, можна не розраховувати на сигнал навігації. Наші західні партнери не вірять, що може бути така щільність засобів придушування. Складно літати під дією РЕБ. І це вагома протидія БПЛА. Протирадіолокаційні ракети є загрозою радіолокаційній станції. Ми маскуємося, щоб ворог з повітря не зміг знайти нас.

Романюков зауважив, що закордонні зразки БПЛА кращі за параметрами та надійніші в експлуатації за зразки українського виробництва. Але це не означає, що українськими безпілотниками неможливо працювати. Однак зрозуміло, в якому напрямку треба розвиватися, коли працюєш з іноземними зразками.

Теги:
Читайте також:
  • USD 41.15
    Купівля 41.15
    Продаж 41.65
  • EUR
    Купівля 43.43
    Продаж 44.11
  • Актуальне
  • Важливе
2024, п'ятниця
22 листопада
00:19
війна з Росією
Росія захопила Дальнє на Курахівському напрямку, - DeepState
2024, четвер
21 листопада
23:04
Володимир Зеленський
Другий цьогоріч крок Путіна до ескалації війни, сильної реакції світу немає, - Зеленський про удар ракетою нового типу
23:03
Ексклюзив
Микола Княжицький
Ми не повинні дозволяти казати, що програємо війну без підтримки США, треба шукати варіанти, - Княжицький
22:48
Алроса
Російський виробник алмазів "Алроса" анонсував зупинку низки шахт і скорочення працівників
22:37
Робота з відновлення електропостачання Херсон
Ракетні атаки РФ на вихідних пошкодили три з пʼяти теплоелектростанцій ДТЕК, - Reuters
21:51
Білий Дім
Кремль заявив, що попередив США про удар ракетою нового типу, Білий дім - що повідомив Україні та союзникам
21:51
поїзд в Карпатах
У Харків і Карпати: Укрзалізниця запускає нові рейси внутрішньго сполучення
21:26
Метт Гейтц
Кандидат Трампа у генпрокурори Гетц відмовився від запропонованої посади
21:21
Ексклюзив
Володимир Путін та Дональд Трамп
Путін хоче вплинути на Трампа та виторгувати більше: військовий експерт про запуск ракети нового типу
21:17
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
РФ, ймовірно, попередила США про застосування міжконтинентальної ракети, інакше Америка та НАТО зреагували б у відповідь. Колонка Сергія Згурця
20:03
У музеях Ватикану запрацювали вісім україномовних аудіогідів
20:02
OPINION
Як я заробив на Помаранчевій революції
19:56
Оновлено
путін
Путін заявив, що РФ вдарила по Дніпру новою балістичною ракетою середньої дальності "Орешнік"
19:42
Оновлено
Беньямін Нетаньягу
МКС видав ордер на арешт Нетаньягу. В Єрусалимі назвали рішення "антисемітським", а в ЄС пообіцяли заарештувати прем'єра Ізраїлю
19:04
МЗС України
Україна задіяла механізми ООН і НАТО через запуск росіянами нового типу ракети, - МЗС
18:59
Александар Вучич
"Ніхто не блефує": президент Сербії Вучич прокоментував ймовірний удар РФ міжконтинентальною ракетою
18:46
Енергосистема, електроенергія, обстріли
Одна та дві черги: Укренерго оприлюднило інформацію про відключення електроенергії на 22 листопада
18:43
МВФ
У МВФ пообіцяли ухвалити рішення щодо наступного траншу для України найближчими тижнями
18:38
Оновлено
Росіяни атакували ракетою адмінбудівлю в Кривому Розі: кількість поранених зросла до 31, серед них діти
18:28
Огляд
S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля
S.T.A.L.K.E.R. 2. Гра, яку чекали 15 років. Усе, що треба знати про український феномен гейм-індустрії
18:26
Бронювання військовозобов'язаних працівників
За час аудиту 5% підприємств втратили статус критично важливих, - Мінекономіки
18:19
евакуація
У Краснопіллі на Сумщині оголосили обов'язкову евакуацію населення
18:05
OPINION
Удар по Дніпру МБР "Рубіж": паніка недоречна
17:59
санкції проти Росії
США запровадили нові санкції проти банківського сектору РФ
17:49
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі
Міністр оборони Британії Гілі пообіцяв посилити підтримку України через "дуже явну ескалацію з боку Путіна"
17:42
держдума РФ
Держдума РФ ухвалила трирічний бюджет із рекордними видатками на війну в 2025 році
17:33
Ексклюзив
імпорт електроенергії
"Залишилось протриматися ще місяць, а далі буде все позитивно": енергетичний експерт про імпорт електроенергії
17:33
Ма Шенкунь
Новопризначений посол Китаю розпочав роботу в Україні
17:30
Ексклюзив
ядерна зброя
Використовувати без ядерного боєзаряду нема сенсу: Defense Express про міжконтинентальну ракету "Рубеж"
17:05
Ангела Меркель
"Готовий накинутися в будь-який момент": Меркель у мемуарах згадала про враження від Путіна
17:02
Віктор Ляшко
У бюджеті заклали 190 млн грн на збереження репродуктивних клітин військовослужбовців, - Ляшко
16:58
Війна з Росією, ЗСУ
На фронті з початку доби сталося 114 боєзіткнень: росіяни активізувалися на Покровському напрямку
16:47
Дмитро Фірташ
Велика Британія ввела санкції проти Фірташа та його дружини
16:33
Ексклюзив
українські біженці в ЄС
Влада взагалі не знає, де перебувають українці у світі, - експерт з міграційної політики
16:33
росія, санкції
The Guardian: Як Росія може відповісти на дозволи Великобританії та США Україні завдавати удари по її території їхніми ракетами?
16:31
Валерій Залужний
"Перед Україною вже стоїть не Росія": Залужний вважає, що у 2024 році розпочалася Третя світова війна
16:21
Оновлено
ППО
Ракетна атака по Дніпру: РФ могла вдарити міжконтинентальною балістичною ракетою "Рубеж"
16:02
Ексклюзив
Спеціальний представник України з питань Близького Сходу та Африки Максим Субх
"За останній рік було відкрито 7 нових посольств в Африці": спецпредставник України Субх
16:00
OPINION
Ракетою "Рубіж" Москва цілила у голови на Заході
15:37
Наріман Джелялов
Понад 60 кримських політв’язнів потребують термінової меддопомоги, - Джелял
Більше новин