Аналітика

Пріоритети "Рамштайн-10". Колонка Сергія Згурця

Сергій Згурець
15 березня, 2023 середа
22:09

Серед потреб ЗСУ є кілька пріоритетів - це ППО та засоби ППО. Також пріоритетним напрямком є боєприпаси для артилерії та зразки артилерії, запасні частини та пакети технічного обслуговування

Зустріч у форматі "Рамштайн"

Сьогодні, 15 березня, у робочому форматі стартувало десяте засідання, яке було пов'язане з визначенням переліку та обсягів озброєння, що потрібне для задоволення першочергових потреб ЗСУ. І серед таких потреб є декілька пріоритетів. Один з них - ППО та засоби ППО. Знову на засіданні згадували про постачання Patriot, SAMP/T та ракети для ЗРК. Наступним пріоритетним напрямком є боєприпаси для артилерії та зразки артилерії, запасні частини та пакети технічного обслуговування. Коли ми говоримо про боєприпаси, то йдеться про потребу України від 250 тис. до 600 тис. боєприпасів на місяць, мова йде про калібри 155 мм. До цього часу Україні вже було поставлено 1 млн таких снарядів, але цього, з огляду на інтенсивність бойових дій, замало.

Міністр оборони США Ллойд Остін на засіданні "Рамштайн-10" заявив про пошук інноваційних рішень, аби пришвидшити виготовлення боєприпасів. Зараз розгортається нове виробництво у США, де раніше на рік виготовляли лише 19 тис. боєприпасів, а за два роки збираються підняти виготовлення до 90 тис. на місяць. Такі показники є значними, але недостатніми.

Збільшується виготовлення боєприпасів і у європейських країнах, які збираються підняти темпи виготовлення з 300 тис. до 600 тис. боєприпасів калібру 155 мм. на рік. Зараз так само в Європі розконсервовуються підприємства. У Болгарії починається виготовлення боєприпасів радянських калібрів, які нам також потрібні, навіть більше, ніж боєприпаси калібрів НАТО. Від боєприпасів багато залежить, з огляду на поточні бойові дії, а особливо у контексті підготовки до контрнаступу ЗСУ.

"Рамштайн-10" також має пришвидшити процес передачі озброєнь, про які домовлялися раніше. Тут насамперед йдеться про бронетехніку і танки. Було сказано про танкову коаліцію, до якої увійшли 9 країн з потенціалом у 150 танків Leopard трьох модифікацій. Крім цього є і Challengers, і Abrams, і понад 500 танків Т-72, частину яких ми вже отримали. Тому, Остін і говорив на засіданні "Рамштайн-10" про те, що ці постачання бронетехніки мають створити імпульс на полі бою, а цієї техніки має вистачити для оснащення 9 механізованих та танкових бригад. Але, повторюсь, такі речі ми частково чули й на минулому Рамштайні. Темпи надходження танків є повільнішими, ніж ми хочемо. Однак перші танки Leopard вже в Україні, 40 військовослужбовців пройшли підготовку для 10 танків. Але цього замало з огляду на контрнаступ, а темпи постачання мають бути пришвидшені, на що і натякав міністр оборони Остін.

Окрім танків протягом наступного місяця маємо отримати також нові винищувачі, але це поки умовно нові винищувачі. Це не будуть винищувачі 4-го покоління плюс, які просить Україна, а це МіГ-29 з запасів Польщі та Словаччини. Загалом йдеться про 12 або 14 літаків МіГ-29 з Польщі та 11 зі Словаччини. Всі ці літаки виготовлені до 1992 року, хоча деякі з них пройшли модернізацію. Частина цих літаків може бути використана у бойових діях, а частина піде на деталі для того, аби відновити ті зразки МіГ-29, які у нас вже є. Тобто ми говоримо про те, що з одного боку "Рамштайн-10" є робочим, всі питання зрозумілі та скеровані на посилення наших наступальних та оборонних можливостей. Але розуміємо, що питання часу відіграє ключову роль. Сподіваємося, що "Рамштайн-10" буде серйозним поштовхом, аби й попередні, і нинішні обіцянки були реалізовані максимально швидко.

Безпілотники – розвідники

Сучасна війна - це війна артилерії й безпілотників. Артилерія - це сила та вогонь, яка випалює ворога. А безпілотники - це очі, які допомагають шукати ворожі цілі й корегувати вогонь наших засобів враження. Саме ці дві складові поєднані у роботі наших артилерійських бригад і наших артпідрозділів. Але, як саме? Такі подробиці варто з'ясовувати у людей, які в цьому добре розбираються.

Артем Романюков, командир підрозділу ЗСУ, розказав про свій унікальний підрозділ, який забезпечує цілі для тих, хто стріляє. "Там, де потрібно підсилення нашої артилерії або потрібно краще розвідати, там підключаємось ми й допомагаємо на тих напрямках, де цього не вистачає. Ми працюємо фактично на всіх ділянках фронту. Я називаю нас аутсорс (англ. outsourcing - використання іншого джерела або ресурсу) артилерійської розвідки або підрозділ за викликом. Працюємо там, куди викличуть на допомогу", - пояснює він..

Командир підрозділу ЗСУ зазначив, що безпілотники є складовою, без якої не рухається артилерійська розвідка: "Прогрес безпілотних летальних апаратів зумовлює й прогрес нашого руху до кращої розвідки цілей. Від якісної нічної камери залежить те, чи зможемо ми вночі виявити цілі. Наскільки далеко працює нічна оптика, наскільки далекий зум, наскільки ми можемо наблизити об'єкт та роздивитися, що там. Ми часто бачимо замасковані об'єкти. Але, щоб віддати команду на ураження треба буди на 100% впевненим, що це ворожа техніка. Що цей об'єкт заслуговує, щоб на нього витрачати снаряд. Контрбатарейна боротьба ведеться контрбатарейними радарами. Також засоби радіотехнічної розвідки можуть використовуватися для того, щоб визначати райони, де розташовані цілі. Спектр діяльності нашого підрозділу достатньо великий, але безпілотники займають перше місце".

Романюков підкреслив, що дальність радіуса безпілотника залежить від насиченості ворожими системами ППО на тому чи іншому напрямку. Можна мати довгий бойовий радіус. Але залетівши на 10-15 км вглиб за лінію зіткнення, можна стикнутися з протидією ворожої ППО. Коли йдеться про розвідку, йдеться про висоти, з яких можна дивитися на об'єкт, який цікавить. Можна стати легкою мішенню. Більш важливий не радіус, а час у повітрі. Важлива опція, коли безпілотник має змогу довго перебувати у повітрі. Якщо є комбінована оптика, можна працювати й вдень, і вночі. Завдання передати відеосигнал і сигнал управління на відстань десь 100-150 км - нетривіальна задача. Сучасні бойові радіуси - це 100 км для серйозних апаратів, які ведуть розвідку. Не ті, які летять в один кінець, щоб виконати місію й залишитися там, а ті, які ведуть розвідку й мають передавати сигнали та приносити інформацію у реальному часі.

Артем додав, що багато клопоту доставляє ворожий РЕБ. Як тільки безпілотник підіймається у повітря й наближається до лінії зіткнення, можна не розраховувати на сигнал навігації. Наші західні партнери не вірять, що може бути така щільність засобів придушування. Складно літати під дією РЕБ. І це вагома протидія БПЛА. Протирадіолокаційні ракети є загрозою радіолокаційній станції. Ми маскуємося, щоб ворог з повітря не зміг знайти нас.

Романюков зауважив, що закордонні зразки БПЛА кращі за параметрами та надійніші в експлуатації за зразки українського виробництва. Але це не означає, що українськими безпілотниками неможливо працювати. Однак зрозуміло, в якому напрямку треба розвиватися, коли працюєш з іноземними зразками.

Читайте також:
Київ
+8°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • USD 37.5
    Купівля 37.5
    Продаж 38.28
  • EUR
    Купівля 40.42
    Продаж 41.2
  • Актуальне
  • Важливе
2023, неділя
2 квітня
10:51
Секретар РНБО Олексій Данілов
Секретар РНБО Данілов запропонував 12 кроків щодо деокупації Криму
10:41
Мелітополь
В окупованому Мелітополі пролунали вибухи у локомотивному депо
10:20
Ексклюзив
Морська піхота, ЗСУ, українські військові
Динаміка боїв на Бахмутському напрямку інтенсивно змінюється, - полковник СБУ Костенко
10:20
Троє британців перебувають у полоні талібів в Афганістані, - Sky News
10:18
Володимир Путін та прем'єр-міністр Вірменії Нікола Пашинян
В уряді Вірменії заявили, що не арештовуватимуть Путіна після ратифікації Римського статуту
10:05
OPINION
Віктор Каспрук
Як швидко усунути Путіна
10:00
Протитанкові укріплення біля міста Гірське
Окупанти везуть до Запорізької області пірамідальні протитанкові споруди "зуби дракона", - Андрющенко
09:53
Російські воєнні злочинці в бігах. Французький паспорт та висока посада в компанії з ОАЕ для Магомеда Гаджиєва?
09:43
Окупанти
Британська розвідка: РФ втратила в Україні до 200 тис. людей, але більшість смертей сталися через небойові причини
09:22
обстріл Херсонщина
Минулої доби РФ випустила 290 снарядів по Херсонщині, пошкоджено будинки, є загиблий і поранені
08:57
Слов'янськ, дитячий садок
Дітей зі Слов'янська евакуюватимуть примусово: опікунів, які відмовлятимуться, позбавлять обов'язків, - адміністрація
08:40
OPINION
Микола Княжицький
В очі потрібно дивитися не Путіну і не Сі Цзіньпіню, а тим, хто є нашими справжніми друзями
08:37
Ексклюзив
Епіфаній, Митрополит Київський і всієї України
Під час війни Лавру перетворили на антиукраїнський "Антимайдан", - Епіфаній
08:37
Авдіївка
Минулого дня від дій загарбників 5 жителів Донеччини дістали поранення
08:23
Інфографіка
На фото знищена військова техніка окупантів
За добу Росія втратила в Україні 560 військових, 4 артсистеми, 2 танки й БПЛА
08:10
Фінляндія
Фінські правоохоронці заморозили активи російського центру науки і культури в Гельсінкі
08:05
OPINION
Петро Охотін
Ми будемо країною стартапів, авантюристів і науки
07:55
Жозеп Боррель
ЄС виступатиме проти будь-яких зловживань з боку Росії під час головування в ООН, - Боррель
07:30
Вадим Гутцайт
Повномасштабне вторгнення забрало життя 262 спортсменів, - міністр
07:08
За затриманим у РФ журналістом стежили російські силовики, - WSJ
06:45
окупанти крим
Окупанти продовжують паспортизацію жителів та чинити мародерство, а ЗСУ відбили понад 7 атак, - Генштаб
06:20
путін, путлер
Кремль не досяг воєнних цілей, поставлених до кінця березня, - ISW
01:31
Росіяни обстріляли приватні будинки та критичну інфраструктуру у Херсонській області
00:37
Мексика, повітряна куля
У Мексиці загорілась повітряна куля: щонайменше двоє людей загинули
2023, субота
1 квітня
23:54
Додон та Путін
"Наші вже поруч". На мітингу в Молдові Додон закликав "з Росією дружити"
23:40
Данило Заморило
Боксера Заморила змусили прибрати прапор України під час нагородження на турнірі в Литві
23:20
білоруські та російські військові
Протягом тижня у Гомелі сіло сім великих вантажних бортів армії Росії, - ЗМІ
22:33
міномет
На Сумщині за день зафіксовано 46 прильотів внаслідок російських обстрілів
22:11
"Борусія" - "Баварія", Бундесліга
"Баварія" впевнено перемогла "Борусію" у матчі за перше місце в Бундеслізі
22:07
Оновлено
Митрополит УПЦ (МП) Павло після рішення суду
Заарештований митрополит Павло не хотів одягати електронний браслет
22:01
на фото: ЗСУ
Росіяни на тимчасово окупованих територіях обмежують пересування громадян України, які не отримали паспорти РФ, - Генштаб
21:51
Ексклюзив
Сі Цзіньпін
Китай грає на виснаження всіх ключових гравців, - Клімкін
21:48
окупанти, орки
Під час відступу з Василівки, що на Запоріжжі, окупанти планують ліквідувати колаборантів, - партизани
21:28
Митрополит УПЦ (МП) Павло зі своїм адвокатом Олегом Поваляєвим у залі суду
На два місяці з браслетом. Митрополиту Павлу присудили цілодобовий домашній арешт
21:23
Михайло Мудрик, Челсі, АПЛ, чемпіонат Англії
"Челсі" несподівано програв "Астон Віллі" в АПЛ: Мудрик відіграв 57 хвилин і змарнував 2 гольові моменти
21:03
Ексклюзив
митрополит Павел (Лебедь)
Час вседозволеності Павла закінчився: за його дії також несе відповідальність митрополит Онуфрій, - митрополит ПЦУ Драбинко
20:55
Морська піхота, ЗСУ, українські військові
Морпіхи знищили за день 5 окупантів і сховище з боєприпасами
20:53
Володимир Зеленський
Головування в Радбезі ООН доводить повне банкрутство таких інституцій, - Зеленський
20:46
Ексклюзив
Путін
Дві людини зараз правлять у Росії, - Піонтковський
20:38
Володимир Зеленський
Швейцарія приєдналася до десятого санкційного пакету Євросоюзу, - Зеленський
Більше новин