Аналітика

ЗСУ потрібно 600 тис. боєприпасів для підготовчого етапу наступальних дій. Колонка Сергія Згурця

Сергій Згурець
26 квітня, 2023 середа
23:48

Противник і далі намагається використовувати свої сили на трьох найгарячіших напрямках - Бахмут, Мар'їнка та Авдіївка, де тривалий час намагається протискати нашу оборону

Зміст

Кількість ворожої сили на території України

Почну нашу воєнну рубрику з того, що сьогодні, 26 квітня, пресцентр Міністерства оборони оголосив дані про те, скільки ворожої сили та зброї перебуває зараз на нашій землі. На цей момент Росія у війні проти України використовує близько 369 тис. вояків, і приблизно 6 тис. одиниць важкого озброєння. Кілька днів тому ми наводили інфографіку, де показували інші дані, які готував Пентагон для свого керівництва. Там позначені дані, що російських військових на території України перебуває 168 тис.

(на інфографіці нижче попередні дані від Пентагону)

Ми можемо зробити висновок, що насправді у даних Пентагону враховані лише ті війська, які розгорнуті на першій лінії. Загалом у противника набагато більше сил - до 370 тис. на різних ділянках фронту. Можемо говорити, що ворог і далі намагається використовувати свої сили на трьох найгарячіших напрямках - Бахмут, Мар'їнка й Авдіївка, де тривалий час намагається протискати нашу оборону.

Ситуація у Бахмуті

Ігор Лапін, спецпризначенець, офіцер ЗСУ, народний депутат VIII скликання, вважає, що питання Бахмута буде вирішено найближчим часом, і це питання буде вирішено не на користь утримання Бахмута за будь-яку ціну. За словами Лапіна, зараз серйозна ситуація поблизу Хромового та щодо утримання логістичних ланцюжків. На думку офіцера, в захисників Бахмута слабо підготовлена друга, третя та четверта лінія ешелону оборони. Він вважає, що це пов'язано з тим, що всі сили приділялися саме першій лінії оборони Бахмута. Лапін розповів про ситуацію, коли ворог ще підходив до Бахмута, бійці ЗСУ кричали, що потрібно рити окопи. На превеликий жаль, до середньої ланки командного складу, мало хто дослуховувався. Намагалися зобов'язати командирів виділяти певну кількість особового складу з лопатами, які мали рити позаду позицій. У той час, коли інші підрозділи особового складу тримали лінію оборони у кількості 50% від того, що мало там бути. Так було минулого року, так є і зараз - каже Лапін. І додає: техніка, яка мала б забезпечувати риття окопів, відсутня. Екскаватори, трактори могли б рити другу та третю лінії, не потрапляючи під обстріли. Офіцер ЗСУ каже, що не бачив бетонозмішувачів, які їхали б з бетоном у бік другої та третьої лінії та "зубів дракона", які виставляли б на небезпечних напрямках. Те ж саме він сказав про лісовози з Волині, Рівненщини, Житомирщини, які їхали б з лісом, щоб укріплювати бліндажі й робити багатоешелоновану оборону. Тому, на переконання Лапіна, питання Бахмута стоїть дуже гостро.

Офіцер ЗСУ зауважив, що росіяни зробили політичний піар із взяття Бахмута - все вперлося у це місто. У них десять місяців тільки Бахмут, ніби від нього залежить уся історія фронту. На думку Лапіна, єдиний телемарафон не впорався з протидією російського тиску на тему Бахмута: "генії комунікації" повелися, що ми Бахмут тримаємо". Нардеп минулого скликання вважає, що Бахмут виконує головну місію - відтягує на себе багато російських резервів, утилізує вагнерівців, за деякими оцінками ці підрозділи на 80% перестали існувати. Бахмут стягує на себе колосальну кількість російського угруповання, тим самим звільняючи можливості на інших напрямках для підготовки контрнаступу. Ігор Лапін розповідає, що на південному напрямку росіяни вибудовують дві-три лінії оборони. У разі відступу вони мають можливість десь ще закріпитися. Офіцер вважає, що прийдеться залишати Бахмут.

Лапін додав, що може нависнути небезпека над наступними містами Донеччини, такими як Костянтинівка, Краматорськ, Слов'янськ.

"Чи зайняли ми там панівні висоти, з урахуванням того, що у Бахмуті ми тримаємо оборону у бетоні багатоповерхівок і підвалів? Чи готові запасні рубежі? Це питання зараз не можу озвучувати", - сказав він мені.

Офіцер повідомив, що є багато готових рубежів, а також є проблеми у такій підготовці. Є проблеми з технікою та матеріалами. Можна було б використовувати, каже Лапін, техніку "Великого будівництва" та бетон, щоб укріплювати ешелони нашої оборони.

Скільки снарядів треба ЗСУ для наступу

А далі до іншої теми – боєприпаси. Ця тема залишається актуальною особливо на тлі сьогоднішніх подій, де країни ЄС так і не змогли домовитися про умови спільних закупівель боєприпасів для України. А наступний раунд цих переговорів перенесений десь на п'ятницю, 28 квітня. Ми розуміємо, що від постачання боєприпасів значною мірою залежить готовність наших підрозділів та бригад виконувати бойові задачі на полі бою як в обороні, так і у форматі підготовки до широкомасштабних наступальних дій.

Сьогодні, 26 квітня, з'явилися дані в американських спеціалізованих виданнях про кількість боєприпасів, які були передані Україні за весь період бойових дій на поточний етап. На березень ми отримали від США аж півтора мільйона стандартних боєприпасів калібру 155 мм. Також ми отримали 7 тис. високоточних боєприпасів Excalibur та близько 14 тис. снарядів для дистанційного мінування. Звісно, вже левова частина цих боєприпасів застосована на полі бою, тому що наші військові говорять, що боєприпасів потрібно все більше і більше.

Тепер трошки статистики по нашому використанню боєприпасів на день і скільки нам їх потрібно. Всі сходяться до того, що у середньому українська армія використовує десь 90 тис. пострілів калібру 155 мм на місяць, тобто йдеться фактично від 3 до 4 тис. пострілів на добу. У той час як у противника цей показник становить близько 10 тис. пострілів, тобто певна перевага у боєприпасах у ворога зберігається. Також слід розуміти, що ці боєприпаси нами використовуються лише з натівських гармат. На сьогодні ми отримали десь 350 гармат калібру 155 мм, відповідно, ці гармати несуть на собі основний тягар вогневого протистояння з РФ. Звісно, у нас є гармати радянського калібру, яких набагато більше, десь у межах 1500, але дістати боєприпаси радянського виробництва набагато складніше, ніж отримати боєприпаси натівського зразка.

Скільки нам потрібно боєприпасів для наступу? Є попередні оцінки, що у будь-якому разі ці 350 гармат, хоча якісь з них потребують ремонту, тому близько 300 гармат потребують в ідеальному варіанті десь 600 тис. боєприпасів на місяць. Це та норма, яка необхідна на підготовчий етап наступальних дій, потім для ведення самих наступальних дій, де артилерія зіграє вирішальну роль, і власне – для створення запасів.

Які перспективи отримання цих боєприпасів? Можемо стверджувати, що після "Рамштайну", перемовин та очікуваного візиту президента Південної Кореї до США, який відбудеться у цей четвер, 27 квітня, нарешті буде порушено питання щодо отримання нами через США близько 500 тис. снарядів від Південної Кореї. Тобто Сполучені Штати беруть в оренду у Південної Кореї ці боєприпаси, які потім повернуть, щоб дотриматися правого поля Південної Кореї щодо непостачання боєприпасів у зони конфліктів. Отже, потенційно є всі передумови, що для наступальних дій у форматі підготовки нашого наступу українська армія буде мати достатню кількість боєприпасів. Також до цього буде додаватися значна кількість високоточних боєприпасів типу Excalibur, ефективність яких набагато більша у порівнянні зі стандартними боєприпасами. Крім того, пам'ятаємо про HIMARS та їхні боєприпаси з підривом у повітрі, які ефективні у боротьбі з силами противника. І залишається ще два резервних варіанти, коли буде критична потреба: з одного боку – збільшення кількості боєприпасів, які ми потенційно зможемо взяти з запасів країн НАТО, а другий момент – розконсервування та постачання касетних боєприпасів калібру 155 мм, які США мають у достатній кількості. Можемо очікувати, що у критичний момент можна нарешті перейти оці "червоні лінії", які існують поки що у головах американських законодавців, і все-таки розблокувати цей важливий компонент для посилення ЗСУ, з точки зору постачання великої кількості боєприпасів калібру 155 мм.

Теги:
Читайте також:
  • USD 41.14
    Купівля 41.14
    Продаж 41.65
  • EUR
    Купівля 43.09
    Продаж 43.85
  • Актуальне
  • Важливе
2024, понедiлок
25 листопада
09:02
Ракети KN-23/KN-24, які КНДР передала Росії
"Містить компоненти з п'яти країн": ГУР розповіло, з чого складаються ракети KN-23/KN-24, які КНДР передала Росії
08:51
новини Львівщини
Росіяни зранку атакували Харків: зайнялася пожежа, є постраждалі
08:45
Хезбола, Ліван
"Може статися протягом кількох днів": ізраїльський посол у США заявив, що Ізраїль та "Хезболла" близькі до підписання угоди про перемир'я
08:45
Пресреліз
Моя прекрасна колонізація - обкладинка документального фільму
Культурний аншлюс України: вийшов фільм "Моя прекрасна колонізація", про те як серіали та шоубіз перетворювали українців на росіян
08:36
Оновлено
Війна з Росією, ЗСУ
За добу на фронті сталося 217 боєзіткнень: найактивніші росіяни на Курахівському напрямку
08:35
Оновлено
Румунія, прапор Румунії
Вибори у Румунії: перемогу у першому турі здобув антизахідний кандидат Калін Георгеску
08:29
У Вільнюсі на житловий будинок упав вантажний літак: загинув пілот
08:00
OPINION
Найстрашніша зима завжди та, що попереду
07:56
Розбита техніка окупантів
За добу війни в Україні росіяни втратили 6 танків, 22 артсистеми та 1610 військових
07:50
Ексклюзив
свічка
Росіяни заборонили вшановувати пам'ять жертв Голодоморів на окупованій Херсонщині, - голова пресофісу ОВА
07:50
Російські військові
Російські війська просуваються значно швидше, ніж протягом усього 2023 року, - ISW
07:47
Оновлено
ППО
РФ безперервно запускає групи БПЛА по Україні: у Запоріжжі - постраждав підліток
07:11
ізраїльський авіаудар по Бейруту
"Хезболла" випустила по Ізраїлю близько 250 ракет і безпілотників. ЦАХАЛ вдарив у відповідь
06:29
Оновлено
Ракетоносій "калібрів"
Армія РФ утримує у Чорному морі два кораблі: один носій "калібрів"
06:15
Білий дім, освітлений синім і білим кольорами
Чинна і майбутня адміністрації США тісно співпрацюють щодо питань нацбезпеки, - наступник Саллівана
05:40
Росія з КНДР
Війська КНДР уже мали бої з ЗСУ, - очільник Генштабу
00:07
Росіяни перетнули річку Оскіл неподалік від Дворічного на Харківщині, - DeepState
2024, неділя
24 листопада
23:58
Олександр Сирський і блогери
"Відверто обговорили ситуацію на фронті": Сирський зустрівся з блогерами, які висвітлюють військові теми
23:49
Кароль Навроцький
Називає Галичину "Східною Малопольщею", виправдовує операцію "Вісла": що відомо про боксера та історика Кароля Навроцького, висунутого ПіС кандидатом у президенти Польщі
23:48
Вибух
РФ вдарила ракетами по Чернігівщині: постраждав 28-річний чоловік
23:34
президентські вибори в Румунії
Вибори президента Румунії: екзитполи назвали тих, хто виходить у другий тур
23:12
Ексклюзив
"Росіяни продемонстрували європейським країнам дистанцію": дипломат Чалий про удар 21 листопада по Дніпру
22:28
Иркут МС-21 ближньо-середньомагістральний пасажирський літак
В Анталії загорівся російський літак, який прилетів із Сочі
22:15
Оновлено
Карпати, УПЛ
"Кривбас" обіграв "Оболонь", "Верес" здобув нічию у грі з "Олександрією". Результати та розклад 14-го туру УПЛ
22:09
Ексклюзив
ядерна зброя
Треба припинити публічні дискусії і ухвалити політичне рішення, - ексміністр енергетики Плачков про можливість створення в Україні ядерної зброї
22:08
РФ намагається запровадити штучний інтелект у БПЛА, щоб вони "спілкувалися" між собою й оминали українську ППО, - The Guardian
21:49
В Україні запустили додаток "єППО", в якому можна повідомляти про повітряні цілі
Як кожен українець може допомогти ППО за допомогою застосунку ЄППО: пояснення від Міноборони
21:40
Марія та Михайло Грушевські. Київ, 1928 рік
Вірив у "хороших рускіх", розпустив армію, визнав СРСР: рівно 90 років тому на лікуванні у Кисловодську загадково помер Михайло Грушевський
21:25
Дональд Трамп
Конгресмен Волц заявив, що Трампа "надзвичайно непокоїть кровопролиття" в Україні
21:18
застосунок Дія
У Дії" з’явиться опція отримання та продовження дозволів на володіння зброєю
20:53
Адель
"Буду страшенно сумувати": співачка Адель заявила про паузу у музичній кар'єрі
20:37
Володимир Зеленський
"Працюємо з партнерами для встановлення деталей": Зеленський про удар РФ новою ракетою по Дніпру
20:23
Генератори та зброя: Литва передала Україні новий пакет допомоги
20:06
OPINION
Це війна, яка пропонує Цивілізації вибір
20:01
Ексклюзив
ППО THAAD
Чи можна протидіяти ракеті "Орешнік" та наскільки це ефективно: пояснив авіаексперт Криволап
19:43
Дмитро Медведєв
Медведєв: потенційно ми можемо передати свої ядерні технології ворогам США
19:18
Лондонське Сіті
На Вестмінстерському мосту в Лондоні четверо чоловіків влаштували бійку: один з них - у лікарні з ножовим пораненням
18:53
Андрій Сибіга
Сибіга: партнери України повинні надати нам ППО, здатне перехоплювати нові ракети Росії
18:49
Інтерв’ю
путін
Захід має чітко дати зрозуміти Путіну: якщо він збирається вести глобальну війну, то вона буде, - російський опозиційний експерт Морозов
18:40
Оновлено
БПЛА "шахед", безпілотник, дрон
Вдень 24 листопада РФ запустила по Україні кілька груп БПЛА: на Київщині пошкоджено промислове підприємство
Більше новин