Аналітика

Якими ракетами росіяни били по ГЕС, цілі та наслідки масованої атаки 26 серпня. Колонка Сергія Згурця

26 серпня, 2024 понедiлок
20:26

Під час атаки ворог намагався зруйнувати Київську ГЕС. За даними Defense Express, ворог використовував декілька ракет для ударів по Київській ГЕС - "Кинджал", дві ракети "Калібр" і одну ракету Х-101

Зміст

Атака РФ 26 серпня

Сьогодні 26 серпня вночі й зранку РФ завдала по Україні комбінованого удару з використанням дронів, крилатих керованих ракет наземного, повітряного і морського базування. Було використано понад 100 ракет та близько сотні ударних дронів типу "шахед". Поки що Повітряні сили не надали деталізації щодо засобів нападу й статистику збиття ракет і дронів. У липні та серпні ворог здебільшого використовував "шахеди" і незначну кількість ракет. Росіяни накопичували ракети для атаки, яка відбулася сьогодні. Постраждали 15 областей України внаслідок ракетного ворожого обстрілу.

Російські загарбники вкотре цілили насамперед по об'єктах енергетичної структури нашої держави. Під час атаки ворог намагався зруйнувати Київську ГЕС. За даними Defense Express, ворог використовував декілька ракет для ударів по Київській ГЕС - "Кинджал", дві ракети "Калібр" і одну ракету Х-101. Що було збито? Було збито "Кинджал", один "Калібр" впав або був збитий, також збита ракета Х-101. Одна ракета "Калібр" зачепила трансформаторну станцію на Київській ГЕС.

Це визнали наші чиновники, говорячи про те, що прориву греблі й критичних пошкоджень станції немає. Це правда, тому що греблі збудовані таким чином, що спроможні витримати значну кількість ударів, і балістичних ракет. Але зараз ворог намагається цілити у найбільш вразливі місця на ГЕС.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба сказав, що існує два конкретних рішення, які наші партнери можуть прийняти, щоб допомогти нам якнайшвидше покласти край російському терору. По-перше, це підтвердити право України на далекобійні удари по всіх легітимних військових цілях вглиб території РФ. Думаю, що мова йде про можливість використання ATACMS на глибину 300 кілометрів. Це те, що нам вкрай потрібно. По-друге, це згода на використання можливостей наших партнерів для збиття ракет та безпілотників, що наближаються до їхнього повітряного простору.

Сьогодні один з безпілотників чи крилата ракета залетіла в простір Польщі, але Польща цей безпілотний літальний апарат не збивала. Зараз вони намагаються з'ясувати, що знову відбулось, тому що не вперше російські ракети залітають в простір країни НАТО, але реакції майже немає.

Ракета-дрон "Паляниця"

Поки немає дозволу на використання ATACMS, Україна намагається розширити арсенал власних засобів знищення російських цілей, летовищ та інших військових об'єктів. Варто згадати, що на День Незалежності президент України сказав про те, що вперше було використано ракету-дрон під назвою "Паляниця". Є досить непросте відео, де складно розібратися, що має відношення до балістичних ракет, а що до ракети-дрона "Паляниця", тому що на відео показані фрагменти створення балістичних ракет на Південному машинобудівному заводі.

Є схема ракети-дрона "Паляниця", який має дальність до 600 км. На відео пояснюється, що мета створення розробки – можливість знищення російських об'єктів в глибині території РФ. Ця розробка була здійснена за півтора року. Більше технічних показників щодо цього дрону не надається, але це абсолютно зрозуміло, бо важливо, що така система створена. Тепер треба домогтися масштабування і того, щоб наші військові ефективно використовували цей новий засіб знищення ворога, так само, як російські загарбники відчули силу цієї зброї.

На мапі бачимо зону ураження російських об'єктів, які можуть підпадати під вплив цього далекобійного засобу. Сподіваюсь, що "Паляниця" пройде шлях, який пройшли далекобійні дрони й FPV-дрони, які в руках наших військових стали надійним засобом стримування та знищення противника.

Робота українських дронарів на лінії фронту

Юрій Федоренко, командир батальйону ударних безпілотних авіаційних комплексів "АХІЛЛЕС" 92-ї окремої штурмової бригади імені кошового отамана Івана Сірка з Харківського напрямку, розповів, що противник періодично вживає масовані ударно-штурмові дії, а останнім часом залучає броньовану та легкоброньовану техніку. Ворог свої завдання по Харківській області не виконує, Сили оборони в єдиній злагодженій роботі достатньо надійно протидіють. Щодо ворожої живої сили, то більшість з них гине ще на шляху сполучення, а решту зустрічають українські штурмові підрозділи та ефективно знищують. Під час штурмових дій окупанти втрачають понад 70% своєї легкоброньованої техніки. Під час останнього штурму було ліквідовано 12 одиниць російської військової техніки, тобто це так звані сараї – БМП, танки, які обварені зверху металевим захистом. За таким захистом перебуває штурмова піхота противника, яку також нищать.

Командир батальйону зазначив, що завдяки безпілотним системам налагоджена доставка необхідної провізії, гумвантажів, боєприпасів на передню лінію зіткнення, щоб зайвий раз не ризикувати особовим складом. Додатково засоби БПЛА зараз дозволяють бити ворога значно далі, ніж це було влітку 2023 року, зокрема, і на території РФ. Це відбувається коштом модернізації тих засобів БПЛА, які у нас є, також масштабування державних програм та постійна підтримка українців у набутті спроможностей Сил оборони. Попри низку бюрократичних проблем та ті виклики, які є в середині держави, так чи інакше військово-промисловий комплекс, приватні компанії розвиваються, отримують фінансування, відповідно, українські захисники мають мінімальний необхідний ресурс для ефективного виконання завдань на полі бою.

Офіцер пояснив щодо потреб у БПЛА на полі бою, то один розрахунок за світловий день може застосувати 50 FPV-дронів, якими буде знищено або пошкоджено 30 цілей противника. Орієнтовно, на сьогодні така статистика. Якби у нашого підрозділу на день було 100 дронів, то ми б успішно застосували всі 100, відповідно, уражених ворожих цілей було 50-60. Тому розвідувальних та ударних дронів ніколи не буде вдосталь. Це питання не тільки України, а й РФ, бо і там не можуть повною мірою забезпечити засобами БПЛА свої війська. Відповідно, чим більше розвідувальних дронів, тим краще бачимо ворога, а чим більше ударних – ефективніше знищуємо противника.

Федоренко підкреслив, що Україна зараз попереду противника щодо модернізації FPV-дронів, а саме, додання автоматичного наведення, який має додатково обходити засоби РЕБ, підвищити ефективність застосування наших FPV. Якщо говорити про оптоволокно, то ця розробка є не тільки у РФ. Низка компаній в Україні також створюють такі розробки, які використовуються на полі бою. Тому ці засоби під певні задачі будуть використовуватися не тільки окупантами, а й Силами оборони. Є упевненість, що і системи РЕБ будуть максимально синхронізовані та нададуть можливості українським оборонцям отримати мінімальний вплив радіоелектронного придушення шляхом застосування дружнього РЕБу.

Теги:
Читайте також:
Київ
+24°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 40.89
    Купівля 40.89
    Продаж 41.37
  • EUR
    Купівля 45.31
    Продаж 46.01
  • Актуальне
  • Важливе
2024, неділя
8 вересня
11:43
шахед
Росіяни вночі атакували Вилкове на Одещині: є руйнування
11:41
Кіберфахівці ГУР атакували низку російських підприємств, які виготовляють елементи зброї
11:38
Іран
Іран спростовує заяви про постачання Росії балістичних ракет
11:19
осінь
Тиждень в Україні розпочнеться комфортною погодою, - синоптикиня Наталка Діденко
11:11
Оновлено
Вибух на АТП у Києві 8 вересня
У Києві на автотранспортному підприємстві вранці стався вибух: загинули троє людей
11:10
БПЛА "шахед", безпілотник, дрон
Під час нічної атаки на Україну російські дрони порушили повітряний простір Румунії
10:48
Грант Шаппс
Ексміністр оборони Британії Шаппс закликав уряд країни дозволити Україні бити ракетами Storm Shadow по території Росії
10:27
Балістика, ракета, шахед, дрон, атака
За тиждень росіяни випустили по Україні майже 300 "шахедів" і понад 60 ракет, - Зеленський
10:09
OPINION
Чи завадять американські JASSM іранським ракетам для Росії
10:01
різдво пресвятої богородиці
Різдво Пресвятої Богородиці: заборони та традиції
09:35
Очільник ЦРУ: Ризик ядерного удару РФ по Україні був реальним у 2022 році
09:11
сили ППО
Вночі РФ атакувала Україну чотирма ракетами Х-59 та 23 БПЛА: скільки знищила українська ППО
08:33
Ілон Маск
Щоб побудувати там місто: Маск розповів, коли відправлятиме кораблі з екіпажем на Марс
08:27
Оновлено
ЗСУ війна фронт
Минулої доби на фронті зафіксували 183 боєзіткнення: Покровський та Курахівський напрямки залишаються найгарячішими
08:22
Алієв
Президент Азербайджану Алієв заявив, що може допомогти в мирних переговорах РФ та України
08:10
Інтерв’ю
Глен Грант
Полковник Грант: Росіяни сподіваються на прорив, кидаючи тисячі резервів і утримуючи бронетехніку, щоб потім проїхатися на ній до Києва
08:04
OPINION
Віктор Каспрук
Чи розпочне Путін війну проти Молдови
08:01
Анонс
Кріштіану Роналду, збірна Португалії, Ліга націй
Ліга націй: розклад матчів і трансляцій 8 вересня
07:57
Реджеп Тайїп Ердоган
Ердоган закликав ісламські країни створити альянс проти Ізраїлю
07:37
Удар по Сумах 8 вересня
Окупанти вночі атакували авіацією Суми: є загиблі та поранені, серед них - діти
07:27
втрати окупантів
Втрати армії РФ на фронті сягнули 625 тисяч військових
07:21
Португалія допоможе відбудувати школи на Житомирщині
Португалія відправила в Україну 6 пожежних гелікоптерів Ка-32
00:06
Оновлено
Віктор Циганков (праворуч), Україна - Албанія
Ліга націй: результати усіх матчів 7 вересня
2024, субота
7 вересня
23:57
Інфографіка
Збірна України з плавання, естафета, Паралімпіада-2024
Паралімпіада-2024: який вигляд має медальний залік після 10-го дня Ігор
23:43
Оновлено
Юхим Конопля (праворуч), Україна - Албанія
Україна програла Албанії на старті Ліги націй
23:43
Владислав Кабаєв (ліворуч), Україна - Албанія
Україна - Албанія 1:2. Онлайн-трансляція стартового матчу Ліги націй
23:37
Іранський президент Масуд Пезешкіян
Столицю Ірану перенесуть ближче до Перської затоки
23:32
вогонь, полум'я, пожежа
Росія вдарила по цивільній інфраструктурі Полтави
22:29
Окупанти, Донеччина
"Вхід через сарай": партизани виявили командний пункт росіян на Донеччині
22:18
Кирило Буданов
Буданов: переламу в цій війні ще немає для жодної зі сторін
22:02
Із тимчасово окупованої території повернули 12-річного хлопця
21:47
Саміт ЄС, Олаф Шольц
Шольц звернувся до українських біженців, просить знайти роботу
21:47
Оновлено
Атака на Херсонщину
Ворог від ранку атакує Херсонщину КАБами, дронами та артилерією: є загиблий та поранені
21:42
Жителька Білгородщини знайшла у російських солдат вкрадений у неї квадроцикл
"Й до хати залізли, прикинь!" Жителька Білгородщини побачила у солдат РФ вкрадені в неї речі
21:41
Курська область
Жителям підконтрольних ЗСУ населених пунктів Курщини показують новини, заборонені на росТБ
21:23
Хвіча Кварацхелія, збірна Грузії, Ліга націй
Грузія розбила Чехію у матчі суперників України у Лізі націй
21:11
На узбережжя Одещини винесло мертвих дельфінів: яка причина
20:41
Андрій Трусов, Паралімпіада-2024
Україна завоювала ще 2 золота на Паралімпіаді: у плаванні та дзюдо
20:37
Ексклюзив
Віталій Портников
Російсько-українські перемовини про закінчення війни в принципі неможливі, - Портников
20:36
Вільям Бернс
Директор ЦРУ Бернс: восени 2022 року існував реальний ризик застосування РФ ядерної зброї
Більше новин