В ISW підтвердили просування ЗСУ на двох напрямках
10 вересня Збройні сили України провели успішні наступальні операції і просунулися під Бахмутом та на лінії Авдіївка-Донецьк
Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).
Повідомляється, що українські сили продовжували просуватися на південь від Роботиного в західній частині Запорізької області і просунулися поблизу Бахмута 10 вересня. Геолокаційні кадри показують, що українські сили просунулися на схід від Новопрокопівки.
За словами речника Таврійського угруповання військ України Олександра Штупуна, українські війська продовжують просування в районі Роботиного і звільнили на цьому напрямку 1,5 квадратних кілометрів території.
Речник Генерального штабу України та Східного угруповання військ Ілля Євлаш повідомив, що українські сили досягли невизначеного успіху поблизу Кліщіївки Донецької області.
Зокрема, 10 вересня українські війська вели наступальні дії на лінії Авдіївка-Донецьк і, як повідомляється, просунулися.
Голова Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш заявив, що українські війська закріпилися в Опитному 8 вересня. У населеному пункті тривають бої. Російський мілблогер підтвердив, що ситуація в Опитному непроста, а в містах тривають бої. Міністерство оборони Росії стверджувало, що російські сили відбили українські атаки поблизу Водяного та Красногорівки.
Контрнаступ ЗСУ на півдні: хронологія
12 червня заступниця міністра оборони Ганна Маляр розповіла, що ЗСУ звільнили 7 населених пунктів та просунулися на 6,5 км вперед.
Згодом в Міністерстві оборони України офіційно підтвердили звільнення села П’ятихатки в Запорізькій області. Підрозділи на Таврійському напрямку просунулися до 7 км.
24 червня Сили оборони України підтвердили звільнення територій під Красногорівкою у Донецькій області, які були під контролем окупантів з 2014 року.
Пізніше стало відомо, що ЗСУ деокупували село Рівнопіль Донецької області. Воно розташоване у Волноваському районі Донецької області. Армія РФ окупувала населений пункт у березні 2022 року.
5 липня на території Запорізької області президент України Володимир Зеленський утворив десять військових адміністрацій і призначив їхніх керівників.
27 липня 35-а окрема бригада морської піхоти разом зі 129-ю бригадою ТРО "Арей" звільнили село Старомайорське на Донеччині.
31 липня повідомлялося, що загалом за час контрнаступу українські військові звільнили на півдні понад 204 кв.км території.
4 серпня заступниця міністра оборони Ганна Маляр заявила, що Сили оборони подекуди вже прорвали першу лінію оборони на півдні й перейшли на проміжну.
16 серпня заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила, що українські військові повністю звільнили Урожайне в Донецькій області. Сили оборони закріплюються на досягнутих рубежах.
17 серпня Генштаб повідомив, що українські військові мають успіх біля Урожайного. Згодом стало відомо, що ворог намагався відновити втрачене положення в районі Урожайного Донецької області, проте безуспішно
19 серпня британська розвідка заявила, що Сили оборони продовжують вести наступ вздовж річки Мокрі Яли на Донеччині.
Українські сили просунулися на північ від Роботиного на заході Запорізької області. На думку аналітиків ISW, це дозволятиме ЗСУ почати наступ на менш замінованих ділянках лінії оборони РФ і сприятиме швидшим досягненням України.
23 серпня Генштаб повідомив, що Сили оборони мали успіх і закріплювалися на рубежах Новоданилівки та Новопрокопівки Запорізької області.
27 серпня речник пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку Олександр Штупун повідомив, що Збройні Сили України просуваються на південь від населеного пункту Роботине у Запорізькій області до села Новопрокопівка.
28 серпня заступниця міністра оборони Ганна Маляр заявила, що українські військові офіційно звільнили село Роботине Запорізької області.
29 серпня Генштаб повідомив, що ЗСУ мали успіх у напрямку Новоданилівка - Вербове Запорізької області.
8 вересня в ISW підтвердили успіхи Сил оборони під Бахмутом та в районі Вербового на Запоріжжі. Того ж дня стало відомо, що українські захисники мають успіх в районі південніше Роботиного.
- Актуальне
- Важливе