Росія – терорист: 10 найкривавіших терактів країни-окупанта
Вбивства російськими окупантами українців стали наймасовішими терористичними актами за останні десятиліття. Ракетні обстріли найбільш людних місць – торгових центрів, вокзалів, шкіл, лікарень, пологових і просто черги за хлібом – Росія позиціонує як удари по військових об'єктах. Криваві атаки проти людяності вже забрали життя сотень цивільних українців
Еспресо зробив добірку масованих терактів російських загарбників, які розпочали повномасштабну війну 24 лютого і цинічно знищують все живе на своєму шляху.
Вінниця
14 липня російська армія вдарила ракетами по центру Вінниці. Три ракети влучили в офісне приміщення. За уточненими даними, о 10:50 сталося влучання на паркувальний майданчик поблизу дев'ятиповерхового Будинку побуту "Ювілейний". Виникла пожежа, що перекинулася на автостоянку.
За даними ДСНС станом на 19:40 14 липня загинуло 23 людини, госпіталізовано 64, у важкому стані перебуває 34 особи, триває пошук 42 людей.
Обстріл розглядається як воєнний злочин, ведеться досудове розслідування за статтею про порушення методів та засобів ведення війни. Зауважимо, ракетний удар стався під час конференції у Гаазі, присвяченій воєнним злочинам Росії
Кременчук
27 червня Росія вдарила по торговому центру "Амстор" в місті Кременчук Полтавської області, де загинули 20 людей, а на момент початку повітряної тривоги повідомляли, що там могло бути понад 1000 цивільних. Зараз відомо більш як про 20 жертв, лікарі надали допомогу 59 постраждалим. Ракетний удар по торговельному центру в Кременчуці був цілеспрямований. Більшість загиблих - не впізнані, оскільки тіла дуже сильно обгоріли.
фото: reuters
Часів Яр
Ввечері 9 липня окупанти обстріляли Часів Яр із реактивних систем залпового вогню "Ураган". Влучання сталось у п'ятиповерховий житловий будинок, де було повністю зруйновано два під'їзди. Загалом виявлено тіла 48 загиблих людей, з них 1 дитина, врятовано з під завалів дев'ятеро.
Тоді Міноборони Росії заявляло, що ракетним ударом по Часовому Яру нібито "було знищено понад триста націоналістів". Удару завдано з установкою БМ-27 "Ураган" (за іншими даними — балістичними ракетами "Іскандер (ОТРК)".
фото: reuters
Маріуполь
9 березня окупанти цілеспрямовано розбомбили пологовий будинок у Маріуполі. Російські літаки скинули декілька бомб, у результаті будівля була зруйнована. Внаслідок авіаудару сімнадцять людей постраждало, троє загинуло.
фото: DW
16 березня окупаційні війська скинули бомбу на Маріупольський драматичний театр. Зруйнована центральна частина будівлі. На час авіаудару в сховищі театру переховувались мирні жителі та біженці.Там ховались від 500 до 1200 людей. За даними Associated Press, загинули 600 людей.
фото: bbc.com
Ще один авіаудар стався по школі мистецтв в Маріуполі. Там ховались приблизно 400 людей. Інформація щодо кількості постраждалих невідома
Одеса
23 квітня, напередодні Великодня, Одеса вчергове піддалася ракетній атаці: росіяни випустили 6 крилатих ракет з літаків з району Каспійського моря, 2 з яких були збиті системами ППО, 4 інші влучили по житловій багатоповерхівці та військовому об'єкту. Близько 14:30 завдано ракетного удару по цивільній інфраструктурі, внаслідок чого відбулося загоряння в житловому будинку. Через атаку загинули 8 осіб (у тому числі немовля), близько 20 людей зазнали поранень. Тоді від російської ракети в Одесі загинула Валерія Глодан, її тримісячна донька та мати.
фото: pravda.com.ua
28 червня, ракетами знову масовано обстріляли Одеську область.
Один зі снарядів влучив у багатоповерховий будинок. Інша ж ракета прилетіла в базу відпочинку в Білгород-Дністровському районі. Станом на 1 липня, кількість жертв обстрілів росіянами Одещини житлового будинку та бази відпочинку склала 20 людей.
16 з них загинули внаслідок ракетного удару по житловому будинку, інші ж 4, серед яких є дитина - внаслідок удару по базі відпочинку. Постраждали 38 людей.
Білогорівка
7 травня о 16:37 росіяни скинули на школу в селищі Білогорівка під Лисичанськом потужну авіабомбу. В цей час там, у підвалі, переховувалися майже 90 людей.
60 людей найімовірніше загинули. Авіабомба розірвалася всередині, здійнялася пожежа і температура була критичною, кисню не залишилося. 27 врятували, семеро з них поранені.
фото: novynarnya
Краматорськ
8 квітня російські військові завдали ракетного удару по залізничному вокзалу у Краматорську, що на Донеччині, звідки здійснювалася евакуація і де перебували близько чотирьох тисяч цивільних.
фото: reuters
Унаслідок обстрілу загинули понад 50 людей, з них п'ятеро — діти. Ще 98 людей зазнали поранення. Російські чиновники та пропаганда поширювали щодо ракетного обстрілу різні фейки: "відсутність" ракет Точка-У на озброєнні Росії, обстріл "по скупченню ЗСУ", "обстріл Україною" своїх територій. А телеграм-канали повідомляли, що ціллю обстрілу були українські військові та техніка. Згодом у Кремлі почали заявляти, що Росія непричетна до цього.
фото: reuters
Харків
1 березня росіяни завдали удар по центру Харкова двома ракетами. Внаслідок російських ударів зазнали пошкодження Харківська міськарада, Оперний театр, філармонія. У Харківській ОДА були вибиті усі вікна, територію навколо завалило камінням. Внаслідок цього удару загинули 29 людей. Серед загиблих в обладміністрації — волонтерки Юлія Здановська та Валерія Ютіна.
фото: reuters
27 червня війська РФ обстріляли житловий масив Північна Салтівка та Немишлянський район Харкова. Кількість жертв внаслідок російських обстрілів Харкова 27 червня збільшилася до дев’яти, а поранених – до 29.
Чернігів
Обстріл черги за хлібом у Чернігові — масове вбивство внаслідок артилерійського обстрілу російськими військами, яке сталось 16 березня у житлового району Чернігова. В результаті обстрілу загинуло чотирнадцять мирних жителів, що стояли в черзі за хлібом. Удар з важкої артилерії було завдано приблизно о 10:00 годині ранку. В результаті атаки в тому числі загинув 67-річний громадянин США.За підсумками обстрілу, Чернігівська обласна прокуратура порушила кримінальну справу за фактом масового вбивства.
фото: novynarnya
Миколаїв
Удар крилатої ракети по будівлі Миколаївської ОДА. 24 людини загинули. Обстріл будівлі Миколаївської обласної адміністрації здійснили російські війська 29 березня близько 08:45 під час боїв за Миколаїв. Ракетний удар наполовину зруйнував будівлю. 5 квітня Миколаївська обласна військово-цивільна адміністрація опублікувала список загиблих, який містить 37 людей. Це 17 співробітників ОДА, 10 представників тероборони, 6 військовослужбовців, 2 працівники Господарського суду та директор КП "Госптехобслуговування"
фото: reuters
Як заявляв радник президента Михайло Подоляк, російські ракетні обстріли українських міст є "схваленою військовою стратегією" країни-агресора. "У Кремлі живуть за посібниками з ведення воєн середньовіччя: вірять, що жорстокі злочини можуть зламати волю українців і змусити їх "до миру за будь-яку ціну". Але це не працює: кожен теракт об'єднує суспільство і наближає поразку РФ. Прийде час розплати", – зазначив Подоляк.
Стежте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb- Актуальне
- Важливе