Аналітика

Військових КНДР використовуватимуть у перших хвилях нових штурмів на Курщині. Колонка Сергія Згурця

4 листопада, 2024 понедiлок
22:35

Курщина стає зоною, де незабаром відбудуться бойові дії за участю північнокорейських військових. Це буде фактом безпосереднього залучення третьої країни до війни Росії проти України

Зміст

Ситуація на Курщині

Почну огляд з Курської області, де з 6 серпня діють наші військові та утримують плацдарм, який дещо зменшився з 1200 км² до 700 км². На витіснення наших військ ворог уже скерував понад 50 тис. своїх військових на додачу до 8 тис., які раніше були на прикордонні. Російські втрати на цій ділянці з серпня становлять понад 18 тис. військових вбитими та пораненими.

Але зараз Курщина стає зоною, де ось-ось відбудуться бойові дії за участю північнокорейських військових. Це буде фактом безпосереднього залучення третьої країни до війни Росії проти України. Відомо, що Північна Корея відправила до Росії від 10 до 12 тис. військових, серед яких 500 офіцерів та 3 генерали. Зокрема, це командувач сил спеціальних операцій, начальник розвідки та начальник оперативного управління генштабу КНДР. Це свідчить про те, що північнокорейці прагнуть здобути новий бойовий досвід, хоча він може бути для них і останнім.

Вояки з Північної Кореї пройшли підготовку на полігонах РФ. Російська сторона навчала їх взаємодії з артилерією, розчищенню окопів, використанню дронів, а це для них новий досвід . Однак бойового застосування північнокорейських військових ще не було. 

Є повідомлення від українського Центру протидії дезінформації, який повідомив про удар по скупченню північнокорейських військових на Курщині, але поки що деталей немає.

А наші військові з Курської області зазначають, що цих північнокорейців зараз розподіляють серед російських десантних бригад. Зокрема, у 51-й та 137-й полки 106-ї дивізії, туди скеровано до 2000 північнокорейських військових, а також у 56-й десантно-штурмовий полк і 11-ту окрему десантно-штурмову бригаду. 

Наразі бойові дії на Курщині стали менш інтенсивними, що, ймовірно, пов'язано з перегрупуванням російських сил. Послаблення ворожих атак може свідчити про включення північнокорейських військових до бойових порядків армії РФ, яких, можливо, використовуватимуть у перших хвилях нових штурмів.

Щодо бойових дій на Курщині, то можна очікувати активізації насамперед у трикутнику Любимівка - Зелений Шлях - Новоіванівка, де проходить логістичний шлях від Кореневого до Суджі. Для нас цей напрямок є важливим, і противник це розуміє. Можна очікувати посилення дій саме на цьому напрямку.

Варто згадати, що на Курщині діють наші потужні бригади. Часто лунають твердження, що їх слід перекинути на інші напрямки, зокрема на Покровський та Курахівський, аби стримувати противника. Але тут військово-політичне рішення переважає над певною військовою доцільністю. 
Слід розуміти, що ці бригади на Курщині знищують значну кількість російських сил і утримують там ворога, який може бути використаний на інших напрямках. До того ж ці бригади використовують якісну західну техніку, зокрема БТР Stryker, що забезпечує ефективні дії наших десантників на Курщині. 

Стало відомо, що в новому пакеті американської допомоги було передано понад 200 одиниць БТР Stryker, що є значним посиленням для наших бригад. Але техніки потрібно більше, а також більше ефективно навчених військових. Цей симбіоз має створити перевагу над ворогом. 

Лимано-Куп'янський напрямок

Далі розглянемо, як така перевага реалізується на інших напрямках війни з РФ, зокрема на Лимано-Куп'янському напрямку, де оборону тримає бригада Національної гвардії "Рубіж".
Данило Борисенко, начальник розвідки зенітного ракетно-артилерійського дивізіону бригади НГУ "Рубіж", розповів, що на Лимано-Куп’янському напрямку за останню добу противник здійснив понад 20 спроб штурмових дій, які українськими захисниками були успішно відбиті. Ворог зазнає значних втрат, але не припиняє намагань просуватися вперед. 

Основна стратегія окупантів залишається незмінною – тактика малих піхотних груп, однак були зафіксовані випадки використання ними бронетехніки включно з танками, БМП, МТ-ЛБ. І тут головну роль грають оператори FPV, які завдають ураження противнику ще на підступах до наших передових позицій навіть за 1-2 км на шляхах висування.

Начальник зенітного ракетно-артилерійського дивізіону бригади "Рубіж" зауважив, що противник почав використовувати засоби РЕБ невеликого, компактного розміру на своїх БПЛА ZALA. Цей РЕБ глушить зв'язок керування з FPV-дроном, якщо його виявляє. Перший захід на ворожий розвідник ZALA був зроблений на нашому дроні зі стандартними частотами керування, яке було заглушено РЕБом, дрон перевернувся і повернувся назад. А вже на другий захід відбувся виліт на модифікованому дроні, який зроблений в лабораторії бригади, і після змін частот керування, ворожого розвідника вдалося успішно знищити. Це приклад того, що напрям FPV постійно прогресує, тому відразу йде процес удосконалення, модифікування дронів.

Військовослужбовець додав, що інтенсивність дій противника різниться залежно від напрямків фронту. Якщо говорити про Лиманський, Сіверський напрямки, то там особливо немає активізації ворога, тобто інтенсивність бойових дій залишається на тому самому рівні. Щодо Куп'янського напрямку, то там більш активно загарбник проводить дії. Противник підступний, дуже швидко вчиться, тому обстановка завжди напружена та складна.

Борисенко зазначив, що спочатку йде модифікація дронів, а під них вже удосконалюються засоби протидії, тобто РЕБ йде на один крок позаду. РЕБ завжди дорожче за FPV-дрон. Варто сказати, один комплекс РЕБ на автомобіль має закривати, як мінімум, чотири діапазони по сигналах керування та два сигнали по передачі відео. 

Основні виробники засобів РЕБ залишають можливість додавати окремі модулі на певні частоти, тобто, маючи вже якийсь комплекс, можна його модифікувати. Крім того, зараз ще починається поширення дронів з керуванням по оптоволокну, на які РЕБ взагалі ніяк не діє, бо вся інформація йде по оптоволоконному кабелю. Навіть в рамках одного підрозділу є багато підтипів дронів: камікадзе, бомбери, дрони для транспортно-логістичних задач, зенітні дрони для пошуку та знищення повітряних цілей. Тобто на сьогодні використовуються дуже широка номенклатура дронів.

Теги:
Читайте також:
  • USD 41.19
    Купівля 41.19
    Продаж 41.67
  • EUR
    Купівля 44.82
    Продаж 45.46
  • Актуальне
  • Важливе
2024, вiвторок
5 листопада
06:05
Оновлено
Shahed-136
Армія РФ запустила "шахеди" по Україні: ситуація зранку 5 листопада
05:47
Оновлено
КНДР провела випробування ракет
Північна Корея запустила балістичні ракети в бік Східного моря
05:27
Російські окупанти без опізнавальних знаків у Криму у 2014 році
На Донеччині для перевезення зброї та боєприпасів окупанти використовують цивільні вантажівки, - "Атеш"
04:34
Сербія
Катастрофа на залізничному вокзалі в Сербії: міністр інфраструктури заявив, що подасть у відставку
03:14
Радбез ООН
РФ в Радбезі ООН уникнула відповіді на запитання про присутність військ КНДР в Росії
02:45
у Вінниці судитимуть автора пропагандистських пісень
Написав гімн для ПВК Вагнер: у Вінниці судитимуть автора пропагандистських пісень
02:20
грузія
У Грузії на низці дільниць анулювали результати голосування
01:37
Ілон Маск
Суд дозволив Маску розігрувати серед виборців по $1 млн на день за підписання петиції про зброю та свободу слова
00:59
російський танкер Nika Spirit
АРМА виставить на аукціон російський танкер Nika Spirit
00:31
ветерани
Держоператор тилу закликав ветеранів долучитися до реформи забезпечення ЗСУ
2024, понедiлок
4 листопада
22:47
Карделл Річардсон і Бріджит Брінк
Прозорість і підзвітність допомоги США: до Києва прибув головний інспектор Держдепартаменту Карделл Річардсон
22:45
Ексклюзив
армія КНДР
Військові КНДР штатно не укомплектовані технікою, і будуть використані як "живе мʼясо", - "Інформаційний спротив"
22:30
Ексклюзив
вибори у США
Раніше польська та українська діаспори у США голосували за республіканців, - журналістка "Голосу Америки" з Вашингтона
22:28
речник Держдепу США Метью Міллер
Солдати КНДР у Курській області можуть вступити у бої найближчими днями, - Держдеп США
22:15
Ексклюзив
Війна з Росією, ЗСУ
"РФ переходить у новий формат": в Інформаційному спротиві оцінили доцільність запровадження в ЗСУ дивізійної системи
22:03
безпілотник
Україна та Литва домовилися спільно виробляти безпілотники
21:35
Петер Пеллегріні, Словаччина
Словацький президент Пеллегріні відхилив усі прохання громадян долучитися до ЗСУ
20:45
Ексклюзив
вибори в США
"Особливо важливо для "хитких" штатів": журналіст Гончаренко розповів, за що голосують американці
20:40
Зеленський
РФ перекинула 11 тис. північнокорейських військових на Курщину, - Зеленський
20:18
Ексклюзив
парламент Молдови
Москва може взяти реванш: ексміністр оборони Шалару про вибори в Молдові
20:03
Коаліція розмінування: Литва передала Україні 230 пікапів і 240 міношукачів
20:00
OPINION
блог Ірина Цілик
Гниль "русского міра" оточила зусібіч
19:53
зерно, зернова угода
Українським морським коридором перевезли понад 80 млн тонн вантажів
19:52
Ґрета Тунберг
Грета Тунберг приїхала до Грузії та доєдналася до акції протесту опозиції
19:52
Rheinmetall незабаром завершить будівництво другого військового заводу в Україні, - Рютте
19:52
Оновлено
Кривбас - Рух, УПЛ
"Зоря" програла ЛНЗ, "Кривбас" втратив очки з "Рухом": результати усіх матчів 12-го туру УПЛ
19:37
кабмін
Кабмін зареєстрував у Раді законопроєкт про ліквідацію МСЕК
19:34
У Києві відкрилася фотовиставка на підтримку журналістів, які перебувають у полоні РФ
19:32
ДСНС
Удар по Ківшарівці 3 листопада: через обстріли РФ з-під завалів будинку неможливо деблокувати людей
19:20
Інстаграм
Instagram використовуватиме ШІ для викриття справжнього віку підлітків
19:12
На Харківщині на вибухонебезпечному предметі підірвалися діти, їх госпіталізували
19:00
ЗСУ, мобілізація
У застосунку Резерв+ запустили бета-тестування онлайн-відстрочок
18:58
Оновлено
Мая Санду (24 грудня 2023 року)
РФ зазнала провалу: Байден, Зеленський та низка світових лідерів привітали Санду з перемогою на виборах у Молдові
18:50
Гривня, 1000 гривень, гроші
Не лише через Дію: в Мінекономіки розповіли, як можна буде отримати "тисячу від Зеленського"
18:50
Ексклюзив
Shahed-136
Україна залежить від китайських постачань комплектуючих так само як Росія, - Defense Express
18:42
Анонс
Via Carpatia 2024: афіша
Українсько-польська зустріч на Via Carpatia: безпека, енергетика, культура
18:41
У Бахмуті ворог влучив у Палац культури імені Мартинова.
В Україні пошкоджені 1179 памʼяток культурної спадщини через агресію РФ
18:29
зенітно-ракетний комплекс NASAMS
Канада відправила Україні систему ППО NASAMS
18:25
Ексклюзив
військовий квиток, мобілізація
"Мобілізаційний резерв ще є": адвокатка Аніщенко пояснила, кого мобілізують, щоб призвати необхідних 160 тис. людей
18:25
Оновлено
Анналена Бербок
Голова МЗС Німеччини Бербок під час візиту до Києва оголосила про виділення €200 млн для України
Більше новин