Огляд

Побоювання за власну безпеку чи реальна допомога Україні: як світ реагує на загрозу вторгнення РФ

Марія Журенко
25 січня, 2022 вiвторок
08:00

У грудні 2021 року інформаційний простір сколихнула низка заяв про загрозу повномасштабного вторгнення РФ на українські території. Провідні ЗМІ світу оприлюднювали і продовжують поширювати дані розвідок, а очільники держав все більше і більше виступають із гучними заявами щодо безпекової сфери та запровадження жорстких санкцій проти Російської Федерації. Еспресо зібрало для вас найважливішу інформацію про загрозу російського вторгнення та реакції світу щодо напруженої ситуації на українських кордонах

Так, у грудні The Washington Post повідомив, що американська розвідка попередила про плани Росії на початку 2022 року вторгнутись до України за участю 175 тис. військових. Повідомлялось, що РФ планує переміщення 100 батальйонних тактичних груп разом із бронетехнікою, артилерією та іншою технікою.

У свою чергу, німецьке видання Bild оприлюднило 4 грудня карту можливого вторгнення Росії до України, яке мало розгортатися у три фази. Зазначалось, що російська армія наприкінці січня - початку лютого 2022 року одночасно завдасть удару з Криму, через окуповані території на Сході, а також з Півночі. 

Фаза 1: Південь

За даними Bild, на першому етапі Росія спробує захопити південь України, щоб забезпечити постачання до Криму та відрізати Україну від моря. Для цього Росія планує використати десантні кораблі, перекинуті з Балтійського моря навесні. З їхньою допомогою танки та війська перекинуть із окупованого Криму на околиці Одеси.

На схід від Одеси, між Фонтанкою та Коблево, РФ планує провести десантну операцію. Тоді російські війська зможуть просунутися на північний схід, повернуть ліворуч і просунуться до Придністров'я, оточивши таким чином Одесу. На Херсонщині планують провести повітряно-десантні операції спецпризначенців, щоб заблокувати мости через Дніпро. Російські танкові частини за підтримки військово-морського флоту та авіації можуть просуватися на захід з окупованого Донбасу, а потім розділитися: частина – у Запоріжжі, частина – у бік Криму. Тоді буде захоплено весь південь, і Путін прокладе коридор із Росії до кордону НАТО з Румунією.

Фаза 2: Північний схід

Паралельно з першою фазою авіація та балістичні ракети можуть намагатись послабити військовий потенціал України по всій країні. Танкові частини Росії можуть перейти кордон у Луганській та Харківській областях та просунутися у Дніпро та Полтаву. Вони матимуть намір оточувати міста та відключати електрику, газ, відрізати доступ до продуктів. За кілька тижнів після цього росіяни можуть почати "рятувати" мирних жителів, вторгаючись у міста, що капітулюють.

Фаза 3: Київ

Далі Кремль може наступати на Київ – з півночі. Участь білоруського диктатора Олександра Лукашенка у вторгненні поки що під питанням, але якщо Білорусь стане відправною точкою для атак, це буде план Росії щодо оточення Києва з північного сходу та північного заходу. Російські війська можуть рушити до лінії Коростень-Умань, щоб відрізати постачання із західних областей України. Тоді можна буде чекати капітуляції Києва та всієї України під тиском Заходу. За прогнозами, якщо такий сценарій буде втілено, Росія може захопити приблизно дві третини України.

Наприкінці грудня 2021 року у російському виданні Meduza заявилась про активне вербування найманців у РФ і ОРДЛО для війни проти України. Вербувальники використовували не тільки "набір по знайомих", але й сайт оголошень Avito.ru. Здебільшого людей шукали у розділі "охорона та безпека", обіцяли високу зарплату й вимагали мати "можливість виїзних відряджень". Один з найманців, якому пропонували долучитися, розповів, що тренувальною базою є центр Міноборони РФ у Веселому під Ростовом-на-Дону, а пропонують учасникам по 240 тис. рублів на місяць. За словами іншого опитаного, платити обіцяли 160 тис. рублів на місці базування та 300 тис. рублів на фронті. Від опитаних стало відомо, що "ЛДНР" сформували "бригади Дирлевангера" (спецкоманда СС, яка під час Другої світової війни масово вбивала мирне населення, - ред.). Угруповання складаються з ексвʼязнів-кримінальників у віці за 45 років і базуються в Донецьку й Луганську.

22 грудня 2021 року секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов повідомив про 122 тис. російських військових, які перебувають біля українського кордону на відстані 200 км, і 143 500 тис. військових - на відстані 400 км.

За словами командувача Військово-морських сил України Олексія Неїжпапи 24 грудня, після окупації Росією Криму у 2014 році чисельність кораблів у Чорноморському флоті РФ збільшилась втричі.

"Східний сусід за ці шість років збільшив чисельність корабельного складу майже втричі. Всі кораблі, які надходили з початку 2015 року, направлялися в Чорноморський флот. Це і шість підводних човнів, і фрегати, і ракетні катери, допоміжні судна, патрульні та інші. Також Чорноморський флот був поповнений береговими ракетними комплексами "Бал" і "Бастіон". Сам Крим зараз - це "непотоплюваний авіаносець", - сказав тоді Неїжпапа.

27 грудня Данілов повідомив, що РФ робить плацдарм в окупованому Криму, адже туди перенаправили понад 600 тис. російських громадян. Проте голова Ради Федеральних зборів РФ Валентина Матвієнко відкинула побоювання українців щодо російського вторгнення. За її словами, Росія "не планує і не планувала" новий напад на Україну.

Станом на 30 грудня 2021 року українська влада не бачила загрози відкритого вторгнення Російської Федерації.

"Якщо казати про велике скупчення, на якому наполягають ЗМІ за кордоном, то ми такого не бачимо. Так, є певне збільшення кількості військових, але ми все відслідковуємо та усвідомлюємо, що там відбувається. Сьогодні загроз відкритої агресії з боку РФ ми не бачимо. Що буде завтра, будемо завтра з вами говорити", - говорив Данілов.

Тоді ж, 30 грудня, президент США Джо Байден та очільник РФ Володимир Путін провели телефонну розмову, яка тривала 50 хвилин. Переговори відбулися на прохання Путіна. Сторони обговорили низку тем, включаючи майбутні дипломатичні відносини з Росією і відведення військ від кордонів України. Помічник російського президента Юрій Ушаков за підсумками розмови Путіна та Байдена сказав, що РФ "потрібен результат переговорів щодо гарантій (безпеки, - ред.), вона його добиватиметься". За словами Ушакова, Путін сказав Байдену, що Росія "поводитиметься так, як поводилися б США у питаннях гарантування своєї безпеки". А прессекретарка Білого дому Джен Псакі заявила, що Байден закликав Росію до деескалації напруженості з Україною.

"Він чітко дав зрозуміти, що Сполучені Штати, їхні союзники та партнери дадуть рішучу відповідь, якщо Росія вторгнеться в Україну", - сказала вона.

Байден також висловив підтримку дипломатії, яка розпочнеться у 2022 році через переговори між США, Росією, НАТО та ОБСЄ щодо безпеки в Європі.

"Президент Байден повторив, що істотний прогрес у цих діалогах може відбутися лише в умовах деескалації, а не ескалації", - додала Псакі.

На початку січня 2022 року на переговорах із президентом України Володимиром Зеленським лідер США Джо Байден висловив підтримку суверенітету України та принципу "нічого про вас без вас". Байден чітко дав зрозуміти, що Сполучені Штати та їхні союзники й партнери дадуть рішучу відповідь, якщо Росія вторгнеться в Україну.

Ситуація на кордоні

4 січня Головне управління розвідки українського Міноборони повідомило, що протягом новорічних свят російські окупаційні війська посилили свої позиції на Донбасі. Так, ворог посилив передові позиції 1 (Донецьк) та 2 (Луганськ) армійських корпусів додатковим особовим складом та засобами вогневого ураження. Російські окупаційні війська вздовж лінії зіткнення розгорнули додаткові елементи системи розвідки, а також збільшили кількість снайперських пар. Під керівництвом офіцерів російських збройних сил окупанти проводили тренування з управління вогнем артилерії з уточненням цілей для ураження на позиціях підрозділів Об'єднаних сил.

У свою чергу, 7 січня The New York Times оприлюднило детальні військові карти, створені на підставі останніх розвідданих про чисельність російських військ на кордонах з Україною. Росіяни оточили територію України з трьох сторін - з півночі, зі сходу та з півдня, тобто з окупованого РФ українського Криму.




11 січня стало відомо про початок перекидання Російською Федерацією військових вертольотів до українських кордонів. За інформацією The New York Times, стягування російських військ сповільнилося, але біля українських кордонів ще залишаються близько 100 тис. військових. Високопоставлені представники Адміністрації президента США підкреслили, що можливий наступ може бути відкладено до лютого, якщо вдарять сильні морози. Оскільки саме по замерзлій землі легше перекидати важку техніку.

Того ж дня стало відомо про початок навчань зі стрільбами у Воронезькій, Бєлгородській, Брянській і Смоленській областях Російської Федерації, у яких беруть участь близько 3 тис. військових. У навчаннях використовують 300 одиниць військової техніки, зокрема танки Т-72Б3, бойові машини піхоти БМП-2 та стрілецьку зброю. Крім того, у двох областях відпрацьовують "бойове злагодження різних формувань" та "нові методи та тактику виконання вогневих завдань у складній обстановці сучасного бою".

12 січня представник Держдепартаменту США Нед Прайс заявив, що у Вашингтоні очікують роз'яснень Росії щодо нових військових навчань біля кордонів України. Проте Росія не збиралась виводити війська із чотирьох областей поблизу українських кордонів.

У той же день головнокомандувач збройними силами України генерал-лейтенант Валерій Залужний наголосив, що у разі повномасштабного вторгнення з боку Росії, військові "будуть битися до останньої краплі крові". Секретар РНБО зауважив, що військові "ігрища" Росії біля кордону з Україною замість того, щоб відлякати Захід, мобілізували та розлютили його.

"Щодо військових "ігрищ" Росії біля українського кордону то вони зіграли з росіянами злий жарт. Замість того, щоб відлякати Захід, вони навпаки мобілізували його і, мені здається, навіть зробили неможливе - розлютили його", - сказав Данілов.

За словами очільника МЗС РФ Сергія Лаврова 13 січня, Росія не буде обговорювати зі США й НАТО переміщення військ по країні та розглядати вимоги "повернути їх у казарми".

14 січня українська розвідка повідомила про підготовку російськими спецслужбами провокацій, щоб звинуватити в цьому Україну. У третій окремій мотострілецькій бригаді ЗС Придністровського регіону Республіки Молдова провели службову нараду, під час якої особовому складу сказали, що очікуються "провокації" зі сторони України в районі Ковбасної (артсклади оперативної групи військ РФ). Також Росія вивела окремі підрозділи з’єднань і частин оперативного угруповання окупаційних військ на полігони для занять з тактичної, інженерної та вогневої підготовки з проведенням стрільб екіпажами танків і бойових машин, артилерійськими та мінометними розрахунками.

Цього ж дня у CNN з’явилась інформація від чиновника Сполучених Штатів Америки про те, що російські оперативники навчаються вести війну в міських умовах та планують використовувати вибухівку для здійснення диверсій проти власних сил, щоб створити виправдання для вторгнення в Україну. За його словами, російські військові планують розпочати провокації за кілька тижнів до військового вторгнення, яке може початися з середини січня до середини лютого.

17 січня у виданні СNN, з посиланням на Міноборони України наголосили про майже завершення РФ стягування до кордону з Україною військових сил, вони можуть бути використані для наступу, який може розпочатися в будь-який момент.

"Повна чисельність сухопутного угруповання ЗС РФ на українському напрямку становить понад 106 тис. чоловік особового складу. Разом з морською та повітряною складовою загальна чисельність становить понад 127 тис. військовослужбовців", - йшлося в повідомленні.

Станом на середину січня 2022 року біля України знаходилось 36 оперативно-тактичних ракетних комплексів "Іскандер", які вражають цілі на відстані 500-700 км. Також повідомлялось, що РФ стягнула не лише війська до кордону, а й підтримує на окупованих територіях Донецької та Луганської областей понад 35 тис. окупантів і утримує близько 3 тис. власних військових. 17 січня на загострення відреагував головнокомандувач ЗСУ Залужний. Він повідомив про загрозу не 100 тис. військових РФ, а мільйонного війська.

"Мені, як людині військовій, не подобається ця цифра у 100 тис. Повірте мені, що післязавтра ця цифра може скласти 210 тис., а ще через тиждень - 780 тис., - у Російської Федерації є для цього всі можливості. Давайте говорити про це прямо й відкрито: ми зараз маємо справу з армією Російської Федерації, яка на сьогодні налічує майже мільйон військовослужбовців", - сказав він.

Головнокомандувач ЗСУ наголосив, що у випадку наступу РФ можливий лише політичний вплив НАТО, у решті треба розраховувати на свої сили.

18 січня українська розвідка повідомила про збори командирів рот російських найманців на Донбасі , а також закликали місцевих приєднатися до лав окупаційних військ.

23 січня ЗМІ також оприлюднили інформацію, що російська військова техніка стала табором за 200 км на північ від Києва. Білоруські видання розповіли та показали, як російські війська зустрічають у Калінковицькому районі. 17 січня у Гомелі військову техніку без розпізнавальних знаків бачили у різних частинах міста. Техніку в захисному забарвленні бачили в Новобілиці, на залізничній станції "Гомель-Непарний", а також у Зябрівці, де раніше був розташований військовий аеродром. Серед військової техніки, зокрема, було помічено реактивну систему залпового вогню "Ураган". Також було зафіксовано розгортання табору російських військових біля Речиці. Експерти Conflict Intelligence Team визначили на опублікованих фото транспортно-зарядну машину 9Т452 реактивних систем залпового вогню "Ураган". Увечері 19 січня хлібом-сіллю зустрічали російські війська вже у Єльську.  При цьому на кабінах задіяних у транспортуванні тягачів було зображено офіційний червоно-зелений прапор Республіки Білорусь. Зазначається, що крім російської на кордоні з Україною можна побачити й білоруську військову техніку. Тим часом російські військові були помічені не лише в глибинних районах Білоруського Полісся. Пересування військової техніки поблизу кордонів із Україною бачили й у західних районах Гомельської області.

20 січня з Мозиря у бік Лельчиць повезли машину, що зовні нагадує БРЕМ-1 (броньована ремонтно-евакуаційна машина), на базі танка Т-72. Машина призначена для евакуації застряглої та пошкодженої техніки, а також для ремонту та технічного обслуговування в польових умовах. 21 січня до Річиці приїхали, ймовірно, інженерні війська. Серед техніки помічено гусеничні БТР МТ-ЛБ, пересувну радіостанція Р-166-0,5 та машина супутникового зв'язку Р-439-МД2.

19 січня Олексій Данілов заявив про 127 тис. російських військових на кордоні України, а що для повномасштабного вторгнення РФ знадобиться щонайменше мільйон.

За період напруженої ситуації, з грудня 2021 року, нарешті відреагував президет Володимир Зеленський. 19 січня він закликав українців не панікувати через інформацію про можливе вторгнення РФ.

"Всім нашим громадянам, особливо похилого віку, потрібно це зрозуміти, потрібно видихнути, заспокоїться, не бігти за гречкою і сірниками. Всім нашим партнерам бути дієвими, і не на словах. Важлива не тільки інформація про те, що буде робити світ. Україна постійно посилює свої оборонні можливості... Ми робимо все для вирішення дипломатичним шляхом, робимо все для настання миру в Україні", - сказав він.

20 січня міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас повідомив, що час РФ для залучення військ скоротився до годин.

Також того дня з’явились нові знімки із супутника американської компанії Maxar Technologies про скупчення російських військ біля кордонів України на полігонах у Клімовому, Єльні, Клинцях і Погоновому. На зображеннях можна побачити вантажівки, танки, БМП, САУ "Мста-С" і залізничний склад із завантаженою технікою, який, ймовірно, розвантажували у момент знімка.

Згодом, 21 січня, Зеленський висловив припущення про можливу окупацію Харкова під час російської агресії.

23 січня у британський Foreign Office оприлюднили імена осіб, яких Кремль готовий зробити маріонетковими керівниками України у випадку збройного вторгнення на нових напрямках. Зазначається, що потенційним кандидатом розглядається колишній народний депутат України Євген Мураєв. Мураєв назвав таку інформацію "фантазіями".

Військова допомога

На тлі загрози повномасштабного вторгнення Росії в Україну, низка країн НАТО запропонувала Україні зброю та фінансову допомогу.

Так, Канада надасть Україні $120 млн позики на тлі зусиль РФ з дестабілізації української економічної системи. Міністерка закордонних справ Канади Мелані Жолі також зазначила, що канадський уряд ухвалить рішення з надання Україні озброєння.

США виділили Україні додаткові $200 млн військової допомоги та дали країнам Балтії дозвіл на постачання зброї. Крім того Штати передали Україні ручні одноразові гранатомети M141 Bunker Defeat Munition (BDM) або SMAW-D ("одноразовий"). Згодом до України прибули ще 80 тонн зброї з Америки. Також США передадуть Україні бойові гелікоптери Мі-17. 

Естонія чекала від Німеччини дозволу на постачання Україні озброєння. Проте ФРН заборонила країні передати нам 122-міліметрові гаубиці.

На тлі російської загрози влада Латвії надасть Києву летальні та нелетальні озброєння.

У свою чергу, Велика Британія почала постачати в Україну протитанкові гранатомети NLAW та відправила до України 30 спецпризначенців.

Уряд Нідерландів готовий надати Україні оборонну зброю. Також готовність постачати Україні військове обладнання підтвердили Чехія.

Натомість Іспанія відправила військові кораблі НАТО в Чорне море.

У свою чергу, Польща поки що не планує направлення своїх військових до України, але держави ведуть переговори щодо надання зброї Києву.

Проте Північноатлантичний альянс оголосив про збільшення військової присутності у Східній Європі у зв'язку із загрозою вторгнення Росії в Україну.

А Литва планує надати Україні американські зенітно-ракетні комплекси Stinger.

Санкції проти РФ

На початку січня голова комітету з розвідки Палати представників Конгресу США Адам Шифф заявив, що попередити вторгнення Росії на територію України можуть тільки жорсткі обмежувальні заходи.

У свою чергу, 3 січня очільник МЗС Фінляндії Пекка Хаавісто зауважила, що у випадку російського вторгнення в Україну Захід запровадить проти РФ жорсткі економічні санкції.

6 січня Велика Британія також попередила Кремль про роботу над санкціями, спрямованими проти фінансового сектора Російської Федерації, якщо вона вторгнеться в Україну.

12 січня стало відомо, що заступник голови МЗС Польщі Павло Яблонський вважає обмежувальні заходи є єдиною мовою, яку розуміє Путін, тому країни Заходу повинні рішуче проводити переговори з Росією і при цьому бути готовими до посилення санкцій.

12 січня очільник Комітету з міжнародних відносин Сенату США Роберт Менендес і ще 25 демократів представили законопроєкт про захист суверенітету України-2022, згідно з яким до РФ будуть застосовані обмежувальні заходи.

Вже 15 січня до Сенату США подали ще один законопроєкт про персональні санкції проти президента Росії Володимира Путіна. Серед списку можливих санкцій також передбачені обмеження операцій з російськими компаніями в енергетиці, фінансах, видобутку корисних копалин та авіакосмічній індустрії, запровадження санкцій проти системи розрахунків SWIFT, якщо та не припинить обслуговувати російські банки, які підпадають під санкції за цим законом тощо. Також йдеться про нове запровадження санкцій проти "Північного потоку-2".

Прессекретарка Білого дому Джен Псакі заявила 18 січня, що Вашингтон не виключає жоден із варіантів засобів впливу стосовно Російської Федерації, навіть відключенні від системи SWIFT. Проте Державний секретар США Ентоні Блінкен наголосив: "Санкції проти РФ не можна запроваджувати негайно, оскільки буде втрачено важіль стримування агресії проти України".

У Європі також попереджають про обмежувальні заходи щодо Росії.

Наприклад, 16 грудня 2021 року Європарламент закликав ввести санкції проти Росії, якщо вона нападе на Україну, зокрема заморозити "Північний потік-2" та відключити РФ від банківської системи SWIFT.

19 січня очільниця Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн каже, що ЄС солідарний із Україною, і у разі посилення агресії РФ проти Москви будуть застосовані масштабні засоби впливу.

24 січня в ЄС повідомили, що готові ввести проти Росії "всеосяжні, небачені раніше" економічні санкції у разі нового вторгнення в Україну.

Евакуація іноземців із України

Загострення ситуації на українських кордонах викликало низку заяв іноземних чиновників щодо евакуації громадян.

США стали першою країною, яка зобов’язала родини американських дипломатів в Україні покинути Київ.

Так, Державний департамент Сполучених Штатів дав дозвіл на добровільний від’їзд державних службовців США та зобов’язав виїхати членів їхніх родин з посольства у Києві.

Статус розпорядження про від'їзд з посольства США буде переглянуто не пізніше ніж за 30 днів.

Також Держдеп оновив четвертий рівень небезпеки у попередній офіційній пораді щодо подорожей в Україну: "Не подорожуйте через посилення загроз значних військових дій Росії проти України".

Після цього Велика Британія почала відкликати деяких співробітників посольства в Україні через загрозу вторгнення Росії.

Згодом федеральний уряд Австралії закликав своїх громадян "негайно виїхати" з України через ситуацію з безпекою, а також почав відкликати членів сімей австралійських дипломатів із посольства у Києві.

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок повідомила, що для німецьких дипломатів та їхніх сімей в Україні відомство розробляє план евакуації, однак зараз немає потреби терміново вивозити їх з країни.

У свою чергу, голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель заявив, що Євросоюз поки не бачить причин для евакуації родин своїх дипломатів із України через загрозу вторгнення РФ.

В українському МЗС назвали передчасним рішення Держдепу США евакуювати родини американських дипломатів.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
Теги:
Читайте також:
Київ
+10°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • USD 39.06
    Купівля 39.06
    Продаж 39.53
  • EUR
    Купівля 42.22
    Продаж 42.96
  • Актуальне
  • Важливе
2024, п'ятниця
29 березня
08:42
Оновлено
шахед
РФ атакувала Україну "шахедами" та ракетами: поранено 6 людей, пошкоджено ТЕС і ГЕС
08:38
Сумщина, шахеди, ППО, обстріл
Масована атака РФ: українська ППО знищила 84 повітряні цілі ворога
08:38
окупанти
Росія забирає нерухомість жителів ТОТ Луганщини та Донеччини, які поїхали з окупації, - ОВА
08:30
на фото: українська жінка
Близько 50% українських біженців, які опинилися у Польщі після повномасштабного вторгнення, висловлюють бажання повернутися в Україну, - дослідження
08:03
OPINION
Юрій Бутусов
Війна дронами. Прямі збитки Росії від атак на НПЗ сягнули півтора мільярда доларів
08:01
Бріджит Брінк
"Наша допомога потрібна зараз": посолка США Брінк відреагувала на російську атаку по Україні
07:49
Оновлено
втрати росіян
ЗСУ ліквідували 820 окупантів, 27 бронемашин та 56 БПЛА
07:24
санкції проти Росії
Японія продовжила торговельні санкції проти РФ ще на рік
07:22
Ємен, хусити
Сили США знищили 4 безпілотники хуситів, які намагалися атакувати судна у Червоному морі
07:15
Інфографіка
Регулювання Telegram та інших соцмереж: що пропонують народні депутати?
07:08
ООН
В ООН пояснили, хто стежитиме за санкціями проти КНДР після вето РФ на роботу спостерігачів
06:51
ЗАЕС Запорізька атомна електростанція
Експерти МАГАТЕ на ЗАЕС щодня чули вибухи впродовж тижня, а візит на сховище пального відклали через авіаналіт
06:49
На фото: військові
ISW розповів, на скільки просунулася РФ в Україні з початку 2024 року
06:48
олімпіада 2024
Польща відправить війська на Олімпійські ігри в Париж для допомоги в забезпеченні безпеки
06:29
Оновлено
Бєлгород
У РФ заявили про збиття 15 снарядів РСЗВ Vampire над Білгородом та областю: нібито є пошкодження
06:27
новини Львова
Окупанти планують "легалізувати" винищення української літератури на ТОТ, - Спротив
06:21
Окупанти, кримінал, росіяни
Запобігти потраплянню товарів до РФ: США просять американський бізнес вжити експортних обмежень
03:54
Макрон і Путін
Макрон назвав умови для запрошення Путіна на саміт G20
03:10
Ігор Потєря (праворуч)
UFC: українець Потєря проведе бій з непереможним росіянином
02:37
Прикордонники
Двоє чоловіків "замаскувались" під продавців подушок та ковдр, щоб незаконно потрапити у Молдову
01:59
Михайло Мудрик, збірна України, Євро-2024
Євро-2024: скарги тренерів змусили УЄФА змінити правила турніру
01:39
Олександр Сирський
Обговорили захист від російських ракет: Сирський поспілкувався з головою Об’єднаного комітету начальників штабів США
00:56
Марта Костюк
"Ледь не загинула на Мальдівах": тенісистка Костюк розповіла шалену історію з медового місяця
00:32
Жерсон Динамо
Футболіста "Динамо" засудили на 18 місяців умовного ув'язнення
00:17
Якщо Росія вторгнеться в Естонію, вирішальна перемога має бути дуже швидкою, – командувач сил оборони Мартін Герем
00:06
Російський літак "загубив" чергову авіабомбу над Білгородщиною, 9-ту за тиждень, – росЗМІ
2024, четвер
28 березня
23:03
Уражені "Росатомом"
У РФ заарештували топменеджера Росатому Сахарова
22:53
Оновлено
Росіяни вивели в Чорне море підводний ракетоносій після тижневої паузи
22:48
ДТП
У ПАР упав з мосту й загорівся автобус, загинули щонайменше 45 людей
22:30
Оновлено
Прем'єр міністр України Денис Шмигаль та прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск
Україна запропонувала 5 кроків для розблокування кордону, - Шмигаль після зустрічі з Туском
22:21
Окупанти, кримінал, росіяни
На ТОТ Запорізької області росіяни повноцінно розпочали мобілізаційний облік, - Федоров
22:19
"Новий український правопис мають використовувати всі держструктури": нардеп нагадав про закінчення перехідного періоду
21:58
Telegram логотип
Дуров анонсував нову функцію для користувачів Telegram з України, Білорусі й Росії
21:44
Снаряди 155-мм
Учасники чеської ініціативи уклали угоду, за якою Україна отримає 1 млн снарядів, - ЗМІ
21:44
Ексклюзив
Мусієнко
Росія намагається створити пастку, розігруючи карту виборів в Україні та легітимності Зеленського, - політолог Мусієнко
21:38
G7
У G7 закликали Київ до прозорого відбору нового керівництва ВККС
21:28
ЄС
Деякі євродепутати отримували гроші за поширення російської пропаганди, - прем'єр Бельгії Де Кроо
21:26
Ексклюзив
Ігор Лапін
В Україні за свободою слова заховалася свобода пропаганди та брехні, - офіцер ЗСУ Лапін
20:57
Путін та Кім Чен Ин
Підривають критично важливі санкції: США засудили вето РФ в ООН щодо КНДР
20:29
Москва, теракт у ТРЦ "Крокус"
Путін використовує теракт у Москві, щоб мобілізувати суспільство проти України, - Зеленський
Більше новин